Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kodeks 2.0 Zasady korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnej w Szkole Podstawowej nr 79 w Gdańsku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kodeks 2.0 Zasady korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnej w Szkole Podstawowej nr 79 w Gdańsku."— Zapis prezentacji:

1 Kodeks 2.0 Zasady korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnej w Szkole Podstawowej nr 79 w Gdańsku

2 1. Do nauki wykorzystujemy legalne programy.
Przykłady stron internetowych z darmowymi programami do pobierania:

3 Nie używamy wulgarnego słownictwa. Nikogo nie przezywamy.
2. W sieci nikogo nie obrażamy. Szanujemy cudze poglądy, kulturalnie przedstawiamy swoje opinie. Nie używamy wulgarnego słownictwa. Nikogo nie przezywamy. Każdy może wyrazić swoją opinię. Nie każdy musi zgadzać się z naszym zdaniem. I my też nie musimy zgadzać się z opinią innych , co nie upoważnia nas do krytyki tych osób.

4 3.Zawsze podajemy autora cytowanego tekstu oraz adres strony, na której został on zamieszczony.
Zawsze pod tekstem zamieszczamy źródło informacji np. :

5 4. Nie podajemy nikomu swoich haseł dostępu.
Jeżeli ktoś zapyta się o twoje hasło, nawet kolega -nie podawaj, może to być niebezpieczne! Systematycznie odświeżaj swoje hasło , jeżeli musisz - zapisuj je w dyskretnych miejscach.

6 5. Z komputerów szkolnych korzystamy wyłącznie za zgodą nauczycieli i zgodnie z obowiązującym regulaminem. Regulaminy pracowni informatycznej oraz pracowni ICIM umieszczone są w salach i ogólnodostępne. Nauczyciel decyduje i ma prawo kontrolować czynności ucznia w komputerze.

7 6. Zawsze informujemy opiekunów o swoich problemach w sieci.
Informujemy opiekunów o każdej prośbie o podanie naszych danych. Nie odpowiadamy na wiadomości od nieznajomych. Nie wstydzimy się zgłaszać żadnego problemu opiekunom.

8 7. Dzielimy się swoją wiedzą i umiejętnościami informatycznymi z dorosłymi - rodzicami, dziadkami, nauczycielami. Pomagamy rodzicom kiedy mają problemy z komputerami. Uczymy dziadków posługiwania się komputerem.

9 Prezentację opracowały: Julia Płatek i Monika Sroczyńska klasa 6b Do prezentacji wykorzystano zdjęcia z galerii zdjęć SP 79 w Gdańsku. Wykorzystane obrazki zostały znalezione w wyszukiwarce Google.


Pobierz ppt "Kodeks 2.0 Zasady korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnej w Szkole Podstawowej nr 79 w Gdańsku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google