Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacja przedstawia najpiękniejsze miejsca Warmii i Mazur…

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacja przedstawia najpiękniejsze miejsca Warmii i Mazur…"— Zapis prezentacji:

1 Prezentacja przedstawia najpiękniejsze miejsca Warmii i Mazur…

2 Zakoń czenie

3 Piramida w Rapie została zbudowana w mazurskiej wsi Rapa. Należała ona do pruskiego barona von Fahrenheid, którego tam pochowano. Ma ona charakterystyczny kształt piramidy egipskiej.

4 Do tarasu widokowego w Smolnikach zaliczamy wiele jezior. Jednym z nich jest Jezioro Janczo, wzdłuż którego poprowadzony jest 7- kilometrowy pas turystyczny.

5 Grobowiec ten należy do rodziny Steinertów. W odróżnieniu od Piramidy w Rapie ma on kształt sześcianu. Środek zdobią starogermańskie freski. Złożone są tam dwa ciała.

6 Kiedyś była to piękna, okazała rezydencja, lecz kilka lat temu spłonęła.

7 W 1895r. została zbudowana wieża ciśnień. W 1994r. wpisano ją do rejestru zabytków. Do teraz prowadzone są wycieczki pokazujące jej wnętrze.

8 Pałac ten należy do rodu Lehndorff. Częstym gościem był tam Ignacy Krasicki. Do końca XIX w. hodowano tam konie czystej krwi arabskiej. Także ciekawym miejscem do zwiedzenia jest mauzoleum Lehndorff.

9 Mosty w Stańczykach nazywane inaczej Wiaduktami łączą Gołdap z Żytkiejmami. Są podzielone na dwie połączone ze sobą części: południową (wybudowaną w 1917) i północną ( wybudowaną w 1918).

10 Jest to trzyczęściowa budowla w stylu gotyckim. Pierwsza nazwa brzmi Marienburg czyli Gród Marii. Do dziś jest zwiedzany przez wiele osób.

11 Klasztor ten jest zamieszkiwany przez zakon kamedułów. Do dziś jest pochowanych w nim wiele ciał mnichów. Miejsce to można zwiedzać do dziś.

12 Prezentację wykonała Zosia Fabczak.


Pobierz ppt "Prezentacja przedstawia najpiękniejsze miejsca Warmii i Mazur…"

Podobne prezentacje


Reklamy Google