Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak chronić swoje dane osobowe w Internecie? Elżbieta Piętak.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak chronić swoje dane osobowe w Internecie? Elżbieta Piętak."— Zapis prezentacji:

1 Jak chronić swoje dane osobowe w Internecie? Elżbieta Piętak

2 Do czego przestępcy mogą wykorzystać nasze dane osobowe? Przestępcy mają wiele korzystnych dla nich powodów, dla których wykradają nam nasze dane osobowe. Między innymi mogą się pod nas podszywać, a w końcu – wykraść nam pieniądze z konta. Dlatego niezwykle ważne jest zabezpieczenie swoim danych osobowych. Ale jak to zrobić?

3 Jak zabezpieczyć swoje dane osobowe?  Zabezpiecz dostęp do naszego komputera i kont przez silne hasło.  Uważaj na osoby w twoim otoczeniu, które mogą zobaczyć jak wpisujesz hasło.  Nie podawaj nikomu swojego hasła, nawet najlepszemu koledze. Możecie się kiedyś pokłócić, a on wykorzysta twoje konto do złych celów. HASŁO?

4  Zachowaj ostrożność podczas robienia internetowych zakupów, ponieważ możesz zostać oszukany.  Niektóre oferty, które wydają ci się nierealne mogą być podesłane przez hakerów, aby wykraść twoje dane.  Dopóki nie jesteśmy pełnoletni, powinniśmy najpierw zapytać rodziców, czy możemy w danym serwisie podać swoje dane. Uważaj na podejrzane wiadomości

5 Co robimy źle?  Nie mamy zainstalowanego aktualnego oprogramowania, które ochroni nasz komputer.  Ściągamy pliki z podejrzanych stron.  Ignorujemy ostrzeżenia o zagrożeniach.  Podajemy swoje dane osobowe na stronach i portalach, które nie powinny się tam znaleźć.

6 Znajomości w internecie  Nie zawieramy pochopnie znajomości w internecie  Nie otwieramy wiadomości e-mail od nieznajomych  Niewłaściwe zachowania zgłaszamy osobom dorosłym

7 Dziękujemy!

8 Rysunki uczniów koła komputerowego klas drugich dotyczące ochrony danych osobowych

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18


Pobierz ppt "Jak chronić swoje dane osobowe w Internecie? Elżbieta Piętak."

Podobne prezentacje


Reklamy Google