Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

USUWANIE SKUTKÓW KLĘSK ŻYWIOŁOWYCH - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "USUWANIE SKUTKÓW KLĘSK ŻYWIOŁOWYCH - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE."— Zapis prezentacji:

1 USUWANIE SKUTKÓW KLĘSK ŻYWIOŁOWYCH - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

2 Najważniejsze informacje Zgłoszenie zdarzenia do WCZK niezwłocznie po zakończeniu zdarzenia lub w jego trakcie Weryfikacja strat będzie dokonana w terminie 6 miesięcy od wpływu protokołu do urzędu Straty muszą przekraczać 5% wykonanych dochodów własnych jst w roku poprzedzającym Należy wysłać protokół strat do 3 miesięcy od wystąpienia zdarzenia Jeżeli straty większe niż 50% planowanych dochodów wysokość dotacji może wynieść 100% kosztów zadania Wartość zadania nie mniejsza niż 50 000, wysokość dotacji minimum 40 000

3 Najważniejsze informacje Szkoda na drodze wewnętrznej – tylko własność gruntu Umowy są przez SUW przekazywane dopiero z chwilą wydania decyzji Ministra Finansów Do obliczania 5% strat bierzemy pod uwagę dochody wykonane. Do obliczania 50% strat bierzemy pod uwagę dochody planowane. Można realizować zadanie np. na mocy porozumienia pomiędzy j.s.t. Przy zapłacie wykonawcy za faktury należy bezwzględnie przestrzegać zasady, że j.s.t. ma prawo dysponowania środkami z dotacji tylko przez 14 dni od dnia szczegółowo określonego w umowie i nie dłużej niż do 31 grudnia danego roku.

4 Do WBiZK tylko informacja o zdarzeniu w mieniu osób prywatnych. Wnioski o pomoc należy kierować zgodnie z ustaloną procedurą i na ustalonych drukach do WPS (np. powiat tarnogórski).


Pobierz ppt "USUWANIE SKUTKÓW KLĘSK ŻYWIOŁOWYCH - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google