Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

"DA MIHI ANIMAS COETERA TOLLE" Myśli św. Jana Bosko... "DAJ MI DUSZE, RESZTĘ ZABIERZ"

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: ""DA MIHI ANIMAS COETERA TOLLE" Myśli św. Jana Bosko... "DAJ MI DUSZE, RESZTĘ ZABIERZ""— Zapis prezentacji:

1 "DA MIHI ANIMAS COETERA TOLLE" Myśli św. Jana Bosko... "DAJ MI DUSZE, RESZTĘ ZABIERZ"

2 " Nie mam innego celu na względzie, jak troskę o waszą korzyść moralną, intelektualną i fizyczną. Ja dla was studiuję, dla was pracuję, dla was żyję i dla was jestem w stanie również oddać swoje życie". ŻYĆ TYLKO DLA MŁODZIEŻY...

3 ŚWIĘTOŚĆ... "Chcę ci podarować przepis na świętość: po pierwsze, radość; po drugie, obowiązki związane z nauką i modlitwa; po trzecie, czynienie dobra względem wszystkich.

4 JEZUS I MARYJA... Zawierzcie każdą rzecz Jezusowi Eucharystycznemu i Maryi Wspomożycielce, a zobaczycie, co to są cuda.

5 MODLITWA... Ten, kto się modli, czyni rzecz najważniejszą ze wszystkich Kiedy bawicie się, w czasie rozmów, albo w innym czasie wolnym, od czasu do czasu zwróćcie swoją myśl do Boga ofiarując Mu to, co czynicie.

6 PRACA... W czasie trudów i cierpień nie zapominajmy, że mamy wielką nagrodę, przygotowaną w niebie. PRACUJ DLA PANA: RAJ WYNAGRODZI WSZYSTKO.

7 KS. BOSKO I MADONNA "Racje naszej pobożności maryjnej są następujące: Maryja jest najświętsza ze wszystkich stworzeń, Maryja jest Matką Boga, Maryja jest naszą Matką.

8 Jest prawie że niemożliwe dotrzeć do Jezusa, jeżeli się nie idzie przez Maryję Matki ziemskie nigdy nie opuszczają swoich dzieci. Podobnie Maryja, która tak bardzo kocha swoje dzieci za życia, z tak wielką czułością, z tak wielką dobrocią, czyż nie przybędzie, aby chronić je w ostatnich momentach życia, kiedy najbardziej jej potrzebują

9 ŚWIĘTY JAN BOSKO JEST OJCEM I NAUCZYCIELEM MŁODZIEŻY. Jego niezwykły sekret polegał na tym, że nie zawiódł nigdy najgłębszych pragnień młodzieży. /Jan Paweł II/


Pobierz ppt ""DA MIHI ANIMAS COETERA TOLLE" Myśli św. Jana Bosko... "DAJ MI DUSZE, RESZTĘ ZABIERZ""

Podobne prezentacje


Reklamy Google