Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku i Agrobiznesu w Giżycku Sprawozdanie z praktyki zawodowej dnia 7 – 18 maja Opracowały: Weronika.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku i Agrobiznesu w Giżycku Sprawozdanie z praktyki zawodowej dnia 7 – 18 maja Opracowały: Weronika."— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku i Agrobiznesu w Giżycku Sprawozdanie z praktyki zawodowej dnia 7 – 18 maja Opracowały: Weronika Melnyk kl. II TA Marta Dunowska kl. II TA

2 Dane o miejscu odbywania praktyk Nasza praktyka odbyła się na Litwie w miejscowości Aukstadvaris w gospodarstwie agroturystycznym na obrzeżach miasteczka którego właścicielem jest pan Zalewski. W ośrodku Vilniaus grikiai.

3 Status prawno- własnościowy firmy Nasze gospodarstwo jest własnością prywatą, podstawowym aktem prawnym określającym jego działania jest akt notarialny.

4 Opis struktury organizacyjnej W gospodarstwie na stałe zatrudnionych jest troje pracowników, zmienia się to w zależności od pory roku i zadań jakie trzeba w danym okresie wykonywać. Zatrudniane są okresowo pracownicy pomagający w utrzymaniu gospodarstwa. Osobą dowodzącą tym wszystkim jest właściciel gospodarstwa agroturystycznego.

5 W skład gospodarstwa wchodzą: Cztery domki letniskowe, domki są sześcio, cztero, trzy, ośmioosobowe, Dwa domki z salami weselnymi na dole a na górze są wybudowanie dodatkowe pokoje na ok. 20 miejsc.

6 Prace jakie wykonywałyśmy:

7 7 maja Zapoznanie z BHP i PPOŻ. Zapoznanie z miejscem praktyk.

8 8 maja Mycie okien to było nasze pierwsze zadanie, musiałyśmy umyć okna w dwóch domach. Sprzątanie sali musiałyśmy posprzątać sale. Myłyśmy wszystkie okna, podłogę, krzesła, stoły i kuchnię.

9 Sprzątanie pokoi musiałyśmy posprzątać pokoje, pościelić łóżka, posprzątać łazienki w pokojach. Zamiatanie kafelek po wysprzątaniu pokoi musiałyśmy nanieść sobie piasku i zacząć zapełniać nim szczeliny między kafelkami. 9 maja

10 Zamiatanie kafelek dalej kończyłyśmy zamiatanie kafelek. Pielenie musiałyśmy opielić rabatkę z kwiatami. 10 maja

11 Sprzątanie domków letniskowych naszym kolejnym zadaniem było wysprzątanie domków letniskowych. Zamiatanie kafelek zaczęłyśmy zamiatać nowe miejsce. 11 maja

12 14 maja Sprzątanie domku letniskowych musiałyśmy ponownie sprzątać domki po gościach.

13 15 maja Pielenie kwiatów tym razem pieliłyśmy róże przez cały dzień było ich dość dużo. Pani która się nami opiekowała była zdziwiona że tak szybko nam to idzie.

14 Sprzątanie pokoi sprzątałyśmy pokoje które były w naszym domku. Sadzenie kwiatów sadziłyśmy kwiatki które były przed domkami. 16 maja

15 17 maja Podlewanie kwiatów po posadzeniu kwiatów musiałyśmy je dwa razy dziennie podlewać. Sprzątanie sali sprzątałyśmy mniejszą salę która znajdowała się w tym samym domku w którym nocowałyśmy.

16 18 maja Sprzątanie pokoju musiałyśmy posprzątać po sobie pokoje jak i kuchnię którą używałyśmy. Podlewanie kwiatów

17 W weekend pojechaliśmy do Wilna ;)

18 Wycieczka po Aukstadvaris

19 Wnioski: Nie widziałyśmy problemów w sprawności działania firmy, Nie zauważyłyśmy także żadnych trudności w jej prowadzeniu, Wszystkie przepisy BHP są przestrzegane tak samo jak zasady ochrony środowiska, Wiedza pracowników nie jest wymagana wystarcz że pracownik zna się na sprzątaniu czy też na koszeniu trawy, Myślę że nie zaszkodziłoby dowiedzieć się czegoś więcej o takich działalnościach a szczególnie o ich prowadzeniu.

20 Korzyści wyniesione z praktyk Na pierwszym miejscy wysuwa się fakt że wreszcie miałyśmy okazję zobaczyć jak wygląda praca na gospodarstwie agroturystycznym, z czym ona się konkretnie wiąże. Właściciel powinien angażować się w gospodarstwo. Powinno go interesować.


Pobierz ppt "Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku i Agrobiznesu w Giżycku Sprawozdanie z praktyki zawodowej dnia 7 – 18 maja Opracowały: Weronika."

Podobne prezentacje


Reklamy Google