Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

POWINNIŚCIE BYĆ GOTOWE SŁUŻYĆ UBOGIM WSZĘDZIE, GDZIE SIĘ WAS POŚLE… W Zatorze znajduje się Ośrodek CARITAS Archidiecezji Krakowskiej. W trosce o godność

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "POWINNIŚCIE BYĆ GOTOWE SŁUŻYĆ UBOGIM WSZĘDZIE, GDZIE SIĘ WAS POŚLE… W Zatorze znajduje się Ośrodek CARITAS Archidiecezji Krakowskiej. W trosce o godność"— Zapis prezentacji:

1

2 POWINNIŚCIE BYĆ GOTOWE SŁUŻYĆ UBOGIM WSZĘDZIE, GDZIE SIĘ WAS POŚLE… W Zatorze znajduje się Ośrodek CARITAS Archidiecezji Krakowskiej. W trosce o godność każdego człowieka obejmowani są opieką ludzie chorzy, starsi i niepełnosprawni.

3 …ŻYJCIE WSPÓLNIE TAK, ABYŚCIE MIAŁY TYLKO JEDNO SERCE I JEDNĄ DUSZĘ, BYŚCIE DZIĘKI TEJ JEDNOSCI DUCHA BYŁY PRAWDZIWYM OBRAZEM JEDNOŚCI BOGA… Wspólnota sióstr podjęła swoja posługę w placówce Caritas 14.09.2010 roku. Obecnie służy trzy siostry: dwie pielęgniarki i jedna jako terapeutka zajęciowa.

4 REGUŁĄ SIÓSTR MIŁOSIERDZIA JEST CHRYSTUS

5 Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie. Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni. Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię. Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni. Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą. Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi. Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie.

6 BŁOGOSŁAWIENI, KTÓRZY ROZUMIEJĄ UTYKAJĄCE NOGI I TRZĘSĄCE SIĘ RĘCE OSÓB STARSZYCH

7 BŁOGOSŁAWIENI, KTÓRZY ROZUMIEJĄ TYCH, KTÓRZY NIE DOSŁYSZĄ WSZYSTKIEGO, CO SIĘ DO NICH MÓWI

8 BŁOGOSŁAWIENI, KTÓRZY ROZUMIEJĄ TYCH, KTÓRYM OKO SŁABNIE I MYŚL STAJE SIĘ POWOLNA

9 BŁOGOSŁAWIENI, KTÓRZY POŚWIECAJĄ OSOBĄ STARSZYM NIECO CZASU I Z UŚMIECHEM Z NIMI ROZMAWIAJĄ

10 BŁOGOSŁAWIENI, KTÓRZY NIE POWIEDZĄ: JUŻ TRZECI RAZ OPOWIADASZ TĘ HISTORIĘ

11 BŁOGOSŁAWIENI, KTÓRZY OKAZUJĄ OSOBOM STARSZYM, ŻE SĄ KOCHANE, SZANOWANE I POTRZEBNE

12 BŁOGOSŁAWIENI, KTÓRZY CIERPLIWIE ZNOSZĄ ICH OCIĘŻAŁOŚĆ, BEZRADNOŚĆ I ZAGUBIENIE

13 BŁOGOSŁAWIENI, KTÓRZY UŁATWIAJĄ IM TRUDY DNIA I POZOSTAJĄ Z NIMI NA DRODZE DO WIECZNEJ OJCZYZNY

14 UFAJ! JA BĘDĘ Z TOBĄ! DZIECKO MOJE, KOCHAM WASZE ZGROMADZENIE. JESTEM USTANOWIONA STRAŻNICZKĄ ZGROMADZENIA… W odpowiedzi na pragnienie i prośbę Matki Bożej siostry podjęły posługę wśród dzieci i młodzieży w odległych o 9 km od Zatora Gierałtowicach (diecezja bielsko-żywiecka)

15 MIŁOŚĆ CHRYSTUSA UKRZYŻOWANEGO PRZYNAGLA NAS


Pobierz ppt "POWINNIŚCIE BYĆ GOTOWE SŁUŻYĆ UBOGIM WSZĘDZIE, GDZIE SIĘ WAS POŚLE… W Zatorze znajduje się Ośrodek CARITAS Archidiecezji Krakowskiej. W trosce o godność"

Podobne prezentacje


Reklamy Google