Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt edukacyjny „Zostać przedsiębiorczym”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt edukacyjny „Zostać przedsiębiorczym”"— Zapis prezentacji:

1 Projekt edukacyjny „Zostać przedsiębiorczym”

2 W dniu, kiedy nasza wychowawczyni p
W dniu, kiedy nasza wychowawczyni p. Eulalia Banczerowska-Wiśniewska podczas lekcji Godziny Do Dyspozycji Wychowawcy powiadomiła nas o projekcie „Zostać Przedsiębiorczym”, w którym mieliśmy brać udział przez następny rok bardzo się ucieszyliśmy. Po przedyskutowaniu tego tematu wszyscy stwierdziliśmy, że chcemy wydawać własną gazetkę. W klasie 6 już mieliśmy gazetkę szkolną, którą wydawały dziewczyny z naszej klasy.

3 Teraz, gdy widzimy efekty naszej całorocznej pracy jesteśmy z siebie bardzo dumni i wiemy, że nasze opiekunki: p. Eulalia Banczerowska-Wiśniewska oraz p. Ewa Gontarska-Pawluczyk również są bardzo zadowolone (z czego bardzo się cieszymy ).

4 Z Waszego punktu widzenia nasza praca wyglądała pewnie na łatwą... ale tak nie było. Zarówno my jak i nasi nauczyciele, rodzice o tym wiemy. Musieliśmy zostawać w szkole dłużej niż powinniśmy oraz przenosić tą pracę do domu. Ale za to efekty były na prawdę zadowalające.

5

6

7 Co robiliśmy podczas tworzenia gazetki „Śmieszne, ważne i poważne”.
Co z tego, że powinniśmy: pisać artykuły, składać je, robić zdjęcia, zdobywać informacje? To wszystko nie stało nam na przeszkodzie, żeby dobrze się bawić!  Bardzo często śmialiśmy się z naszych artykułów, ponieważ czasami były tak śmieszne lub głupie, że nie dało się inaczej! 

8

9 Tak pracowaliśmy podczas tworzenia rocznika…

10

11

12

13

14 Oto efekty naszej pracy
Przedstawiamy Państwu tylko wybrane fragmenty gazetki. 

15

16 Nadeszła jesień… Wraz z dniem 23 września rozpoczęła się astronomiczna jesień! Pogoda ma dopisywać. Trzeba pamiętać, że zaczyna się także okres chorób i przeziębień, więc ubierajcie się ciepło! W związku z nadejściem kolorowej pory roku zachęcamy Was do przesyłania na naszego a zdjęć jesieni, która zagościła u Was na podwórkach.

17 Konkurs „Piękno książki”
7 marca 2013 roku uczennice gimnazjum Dagmara Olczak, Natalia Pietrzak, Karolina Konopka oraz Aniela Pełka wraz z nauczycielką Ewą Gontarską- Pawluczyk uczestniczyły w spotkaniu zorganizowanym prze bibliotekę ZSPO im. Jan Pawła II w Zgierzu nt. blogów, jako pamiętników naszych czasów. Wykład prowadziły Panie Anna Iwicka- Okońska oraz Katarzyna Paliwoda z WODN w Łodzi. W czasie spotkania rozstrzygnięty został także konkurs na najciekawszą okładkę, obwolutę książki. Z naszej szkoły brały w nim udział trzy uczennice z klasy I gimnazjum - Dagmara Olczak, która zdobyła wyróżnienie, Natalia Pietrzak oraz Olga Kubacka. Dzięki uprzejmości organizatorów spotkania pani Ewa Gontarska-Pawluczyk zaprezentowała działania biblioteki ZSG w Grotnikach. Uczennice klasy I gimnazjum przedstawiły efekty pracy nad gazetką szkolną, zaś uczennice klasy III gimnazjum przedstawiły na forum stworzoną w ramach projektu gimnazjalnego grę "Zgadnij kto to? co to?".

18

19 Po feriach… Nadchodzi wiosna
W kalendarzu wiosna zaczyna się dopiero 21 marca. Jednak u nas zagościła trochę wcześniej. W piątek ( r.) pojawiło się słońce oraz zaczęło być cieplej. Choć nadal jest mróz, zaczynamy zmieniać nasze płaszcze zimowe na kurtki wiosenne. Cieszy nas to. Niedługo będziemy mogli spędzać nasz czas w większości na dworze. Miejmy nadzieję, że nasze lekcje wychowania fizycznego w większości będę odbywały się na świeżym powietrzu.

20 Chór 18 stycznia 2013 roku w OSP Ustronie chór szkolny przedstawił program artystyczny o tematyce świątecznej. Chór występował pod kierunkiem pani Beaty Wojakowskiej, nad czystością słowa czuwał pan Andrzej Leja. Chórzystki zaśpiewały 7 kolęd pt: „Kolęda Samotnych” „Mizerna Cicha” „Pokłon Jezusowi” „Przybieżeli do Betlejem” „Oh Jesus born on this day” „Nie było miejsca” „Gwiazdka”.  

21 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ 


Pobierz ppt "Projekt edukacyjny „Zostać przedsiębiorczym”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google