Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Siostra Miłosierdzia to służebnica ubogich, której serce zatopione jest w miłości Chrystusa Ukrzyżowanego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Siostra Miłosierdzia to służebnica ubogich, której serce zatopione jest w miłości Chrystusa Ukrzyżowanego."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Siostra Miłosierdzia to służebnica ubogich, której serce zatopione jest w miłości Chrystusa Ukrzyżowanego

4 Maryja jest jedyną Matką Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia

5

6 Spełniając prośbę Maryi Siostry Miłosierdzia głoszą orędzie Cudownego Medalika i opiekują się Stowarzyszeniem Dzieci i Młodzieży Maryjnej

7 Siostra Miłosierdzia to duchowa córka św. Wincentego a Paulo i św. Ludwiki de Marillac

8 W imię miłości Jezusa Chrystusa Siostra Miłosierdzia jest gotowa służyć wszędzie, gdzie zachodzi potrzeba.

9 Siostra Miłosierdzia jest gotowa, być posłaną i służyć Ubogim bez wykluczania miejsc i osób, widząc we wszystkim Chrystusa.

10 Życie jest darem Bożym. Jego zachowanie wymaga specjalnej troski, a także dobrej i czułej miłości, którą Siostra Miłosierdzia darzy wszystkich, a szczególnie dzieci.

11 Miłość do Jezusa Chrystusa każe Siostrom Miłosierdzia iść do Ubogich z odwagą, współczuciem i pomysłowością

12 Siostra Miłosierdzia jest jak przydrożny kamień, na którym wszyscy zmęczeni mają prawo złożyć swoje ciężary s. Rozalia RENDU

13 Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia jest z natury misyjne. Aktualnie Siostry pracują w wielu placówkach misyjnych we wszystkich częściach świata.

14 Zastanawiasz się … gdzie można znaleźć Siostry Miłosierdzia w Polsce?

15 W POLSCE SIOSTRY MIŁOSIERDZIA SŁUŻĄ W TRZECH PROWINCJACH Warszawskiej Ul. Tamka Warszawa Krakowskiej Ul. Warszawska 8 31 – 155 Kraków Chełmińskiej Ul. Dominikańska – 200 Chełmno

16 MODLITWA WINCENTYŃSKA Panie pozwól mi być dobrym Przyjacielem wszystkich ludzi; Pozwól mi ofiarować ufność temu, kto cierpi i żali się, temu, kto z dala od Ciebie szuka oświecenia, temu, kto nie wie, jak zacząć, temu, kto chce się zwierzyć i nie ma do tego sił. Panie, podaruj mi delikatność, która otwiera serce; uwolnij mnie od egoizmu, abym Ci służył, abym Cię miłował, abym Cię słuchał, w każdym człowieku, którego pozwolisz mi spotkać.

17 Nie chcemy wybierać naszych dróg, lecz kroczyć tymi, jakie Bóg zechce nam wyznaczyć(…) Powierzmy się Jemu, żeby zrobić wszystko i wszystko znieść dla Jego chwały i zbudowania w Jego Kościele ( św. Wincenty , list do ks. Desdamesa)


Pobierz ppt "Siostra Miłosierdzia to służebnica ubogich, której serce zatopione jest w miłości Chrystusa Ukrzyżowanego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google