Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak chronić swoje dane osobowe w Internecie?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak chronić swoje dane osobowe w Internecie?"— Zapis prezentacji:

1 Jak chronić swoje dane osobowe w Internecie?
Elżbieta Piętak

2 Do czego przestępcy mogą wykorzystać nasze dane osobowe?
Przestępcy mają wiele korzystnych dla nich powodów, dla których wykradają nam nasze dane osobowe. Między innymi mogą się pod nas podszywać, a w końcu – wykraść nam pieniądze z konta. Dlatego niezwykle ważne jest zabezpieczenie swoim danych osobowych. Ale jak to zrobić?

3 Jak zabezpieczyć swoje dane osobowe?
Zabezpiecz dostęp do naszego komputera i kont przez silne hasło. Uważaj na osoby w twoim otoczeniu, które mogą zobaczyć jak wpisujesz hasło. Nie podawaj nikomu swojego hasła, nawet najlepszemu koledze. Możecie się kiedyś pokłócić, a on wykorzysta twoje konto do złych celów. HASŁO?

4 Uważaj na podejrzane wiadomości
Zachowaj ostrożność podczas robienia internetowych zakupów, ponieważ możesz zostać oszukany. Niektóre oferty, które wydają ci się nierealne mogą być podesłane przez hakerów, aby wykraść twoje dane. Dopóki nie jesteśmy pełnoletni, powinniśmy najpierw zapytać rodziców, czy możemy w danym serwisie podać swoje dane.

5 Co robimy źle? Nie mamy zainstalowanego aktualnego oprogramowania, które ochroni nasz komputer. Ściągamy pliki z podejrzanych stron. Ignorujemy ostrzeżenia o zagrożeniach. Podajemy swoje dane osobowe na stronach i portalach, które nie powinny się tam znaleźć.

6 Znajomości w internecie
Nie zawieramy pochopnie znajomości w internecie Nie otwieramy wiadomości od nieznajomych Niewłaściwe zachowania zgłaszamy osobom dorosłym

7 Dziękujemy!

8 Rysunki uczniów koła komputerowego klas drugich dotyczące ochrony danych osobowych

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18


Pobierz ppt "Jak chronić swoje dane osobowe w Internecie?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google