Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

1 Automatyka i sterowanie klimatyzacją i wentylacją Projekt Akademia Górniczo-Hutnicza Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej Katedra Techniki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "1 Automatyka i sterowanie klimatyzacją i wentylacją Projekt Akademia Górniczo-Hutnicza Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej Katedra Techniki."— Zapis prezentacji:

1 1 Automatyka i sterowanie klimatyzacją i wentylacją Projekt Akademia Górniczo-Hutnicza Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej Katedra Techniki Cieplnej i Ochrony Środowiska Opracowanie modelu cieplnego budynku (mieszkania, pomieszczenia) …. oraz symulacja systemu klimatyzacji

2 Automatyka i sterowanie klimatyzacją i … Dmytro Svyetlichnyy prof. AGH Akademia Górniczo-Hutnicza, Katedra Techniki Cieplnej i Ochrony Środowiska 2 Typ ogrzewania: Typ chłodzenia: Projekt. Zadanie.

3 Automatyka i sterowanie klimatyzacją i … Dmytro Svyetlichnyy prof. AGH Akademia Górniczo-Hutnicza, Katedra Techniki Cieplnej i Ochrony Środowiska 3 Projekt. Zadanie. 1. Obliczyć zapotrzebowania na ogrzewanie i chłodzenie. Wybór mocy urządzeń grzewczych i chłodzących. 2. Zasymulować w Matlab (dtetool) zmiany temperatury w wybranych przegrodach przy zmianie temperatury zewnętrznej i wewnętrznej. 3. Zasymulować w Matlab (dtetool) zmiany temperatury w pomieszczeniu przy włączeniu ogrzewania (chłodzenia) z uwzględnieniem ich typu oraz przy zmianie temperatury zewnętrznej i nasłonecznienia.

4 Automatyka i sterowanie klimatyzacją i … Dmytro Svyetlichnyy prof. AGH Akademia Górniczo-Hutnicza, Katedra Techniki Cieplnej i Ochrony Środowiska 4 Projekt. Zadanie. 4. Wyznaczyć transmitancji na podstawie procesów przejściowych z zastosowaniem System Identification Tool w Matlab. 5. Opracować w Matlab (Simulink) model cieplny pomieszczenia (budynku …) z układem automatyki. Układ automatyki powinien składać się z regulatorów pokojowego i pogodowego z sekwencyjnym sterowaniem ogrzewaniem i chłodzeniem. 6. Dobrać parametry regulatorów i zasymulować dobowe zmiany temperatury w lecie i zimie z częściowym nasłonecznieniem.


Pobierz ppt "1 Automatyka i sterowanie klimatyzacją i wentylacją Projekt Akademia Górniczo-Hutnicza Wydział Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej Katedra Techniki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google