Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KOBIECOŚĆ I MĘSKOŚĆ.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KOBIECOŚĆ I MĘSKOŚĆ."— Zapis prezentacji:

1 KOBIECOŚĆ I MĘSKOŚĆ

2 Różnice KOBIETA MĘŻCZYZNA Światem kobiety są sprawy jej serca.
Skierowana jest na macierzyństwo. Kobieta jest stworzona do szerzenia miłości w świecie. W miłości szuka bardziej więzi niż przyjemności. Jest stworzona, by prawdę przemienić w życie i czynić ją przyswajalną. Kobieta jest wybawicielem dla mężczyzny, który łatwo gubi się w obliczu samego siebie. Sercem mężczyzny są sprawy świata. Skierowany na ojcostwo Ma uczyć rozumienia świata i wprowadzania dzieci w świat. W miłości szuka bardziej przyjemności niż więzi. Żyje w świecie teorii, dyskusji, oddalony nieraz od życia. Ma nie pozwolić kobiecie pogubić się w drobiazgach, nie działać pod wpływem uczuć i emocji.

3 Predyspozycje KOBIETA MĘŻCZYZNA subtelność, delikatność,
spostrzegawczość i pamiętanie drobiazgów, podzielność uwagi (potrafi naraz robić wiele rzeczy), reaguje szybko, spontanicznie na to co się wokół niej dzieje, ma w sobie przymus komunikowania się, rozmawiania potrafi działać niezwykle ofiarnie dla konkretnego człowieka a nie dla jakiejś idei, mocny, surowy, chłodny, trudniej znosi cierpienie i ból, chce by jego praca była wielka, twórcza i zauważona, koncentruje się na jednej rzeczy, pomysłowy i wiecznie coś ulepszający, jest skłonny do izolacji, lubi mieć rację i trudno mu znosić że kobieta jest od niego mądrzejsza,

4 Predyspozycje KOBIETA MĘŻCZYZNA
swą wartość widzi w kategoriach estetycznych i moralnych, jej sercem są sprawy jej serca, chce być piękna, dobra i chce by to było zauważone, nie można jej zmusić do działania wbrew uczuciom, reaguje w dużej mierze pod wpływem uczuć, odnajduje się w pracach urozmaiconych a nie monotonnych. swoją wartość widzi w kategoriach siły, rozumu, sprawności, wykonywanej pracy, jego sercem są sprawy świata, pragnie, by kobieta go potrzebowała, i to okazywała, nie można go zmusić do działania wbrew jego rozumowi, jest trudniejszy w komunikacji, bo bardziej skryty w wyrażaniu swoich uczuć, trzeba w domu dać mu możliwość dokonywania ważnych decyzji.

5 Uczucia KOBIETA MĘŻCZYZNA Większa głębia uczuć. Mała głębia uczuć.
Powinna mówić o swoich uczuciach i potrzebach. Ocenia pod wpływem uczuć. KOBIETA MĘŻCZYZNA Mała głębia uczuć. Powinien słuchać uczuć i potrzeb kobiety, bo nie domyśli się ich. Ocenia pod wpływem intelektu.

6 Komunikacja KOBIETA MĘŻCZYZNA Nie jest chętny do dzielenia się.
Wyraża przemyślenia, wnioski. Jest bardziej twardy, surowy. Woli pewien dystans, niezależność. Mniejszy poziom empatii. Ma przymus komunikowania. Wyraża to, co czuje. Jest bardziej delikatna, miękka. Szuka bliskości, głębokich więzi. Większy poziom empatii.

7 Komunikacja KOBIETA MĘŻCZYZNA Potrzebuje rozmowy, często natychmiast.
W konflikcie szuka czułości, pocieszenia. Szuka zrozumienia i wsparcia uczuciowego. Potrzebuje spokoju na przemyślenie. W konflikcie szuka argumentów. Szuka rozwiązań problemów.

8 Oczekiwania KOBIETA MĘŻCZYZNA
Pragnie by mężczyzna uznał, docenił małe rzeczy które czyni. Pragnie być uznaną w tym kim jest. Pragnie by kobieta uznała, doceniła to co czyni dla niej i dla rodziny poza domem. Pragnie być uznany w tym, co robi.

9 Opracował ks. Marcin Kozyra SDB Grafika: Agnieszka Jaz
DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ Opracował ks. Marcin Kozyra SDB Grafika: Agnieszka Jaz


Pobierz ppt "KOBIECOŚĆ I MĘSKOŚĆ."

Podobne prezentacje


Reklamy Google