Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Budowanie elementów e-społeczeństwa z wykorzystaniem e-learning w organizowaniu Internetowej Giełdy Pracy dr inż. Zbigniew Lis dr.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Budowanie elementów e-społeczeństwa z wykorzystaniem e-learning w organizowaniu Internetowej Giełdy Pracy dr inż. Zbigniew Lis dr."— Zapis prezentacji:

1 Budowanie elementów e-społeczeństwa z wykorzystaniem e-learning w organizowaniu Internetowej Giełdy Pracy dr inż. Zbigniew Lis zlis@wsh-kielce.edu.pl dr Zbigniew E. Zieliński zzielins@wsh-kielce.edu.pl Wyższa Szkoła Handlowa im. B. Markowskiego ul. Peryferyjna 15B, 25-526 Kielce http://www.wsh-kielce.edu.pl

2 2 Wielowymiarowość działań Złożoność – cecha podstawowa systemów współczesnego świata, Wielowymiarowość zachowań dzisiejszych społeczeństw – e-społeczeństwo, e- gospodarka, e-learning, Internetowa Giełda Pracy jako system wielowymiarowych działań tworzących system, w którym poszukujący pracy – wykładowca – otoczenie budują wielowymiarowe kontinuum.

3 3 Społeczeństwo wiedzy Podstawą istnienia i rozwoju idei społeczeństwa wiedzy jest społeczeństwo wykształcone, mające wysokie kwalifikacje, umiejące tworzyć i przetwarzać wiedzę w pracy zawodowej po pozyskaniu wiedzy, technologie informatyczne wykorzystuje się w sferze gospodarczej, biznesowej czy administracyjnej dzięki nim tworzą się przyszłe zręby świadomego e-społeczeństwa.

4 4 Warstwowy model e-społeczeństwa Warstwowy model e-społeczeństwa opartego na wiedzy, posługującego się technologią IT.

5 5 Przy tworzeniu zrębów e-społeczeństwa istotna jest: komunikacja na poziomie sieci, łącz szerokopasmowych, dzięki której powstają organizacje wirtualne, społeczności internetowe, formy pracy zdalnej, doskonalenie i ciągłe uczenie, poznawanie i szkolenie się staje się paradygmatem nowej gospodarki opartej na wiedzy, zaś stosowane techniki informatyczne wspomagają proces e-nauczania.

6 6 Przy tworzeniu zrębów e-społeczeństwa istotna jest: (2) technologia jest niezbędnym komponentem wirtualnej organizacji i odgrywa kluczową rolę w gospodarce, biznesie, administracji, czy w procesach magazynowania informacji, technologia tworzy przestrzenie informacyjne składające się na relacje i działania ludzi korzystających z internetu w sferach społecznych, kulturalnych czy politycznych.

7 7 Platforma edukacyjna w Internetowej Giełdzie Pracy Przykładem wykorzystania technologii w procesie tworzenia i budowania zrębów społeczeństwa wiedzy jest projekt i jego realizacja w postaci Internetowej Giełdy Pracy w Wyższej Szkole Handlowej w Kielcach. http://gielda.wsh-kielce.edu.pl

8 8 Internetowa Giełda Pracy

9 9 Technologie IGP Technologia wykonania: html, php + baza danych, flash, Wyszukiwarka ofert wg. słów kluczowych (miasto, stanowisko), Wyszukiwarka branżowa, Forum dyskusyjne - ogólnodostępne a zarazem moderowane.

10 10 Elementy e-learning w oparciu o platformę Moodle w IGP źródła informacji – artykuły na temat rekrutacji, systemów motywacyjnych, ścieżek kariery, sposobów i zasad poszukiwania pracy, czy przygotowania się do rozmowy kwalifikacyjnej, wykorzystania internetu jako narzędzia do poszukiwania pracy i rekrutacji, a także podstawowe informacje o telepracy,

11 11 Elementy e-learning w oparciu o platformę Moodle w IGP (2) forum dyskusyjne – na łamach którego użytkownicy mogą podjąć asynchroniczną rozmowę na tematy: Eures – zagraniczne oferty pracy; ZUS - pytania dotyczące rozpoczęcia działalności, ulg w prowadzeniu działalności, ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych z tytułu prowadzenia działalności, a także porad prawnych,

12 12 Elementy e-learning w oparciu o platformę Moodle w IGP (3) podstawowe szkolenia informatyczne w zakresie obsługi komputera, systemu operacyjnego Windows, a także części aplikacji wchodzących w skład pakietu Office – MS Word, system sprawdzający i oceniający wiedzę z zakresu podstawowego szkolenia informatycznego – testy wiedzy z użytkowania systemu Windows, usług sieciowych – internetu oraz zadania z MS Word, m.in. przygotowania gotowych dokumentów aplikacyjnych dla poszukujących pracę.

13 13 Komunikacja i wymiana informacji w IGP Komunikacja i wymiana informacji pomiędzy IGP-E-learning-Wykładowca.

14 14 Podsumowanie Internetowa Giełda Pracy, która stanowiła aktywne źródło komunikacji i informacji w szukaniu potencjalnego miejsca pracy została wzbogacona o elementy e-learning. Taka rozbudowała nadaje rozwiązaniu nowych wymiarów i pozwala na aktywne i dynamiczne zachowanie korzystającego ze źródeł informacji w wytyczaniu ścieżek uczenia się w systemie e-learning w zależności od wybieranych opcji przyszłego zatrudnienia.


Pobierz ppt "Budowanie elementów e-społeczeństwa z wykorzystaniem e-learning w organizowaniu Internetowej Giełdy Pracy dr inż. Zbigniew Lis dr."

Podobne prezentacje


Reklamy Google