Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 forma rozrywki wywodząca się z tańców salonowych i zabaw ludowych, uprawiana od początku XX wieku, na początku był to taniec dla klas uprzywilejowanych,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " forma rozrywki wywodząca się z tańców salonowych i zabaw ludowych, uprawiana od początku XX wieku, na początku był to taniec dla klas uprzywilejowanych,"— Zapis prezentacji:

1

2  forma rozrywki wywodząca się z tańców salonowych i zabaw ludowych, uprawiana od początku XX wieku, na początku był to taniec dla klas uprzywilejowanych, natomiast tańce ludowe pozostawiano klasom niższym. Dzięki muzyce jazz, która stała się bardzo popularna w latach 20, doszło do wybuchu nowo wynalezionych tańców. Poszczególne tańce różnią się pochodzeniem, charakterem, schematem ruchów, ubiorem i muzyką. Jest to zestaw tańców partnerskich, od kilkunastu lat cieszy się popularnością również w Polsce.

3

4  - Fokstrot,  -Walc angielski,  -Pasodoble

5  Fokstrot jest typowym tańcem angielskim, a jego nazwa wywodzi się od angielskich słów "fox's trot" oznaczających po prostu "krok lisa".  Fokstrot opiera się na podstawowych figurach chodu, a kroki kłusujące, dzięki którym taniec ten zyskał właściwy charakter wprowadził aktor, nomen omen, Harry Fox występujący w Nowym Jorku 1914 r. Ciekawostką jest, że w tym tańcu prawie nigdy nie łączy się stóp.

6  Walc angielski to prosty rytmicznie taniec towarzyski. Takt walca angielskiego jest na ¾. Ten taniec towarzyski wymaga jednak od pary bardzo dobrej kondycji fizycznej. Jak nazwa wskazuje, walc wywodzi się z Anglii. Po raz pierwszy zagościł na sali tanecznej pod koniec 1921 roku. Ruchy i obroty walca angielskiego podpowiadają, że jest „potomkiem” walca wiedeńskiego. Poprawnie zatańczony daje wrażenie płynnego ruchu łodzi zmagającej się ze wznoszącymi się i opadającymi falami.

7

8

9  Ten taniec towarzyski ma ciekawe i niezwykle oryginalne pochodzenie. Paso doble jest oparte na muzyce używanej podczas walk z bykami podczas wejścia na ring torreadora lub tuż przed zabiciem byka. Prowadzący w paso doble przyjmuje rolę matadora, a jego partnerka odgrywa rolę byka lub cienia matadora, a nawet tancerki flamenco. Paso doble to dynamiczny taniec wykonywany do muzyki przypominającej rytm marszu, przy czym charakterystyczne jest budowanie napięcia. W ostatnim uderzeniu tancerze zwykle wykonują ruchy mające na celu zaakcentowanie szczytu tego napięcia, co zwykle wywołuje entuzjazm widzów.

10

11

12  https://portal.abczdrowie.pl/walc- angielski, https://portal.abczdrowie.pl/walc- angielski  https://portal.abczdrowie.pl/fokstrot, https://portal.abczdrowie.pl/fokstrot  https://portal.abczdrowie.pl/pasodoble, https://portal.abczdrowie.pl/pasodoble  http://www.annakowalska.pl/pierwszy_p olecane_utwory.html, http://www.annakowalska.pl/pierwszy_p olecane_utwory.html

13  Wykonały : Karolina Frączek, Eliza Frączek k l.Ic


Pobierz ppt " forma rozrywki wywodząca się z tańców salonowych i zabaw ludowych, uprawiana od początku XX wieku, na początku był to taniec dla klas uprzywilejowanych,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google