Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pęknięcie w dzbanie Pewna stara chińska kobieta miała dwa wielkie dzbany Pewna stara chińska kobieta miała dwa wielkie dzbany na wodę i nosiła je na.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pęknięcie w dzbanie Pewna stara chińska kobieta miała dwa wielkie dzbany Pewna stara chińska kobieta miała dwa wielkie dzbany na wodę i nosiła je na."— Zapis prezentacji:

1

2 Pęknięcie w dzbanie

3 Pewna stara chińska kobieta miała dwa wielkie dzbany Pewna stara chińska kobieta miała dwa wielkie dzbany na wodę i nosiła je na drążkach powieszonych na ramionach.

4 Jeden z dzbanów miał pęknięcie, natomiast drugi Jeden z dzbanów miał pęknięcie, natomiast drugi był bez wady i zawsze utrzymał pełną porcję wody.

5 Po długiej drodze od rzeki do domu starej kobiety jeden z dzbanów był zawsze do połowy pusty. Po długiej drodze od rzeki do domu starej kobiety jeden z dzbanów był zawsze do połowy pusty.

6 To trwało całe dwa lata a stara kobieta przynosiła do domu zawsze tylko w jednym dzbanie połowę wody. To trwało całe dwa lata a stara kobieta przynosiła do domu zawsze tylko w jednym dzbanie połowę wody.

7 Dobry dzban był oczywiście zawsze dumny ze swojego wyczynu. Dobry dzban był oczywiście zawsze dumny ze swojego wyczynu.

8 Biedny pęknięty dzban za swój błąd bardzo się wstydził i bardzo go to trapiło, że potrafił wykonać tylko połowę tego, do czego był przeznaczony. Biedny pęknięty dzban za swój błąd bardzo się wstydził i bardzo go to trapiło, że potrafił wykonać tylko połowę tego, do czego był przeznaczony.

9 Po dwu latach, Po dwu latach, które wydawały mu się straszne, rzekł do kobiety:

10 bardzo się wstydzę za swoje pęknięcie, gdyż bardzo się wstydzę za swoje pęknięcie, gdyż z niego wycieka woda po całej drodze do twojego domu.

11 Nie zauważyłeś, Stara kobieta uśmiechnęła się. Nie zauważyłeś, że na twojej stronie drogi kwitną kwiaty że na twojej stronie drogi kwitną kwiaty a na drugiej stronie nie?

12 Zasiałam na twojej stronie nasionka, gdyż wiedziałam Zasiałam na twojej stronie nasionka, gdyż wiedziałam o twoim pęknięciu i w ten sposób za każdym razem, gdy wracamy do domu, podlewałeś je.

13 Przez całe dwa lata mogłam zrywać Przez całe dwa lata mogłam zrywać te piękne kwiaty i przyozdabiać nimi stół.

14 Gdybyś nie był takim, to piękno by nie istniało i nie zdobiło naszego domu.

15 Każdy z nas ma swoje wady,

16 ale to właśnie one czynią nasze życie interesującym ale to właśnie one czynią nasze życie interesującym i wartościowym. i wartościowym.

17 Powinniśmy każdego człowieka przyjmować takim, jakim jest Powinniśmy każdego człowieka przyjmować takim, jakim jest i dostrzegać w nim przede wszystkim i dostrzegać w nim przede wszystkim to, co ma dobrego. to, co ma dobrego.

18 Życzę miłego dnia i nie zapominajcie kosztować woni i piękna kwiatów po Waszej stronie ścieżki. Także Was, moi przyjaciele z jakimś pęknięciem w dzbanie...

19 znajdź czas i prześlij to przesłanie wszystkim swoim przyjaciołom … znajdź czas i prześlij to przesłanie wszystkim swoim przyjaciołom … Bóg wie, co jest w nas !

20


Pobierz ppt "Pęknięcie w dzbanie Pewna stara chińska kobieta miała dwa wielkie dzbany Pewna stara chińska kobieta miała dwa wielkie dzbany na wodę i nosiła je na."

Podobne prezentacje


Reklamy Google