Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Najpiękniejsze miejsca w naszym regionie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Najpiękniejsze miejsca w naszym regionie"— Zapis prezentacji:

1 Najpiękniejsze miejsca w naszym regionie
Prezentacja przedstawia najpiękniejsze miejsca Warmii i Mazur…

2 Zakończenie

3 Piramida w Rapie Piramida w Rapie została zbudowana w mazurskiej wsi Rapa. Należała ona do pruskiego barona von Fahrenheid, którego tam pochowano. Ma ona charakterystyczny kształt piramidy egipskiej. Piramida w Rapie została zbudowana w mazurskiej wsi Rapa. Należała ona do pruskiego barona von Fahrenheid, którego tam pochowano . Ma ona charakterystyczny kształt piramidy egipskiej.

4 SMOLNIKI- TARAS WIDOKOWY
Do tarasu widokowego w Smolnikach zaliczamy wiele jezior. Jednym z nich jest Jezioro Janczo, wzdłuż którego poprowadzony jest 7- kilometrowy pas turystyczny.

5 GROBOWIEC W ZakałczU WielkiM
Grobowiec ten należy do rodziny Steinertów. W odróżnieniu od Piramidy w Rapie ma on kształt sześcianu. Środek zdobią starogermańskie freski. Złożone są tam dwa ciała.

6 Pałac w mieduniszkach wielkich
Kiedyś była to piękna, okazała rezydencja, lecz kilka lat temu spłonęła .

7 Wieża ciśnień w ełku W 1895r. została zbudowana wieża ciśnień. W 1994r. wpisano ją do rejestru zabytków. Do teraz prowadzone są wycieczki pokazujące jej wnętrze.

8 PAŁAC W SZTYNORCIE Pałac ten należy do rodu Lehndorff. Częstym gościem był tam Ignacy Krasicki. Do końca XIX w. hodowano tam konie czystej krwi arabskiej. Także ciekawym miejscem do zwiedzenia jest mauzoleum Lehndorff.

9 Mosty w stańczykach Mosty w Stańczykach nazywane inaczej Wiaduktami łączą Gołdap z Żytkiejmami. Są podzielone na dwie połączone ze sobą części: południową (wybudowaną w 1917) i północną ( wybudowaną w 1918).

10 Zamek w malborku Jest to trzyczęściowa budowla w stylu gotyckim. Pierwsza nazwa brzmi Marienburg czyli Gród Marii. Do dziś jest zwiedzany przez wiele osób.

11 Klasztor kamedułów Klasztor ten jest zamieszkiwany przez zakon kamedułów. Do dziś jest pochowanych w nim wiele ciał mnichów. Miejsce to można zwiedzać do dziś.

12 Prezentację wykonała Zosia Fabczak.
Dziękuję za uwagę Prezentację wykonała Zosia Fabczak.


Pobierz ppt "Najpiękniejsze miejsca w naszym regionie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google