Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Stadnina SENNY Nowęcin

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Stadnina SENNY Nowęcin"— Zapis prezentacji:

1 Stadnina SENNY Nowęcin
Praktyka Zawodowa 2009r. Stadnina SENNY Nowęcin

2 Przepisy BHP Zgłoszenie wszystkich usterek i nieporozumień zaistniałych na terenie stadniny. Zakaz biegania i hałasowania w stajni. Humanitarne obchodzenie się ze zwierzętami. Zakaz palenia na terenie całego gospodarstwa. Uporządkowanie po sobie stanowiska pracy. Każdą wykonywaną prace należy zgłaszać właścicielowi stadniny. Nie dokarmiać zwierząt bez pozwolenia.

3 1. Zapoznanie się z działem produkcji roślinnej w gospodarstwie.
Ośrodek posiada jedno pastwisko (ok. 2 ha), na którym prowadzi ekologiczny pogram bez opryskowy.

4 2. Zasobność gospodarstwa w sprzęt rolniczy.
Ciągniki – URSUS 60 Przyczepy – 3 sztuki Samochód dostawczy – Mercedes Wozy – 5 sztuk Maratonówki – 2 sztuki Bryczki – 1 sztuka

5 3. Ocena pastwisk i organizacja wypasu.
Ośrodek ma w posiadaniu jedno pastwisko na którym przez całą dobę przebywają dwulatki, cztery wybiegi piaszczyste oraz dzierżawi nie ogrodzone pastwisko.

6 4. Określić sposób utrzymywania koni oraz sposób obchodzenia się ze zwierzętami.
Boksy są prawidłowo oświetlone wentylowane oraz rozmieszczone. Obornik jest usuwany co dwa tygodnie, raz w roku generalne sprzątanie całej stajni a co tydzień myte są poidła.

7 5. Określić grupy hodowlane występujące w stadninie.
W czasie praktyk w stajni znajdowało się 43 konie z czego po tygodniu dwa konie (Kulinka i Laponka) wyjechały. Gringo również wyjechał do weterynarza. Grupy hodowlane: Klacze - 24 Ogiery – 2 Wałachy – 8 .

8 6. Określić typy użytkowe koni w stadninie.
Większość koni znajdujących się w stadninie są użytkowane pod siodłem w rekreacji, trzy konie chodzą w zaprzęgu a pięć jest użytkowane w sporcie.

9 7. Technologia zadawania pasz.
„Konie pracujące” (sport, rekreacja) - 2,5 kg granulatu 5 kg owsa 10 kg słomy 10 kg siana 10 kg sianokiszonki „Konie sportowe” 0,5 kg musli „Konie nie pracujące” 0,5 kg granulatu 3 kg owsa 10kg słomy

10 8. Zapoznanie się z wykonywanymi zabiegami zootechnicznymi, weterynaryjnymi,pielęgnacyjnymi.
Celika – odprysk na trzeszczce kopytowej w lewej nodze. Humoreska – kręgosłup Halinka – odparzenie od popręgu Jafa – sarkoid

11 9. Zapoznanie się z wyposażeniem stadniny:
- 30 siodeł 30 ogłowi 12 szorów

12 10. Metody prowadzenia jazd konnych.
Jazdy konne prowadzone są przez Trenera Jeździectwa II Klasy Państwowej Jana Jurkiewicza, odbywają się one w zależności od stopnia zaawansowania uczniów. Początkujący jeźdźcy prze pierwsze jazdy uczą się jeździć na lonży, następnie jazdy przeprowadzone są w zastępach. Jeźdźcy bardziej zaawansowani mają możliwość na wyjazd w teren (nawet nad morze) oraz treningi skokowe.

13 11. Cennik jazd konnych. Lonża – 20 zł / 20 minut
Jazda na hipodromie lub na ujeżdżalni – 40 zł / godzina jazdy Jazda w terenie – 60 zł Oprowadzanie – 5 zł / za kółko Jazda bryczką – 5 zł / osoba

14 Prezentacje wykonały :
Małgorzata Dziasek Joanna Pietrucha

15


Pobierz ppt "Stadnina SENNY Nowęcin"

Podobne prezentacje


Reklamy Google