Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sport - czyli mój sposób na życie Sport jest najlepszym sposobem na spędzanie wolnego czasu i utrzymanie sprawności fizycznej. Słuszne jest twierdzenie,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sport - czyli mój sposób na życie Sport jest najlepszym sposobem na spędzanie wolnego czasu i utrzymanie sprawności fizycznej. Słuszne jest twierdzenie,"— Zapis prezentacji:

1

2 Sport - czyli mój sposób na życie

3 Sport jest najlepszym sposobem na spędzanie wolnego czasu i utrzymanie sprawności fizycznej. Słuszne jest twierdzenie, że sport to zdrowie.

4 Sportem, o którym chciała bym opowiedzieć jest jazda konna. Charakteryzuje się ona niezwykłą więzią między zawodnikiem a jego zwierzęciem.

5 Konkurencja ujeżdżenia polega na wypracowaniu Harmonii między koniem a jeźdźcem. Głównym zadaniem zawodnika jest sprawienie aby widz oglądający występ miał wrażenie że jeździec używając jedynie małych gestów sprawia że koń tańczy.

6 W konkurencji skoków przez przeszkody chodzi o zaufanie konia do jeźdźca i jeźdźca do konia. Istotne jest także doskonałe wyczucie możliwości konia a także doskonała technika jeźdźca nie zaburzająca ruchu. W tej konkurencji koń i jeździec są partnerami.

7 Konkurencja WKKW łączy ze sobą ujeżdżenie, skoki i próbę terenową. Jest ona najtrudniejszą próbą dla konia i dla jeźdźca którzy muszą się wykazać zaufaniem, techniką, zgraniem jak i doskonałą kondycją

8 Woltyżerka jest to wykonywanie akrobacji na koniu w ruchu. Wymaga ona doskonałej kondycji i równowagi.

9 Rajdy i wyścigi to próba kondycyjna oraz jedna najbardziej lubianych i relaksujących form

10 Ci którzy spróbują jazdy konnej raz nigdy już nie zapomną ja wspaniały jest kontakt z tymi zwierzętami.

11 Dziękuje za obejrzenie mojej prezentacji Patrycja Szota


Pobierz ppt "Sport - czyli mój sposób na życie Sport jest najlepszym sposobem na spędzanie wolnego czasu i utrzymanie sprawności fizycznej. Słuszne jest twierdzenie,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google