Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JAPONIA. Pa ń stwo po ł o ż one na archipelagu, od Morza Ochockiego na pó ł nocy do Morza Wschodniochi ń skiego na pó ł nocy do Morza Wschodniochi ń skiego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JAPONIA. Pa ń stwo po ł o ż one na archipelagu, od Morza Ochockiego na pó ł nocy do Morza Wschodniochi ń skiego na pó ł nocy do Morza Wschodniochi ń skiego."— Zapis prezentacji:

1 JAPONIA

2 Pa ń stwo po ł o ż one na archipelagu, od Morza Ochockiego na pó ł nocy do Morza Wschodniochi ń skiego na pó ł nocy do Morza Wschodniochi ń skiego i Tajwanu na po ł udniu. i Tajwanu na po ł udniu. Japonia

3 HISTORIA FLAGII Przedstawia ona czerwony kr ą g na bia ł ym tle, co symbolizuje wschodz ą ce s ł o ń ce. S ł oneczna symbolika flagi wi ąż e si ę z jej nazw ą ("hi-no maru"), popularnym okre ś leniem Japonii jako Kraj Wschodz ą cego S ł o ń ca oraz Amaterasu Omikami. Przedstawia ona czerwony kr ą g na bia ł ym tle, co symbolizuje wschodz ą ce s ł o ń ce. S ł oneczna symbolika flagi wi ąż e si ę z jej nazw ą ("hi-no maru"), popularnym okre ś leniem Japonii jako Kraj Wschodz ą cego S ł o ń ca oraz Amaterasu Omikami. Flaga w obecnej formie zosta ł a oficjalnie przyj ę ta 26 sierpnia 1999 roku, chocia ż w u ż yciu jest od ok. XII w. Flaga w obecnej formie zosta ł a oficjalnie przyj ę ta 26 sierpnia 1999 roku, chocia ż w u ż yciu jest od ok. XII w.

4 NAJWAŻNIEJSZE ZABYTKI Wioska Shirakawa-go Wioska Shirakawa-go Torii

5 DZIĘKUJĘ ZA OBEJRZENIE Axir


Pobierz ppt "JAPONIA. Pa ń stwo po ł o ż one na archipelagu, od Morza Ochockiego na pó ł nocy do Morza Wschodniochi ń skiego na pó ł nocy do Morza Wschodniochi ń skiego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google