Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

KLIF FISKALNY W USA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "KLIF FISKALNY W USA."— Zapis prezentacji:

1 KLIF FISKALNY W USA

2 Największym problemem czekającym Stany Zjednoczone jest klif fiskalny
Największym problemem czekającym Stany Zjednoczone jest klif fiskalny. „Tzw. klif fiskalny to kombinacja największych podwyżek podatków i cięć budżetowych w historii. Jego skutki rozleją się daleko poza Stany Zjednoczone".

3 Klif Fiskalny - definicja
Termin oznaczający gwałtowną redukcję deficytu budżetowego poprzez podwyższenie podatków i cięcia w wydatkach budżetowych w celu ograniczenia deficytu budżetowego.

4 Wielka Recesja w latach doprowadziła do niespotykanego wzrostu długu publicznego oraz wywołała poważne obawy dotyczące możliwości utrzymania stabilności finansowej w niektórych systemach gospodarczych. Rozprzestrzeniający się kryzys zadłużenia jest również wyzwaniem dla stabilności amerykańskiej gospodarki, która musi stawić czoło powolnemu wzrostowi oraz niewystarczającemu popytowi.

5 Izba Reprezentantów USA poparła zatwierdzone wcześniej przez Senat porozumienie, pozwalające na uniknięcie tzw. klifu fiskalnego, czyli radykalnego wzrostu podatków przy jednoczesnym cięciu wydatków budżetowych Ustawa czeka teraz na podpis prezydenta. Według agencji Reutera Barack Obama jest gotów niezwłocznie ją podpisać. W zdominowanej przez Partię Republikańską liczącej 435 foteli Izbie Reprezentantów za ustawą w kształcie zaproponowanym przez Senat opowiedziało sie 257 kongresmenów. 167 było przeciw.

6

7

8 KONIEC Michał Kuliga Marco Nowak Michał Migas Karolina Farbotko Konrad


Pobierz ppt "KLIF FISKALNY W USA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google