Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bycie wolontariuszem to zaszczyt

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bycie wolontariuszem to zaszczyt"— Zapis prezentacji:

1 Bycie wolontariuszem to zaszczyt

2 Wolontariusz – Kto to taki ?
Wolontariusz to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Innym określeniem jest ochotnik (choć ten wyraz ma też inne znaczenia). Według Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych. Źródło ;

3 „Bycie wolontariuszem to zaszczyt
„Bycie wolontariuszem to zaszczyt. Stać się człowiekiem pomagającym innym bezinteresownie to wielka sprawa. Jest wiele pomysłów na pomaganie innym”. Asia Oto nasze pomysły na to jak można włączyć się w akcje wolontariackie, i jak zostać prawdziwym wolontariuszem.

4 Wieczorek przy herbatce z poezją dla seniorów w moim mieście.
Uczniowie uzdolnieni mogliby recytować wiersze wybranych poetów polskich raz w tygodniu –mogą to być na przykład Wieczory Czwartkowe. Herbatka i ciasteczko oraz wysłuchanie pięknych recytacji młodych i zdolnych na pewno uprzyjemniłoby czas starszym i często samotnym ludziom w moim mieście.

5 Osiedlowe Pogotowie Zadań Domowych
To nasz pomysł na zaopiekowanie się dziećmi , które często z powodu braku zainteresowania ze strony rodziców nie odrabiają zadań domowych lub też nie wiedzą jak to zrobić. Tu można stworzyć grupę studentów , nauczycieli tych wszystkich ,którzy mogą i chcą pomóc, mają czas i dużo, dużo cierpliwości ,a także potrzebę niesienia pomocy innym.

6 Widzialna Ręka Pomoc ludziom ,którzy nie mają sił ,są samotni i chorzy, często zapomniani. Wolontariusze zrobią zakupy, posprzątają w domu , kupią lekarstwa, poczytają książkę, potowarzyszą na spacerku, porozmawiają .

7 Wszystkie dzieci nasze są
Czyli opieka nad dziećmi zagrożonymi patologią lub żyjące w biedzie. Można zaangażować zakłady przemysłowe, usługowe w mieście .Pomoc finansową uzyskaną dzięki nim można spożytkować na najbardziej potrzebne rzeczy czyli ubrania, podręczniki , przybory szkolne itp. W zamian za to wolontariusze otrzymają order wolontariatu np. splecione dłonie .

8 Kochamy zwierzęta Myślimy tu o koncertach uczniów ze szkoły muzycznej pod gołym niebem. Dwa ,a może więcej razy w roku zorganizować można za pozwoleniem władz miasta i szkoły muzycznej koncerty muzyczne podczas ,których odbędzie się zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska.

9 Dlaczego warto zostać wolontariuszem ?
Myślę, że warto zostać wolontariuszem z wielu powodów. Dzięki pomocy innych możemy poznawać nowe wartości, stać się lepszymi ludźmi i nauczyć się zupełnie inaczej patrzeć na świat. Wolontariat służy pomocy innym, dzięki różnego rodzaju zbiórkom i akcjom można pomóc bliźniemu i jednocześnie czuć satysfakcje z tego dobrego uczynku. Wolontariat jest również wspaniałą szansą na zdobycie nowych, interesujących doświadczeń i na poznawanie nowych ludzi. Asia Warto zostać wolontariuszem, bo to uczy Człowieczeństwa. Człowiek, który pomaga innym może stać się lepszym i wartościowszym od takiego człowieka, który myśli tylko o sobie. Wolontariat jest piękną sferą, w której człowiek może się zaangażować i przy okazji wyzbyć się egoizmu, który w XXI w stał się niemalże emblematem. Nikola

10 Dziękujemy za obejrzenie prezentacji, i namawiamy do brania udziału w akcjach charytatywnych.
Prezentacje wykonały uczennice 2 kl. Z Gimnazjum nr 2 w Oleśnicy; Joanna Brodnicka Gosławska Nikola


Pobierz ppt "Bycie wolontariuszem to zaszczyt"

Podobne prezentacje


Reklamy Google