Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przedstawia Jak wszyscy wiedz ą po wizycie naszych przyjaciół z Ukrainy powinni ś my pozna ć przynajmniej cz ęś ciowo ich kultur ę. Jednak na pytanie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przedstawia Jak wszyscy wiedz ą po wizycie naszych przyjaciół z Ukrainy powinni ś my pozna ć przynajmniej cz ęś ciowo ich kultur ę. Jednak na pytanie."— Zapis prezentacji:

1

2 Przedstawia

3 Jak wszyscy wiedz ą po wizycie naszych przyjaciół z Ukrainy powinni ś my pozna ć przynajmniej cz ęś ciowo ich kultur ę. Jednak na pytanie czy nam si ę to udało musimy sami sobie odpowiedzie ć.

4  Nasi przyjaciele z Ukrainy są jakbyśmy to powiedzieli „bardzo ufni”. Gdy tylko kogoś poznają nie zawahają się kogoś przytulić, pocieszyć porozmawiać, czy pożyczyć komuś swojej rzeczy.  Teraz pytanie do młodzieży z Polski. Przytulilibyście na przywitanie nieznaną wam, obcą osobę?

5 Mo ż e zauwa ż yli ś cie, ze nasze j ę zyki s ą do siebie bardzo podobne. Wiele wyrazów Polskich i Ukrai ń ski s ą do siebie podobne, a wr ę cz takie same. D z i e j ę s i ę t a k, d l a t e g o ż e m a m y w s p ó l n ą h i s t o r i ę i j e s t e ś m y p o c h o d z e n i a S ł o w i a ń s k i e g o ; )

6 Jak pewnie wszyscy wiedzą nasze potrawy są troszkę od siebie inne. Na pewno każdy z nas lubi jeść pierogi ruskie. Na Ukrainie też je gotują. Jednak farsz ich jest mięsny, a nie twarogowy. W polskich domach często na obiad zjada się tzw. „kotlet”. Nasi sąsiedzi z Ukrainy też go mają, tylko w postaci naszego kotleta mielonego.

7  Nasi drodzy przyjaciele strasznie przepadaj ą za wzorami patriotycznymi na swoich ubraniach.  Nosz ą w ich sukienki, koszule, a nawet skarpetki.

8 My nadal tęsknimy.


Pobierz ppt "Przedstawia Jak wszyscy wiedz ą po wizycie naszych przyjaciół z Ukrainy powinni ś my pozna ć przynajmniej cz ęś ciowo ich kultur ę. Jednak na pytanie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google