Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Cz.V. Kobieto, puchu marny, ty jesteś jak zdrowie?! - więcej kłopotów z tobą niż włosów na głowie! I to nie na łysinie jakiegoś fagasa lecz na czuprynie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Cz.V. Kobieto, puchu marny, ty jesteś jak zdrowie?! - więcej kłopotów z tobą niż włosów na głowie! I to nie na łysinie jakiegoś fagasa lecz na czuprynie."— Zapis prezentacji:

1 Cz.V

2 Kobieto, puchu marny, ty jesteś jak zdrowie?! - więcej kłopotów z tobą niż włosów na głowie! I to nie na łysinie jakiegoś fagasa lecz na czuprynie bujnej, jak u Papuasa.

3 Pytasz, skąd te kłopoty wietrzna istoto! Choćbym zamiast pensyi przynosił ci złoto i w robocie dobywał sił swoich ostatki to i tak nie wystarczy na twoje wydatki!

4 Tu buciki, tam futro, sweterki, haleczki, staniczek, guziczki, szminka i majteczki oraz niezbędne dla życia pudry i pomady! - tak przez wasze wydatki zejdziemy na dziady!

5 A ty z sercem okrutnem, bezduszna zwodnico, kusisz mnie chytrze pustą obietnicą: - jam z tobą na kraj świata, luby, iść gotowa, lecz do alkowy? dzisiaj nie, boli mnie głowa!

6 Piszą w księgach poeci, ci co żon nie mieli, żeście piękne i święte, jak w niebie anieli. Zaiste, każda z niewiast, piękna jako róża, ma w sobie coś z anioła, lecz z anioła stróża:

7 lica i głos anielskie lecz dusza Cerbera w pilnowaniu lubego w środkach nie przebiera! Mąż dojrzały, stateczny, gdy dzieweczkę mija sam nie wie, jak i kiedy skręca mu się szyja

8 i on bez swojej winy, jakby mimochodem obejrzy kibić smukłą i stringi pod spodem. Nie ma w tym zbezeceństwa ani też zdrożności lecz nasz anioł - stróż - Cerber nie czuje litości!

9 Wy, darmozjady, lenie, zawsze tacy sami! wciąż byście paśli oczy obcemi babami!

10 Chcąc zbliżyć się nieco ku fizycznej kulturze na zawody sportowe poszedłem, przy rurze, gdzie dzieweczek miłych i ochoczych siła z wdziękiem, przy muzyce wesoło tańczyła.

11 I któż z was zrozumieć potrafi kobitę, gdy razem z dzieweczkami boki mam obite! Z takim stróżem anielskim jedna tylko bieda, bo sama nie zatańczy a i drugiej nie da!

12 Jest jeszcze jedna cecha anielska w kobiecie - to spokój i łagodność, zresztą sami wiecie jak Mefisto na widok pewnej damy czmychał szybciej, niż gdyby go ścigał sam Archanioł MichaŁ!

13 Miły charakter damy i aparycja jej miła tak to nieszczęsnego czarta poraziła że na nic się zdała jego moc czartowska. A damą ową była imć Pani Twardowska!

14 Gdy do domu wracam wraz z koguta pianiem, i nie chcąć budzić lubej głośnym w drzwi stukaniem szukam pospiesznie klucza niestety! daremnie! bo ona już groźnie szczotką mierzy we mnie!

15 Mędrcy, co życie znają prawią zawsze o tem, że rozmowa jest srebrem, zaś milczenie złotem; jak tę prawdę prostą mam przekazać kobiecie, która rozmowy ceni nad wszystko na świecie? Ileż jest tematów w pogwarkach rodaczek: jest w nich nowy krój sukni, jest przepis na placek,

16 kogo w sklepie spotkałaś, kto z kim był na balu, co się zdarzyło w setnym odcinku serialu! Co wieczór się wlewają w słuchawki słów strugi, z czego rachunek się robi na trzy łokcie długi!

17 Tyle o was pisali i napiszą jeszcze znani oraz mniej znani poeci i wieszcze, lecz choćby napisali o was wiele złego i tak z was najlepsze dzieło jest Stwórcy naszego! Każda z pań jednak sama w skrytości to przyzna, że kobiecie każdej jest potrzebny mężczyzna.

18 A każdy z Panów przyzna za radą Sarmaty Że oprócz kobiety jegomość potrzebuje W Y P Ł A T Y *.*


Pobierz ppt "Cz.V. Kobieto, puchu marny, ty jesteś jak zdrowie?! - więcej kłopotów z tobą niż włosów na głowie! I to nie na łysinie jakiegoś fagasa lecz na czuprynie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google