Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sto Pociech dla rodzin Konferencja Polska dla rodziny – rodzina dla Polski Warszawa, 9-10 marca 2010.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sto Pociech dla rodzin Konferencja Polska dla rodziny – rodzina dla Polski Warszawa, 9-10 marca 2010."— Zapis prezentacji:

1 Sto Pociech dla rodzin Konferencja Polska dla rodziny – rodzina dla Polski Warszawa, 9-10 marca 2010

2 Fundacja Sto Pociech: Wspiera rozwój rodziny Przeciwdziała izolacji rodziców najmłodszych dzieci matek samotnie wychowujących dzieci rodzin z problemem niepełnosprawności Pomaga osobom w kryzysie emocjonalnym Propaguje ideę wolontariatu rodziców Promuje model środowiskowego wsparcia dla mam i dla rodzin

3 Fundacja działa w obszarach: pomocy, wsparcia i psychoprofilaktyki, psychoedukacji, edukacji poprzez zabawę.

4 Klubik Maluchów i Rodziców - miejsce wczesnej profilaktyki i integracji, od niedawna międzykulturowy Cele klubiku: wspieranie kobiet i mężczyzn w ich rolach rodzicielskich, wczesna profilaktyka ukierunkowana na prawidłowy rozwój emocjonalny, społeczny i osobowy dziecka, przeciwdziałanie izolacji rodzin z małymi dziećmi, samotnych mam i tatów. Od niego wszystko się zaczęło! Hasło klubiku Zanim małe problemy staną się wielkimi problemami społecznymi

5 Fundacja oferuje pomoc specjalistów w ramach: psychogadek, czyli indywidualnych konsultacji psychologicznych adresowanych do rodziców najmłodszych dzieci (od 0 do 7 lat), klubiku terapeutycznego dla dzieci z problemami emocjonalnymi i ich rodziców, mediacji rodzinnych.

6 Psychoedukacja - warsztaty psychoedukacyjne i rozwojowe dla dorosłych dla mam dla ojców dla rodziców dla par dla osób starających się o dziecko

7 Edukacja poprzez zabawę dla dzieci i rodziców Cykle warsztatów edukacyjno – zabawowych wprowadzające dzieci w tajniki otaczającego świata, a rodzicom podpowiadające, jak z dziećmi badać i radośnie korzystać z tego co nas otacza.

8 Promowanie idei środowiskowego wsparcia dla mam i dla rodzin Fundacja: stwarza przyjazną przestrzeń do spotkań liderek warszawskich klubów mam, uczestniczyła w konsultacjach społecznych do Programu Rodzina w Urzędzie Miasta st. Warszawy, współpracuje na polu krajowym i międzynarodowym z organizacjami działającymi na rzecz rodziców oraz oraz czerpie z doświadczeń europejskich (Grundtvig).

9 Jako zespół Fundacji uważamy, że warto: tworzyć przestrzeń do spotkania i dzielenia się, zachęcać do aktywności na rzecz własnego rozwoju, wspierać, ale nie wyręczać, zainspirować do poszukiwania własnych rodzinnych pomysłów, wyposażyć rodziców do bycia wystarczająco dobrym rodzicem, wyposażyć dzieci w umiejętności przydatne we współczesnym świecie.

10 Dziękuję za uwagę Fundacja Sto Pociech, ul. Freta 20/24a, Warszawa www.stopociech.pl m.bylka-gorska@stopociech.pl


Pobierz ppt "Sto Pociech dla rodzin Konferencja Polska dla rodziny – rodzina dla Polski Warszawa, 9-10 marca 2010."

Podobne prezentacje


Reklamy Google