Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PODSTAWY PROJEKTOWANIA I GRAFIKA INŻYNIERSKA PROJEKT nr 11 mgr inż. Krzysztof Redlarski mgr Tomasz Gardzioła

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PODSTAWY PROJEKTOWANIA I GRAFIKA INŻYNIERSKA PROJEKT nr 11 mgr inż. Krzysztof Redlarski mgr Tomasz Gardzioła"— Zapis prezentacji:

1 PODSTAWY PROJEKTOWANIA I GRAFIKA INŻYNIERSKA PROJEKT nr 11 mgr inż. Krzysztof Redlarski e-mail: kred@zie.pg.gda.pl mgr Tomasz Gardzioła e-mail: tga@zie.pg.gda.pl

2 Rysunek złożeniowy Jest to rysunek całej maszyny ze wszystkimi elementami w jego skład wchodzącymi. Zwykle przedstawia pewną ilość widoków, przekrojów i detali. Na rysunku złożeniowym umieszcza się tylko podstawowe, gabarytowe wymiary. Wszystkie elementy urządzenia muszą być zidentyfikowane i opisane w tabeli. Przy opisie elementu typowego odsyła się do katalogu lub odpowiedniej normy. Dla elementów nietypowych odsyła się do odpowiedniego rysunku wykonawczego. Na rysunku złożeniowym podaje się wszystkie instrukcje montażowe. Oznacza się też wszystkie pasowania.

3 Rysunek wykonawczy Jest to rysunek jednego elementu z uwzględnieniem wszystkich wymaganych przekrojów i detali. Element na rysunku wykonawczym musi być zwymiarowany w możliwie najpełniejszy sposób. Jeśli tylko jest to potrzebne, podaje się na rysunku wykonawczym informacje na temat tolerancji, sposobu wykańczania powierzchni i obróbki cieplnej elementu. Na rysunku podaje się także informację o materiale, z którego ma być wykonany oraz przybliżoną masę i moment bezwładności gdy to jest wymagane

4 Przykłady

5

6 Ćwiczenie - rysunek wykonawczy

7 Ćwiczenie

8


Pobierz ppt "PODSTAWY PROJEKTOWANIA I GRAFIKA INŻYNIERSKA PROJEKT nr 11 mgr inż. Krzysztof Redlarski mgr Tomasz Gardzioła"

Podobne prezentacje


Reklamy Google