Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mały książę O autorze O autorze Antoine Marie Roger de Saint - Exupery Urodził się w Lyonie 29 czerwca 1900 roku Mając 21 lat otrzymał dyplom pilota.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mały książę O autorze O autorze Antoine Marie Roger de Saint - Exupery Urodził się w Lyonie 29 czerwca 1900 roku Mając 21 lat otrzymał dyplom pilota."— Zapis prezentacji:

1

2 Mały książę

3 O autorze O autorze Antoine Marie Roger de Saint - Exupery Urodził się w Lyonie 29 czerwca 1900 roku Mając 21 lat otrzymał dyplom pilota cywilnego, rok później pilota wojskowego. Po ciężkim wypadku musiał przejść do rezerwy. Zaczyna pisać i w 1925 roku publikuje swoje pierwsze opowiadanie związane z lotnictwem

4 O autorze Od 1926 roku latał jako pilot - oblatywacz, odbywał regularne loty pocztowe W 1943 roku w wyniku własnych starań powołany do służby lotniczej. Zginął w 1944 roku w drodze powrotnej do bazy. 31 lipca jego samolot wystartował z Borgo i skierował się na Korsykę. Prawdopodobnie został zestrzelony przez Niemców i spadł do morza

5 Kim był Leon Werth Dziennikarz, krytyk sztuki, eseista, pisarz. W 1931 roku poznał Antoine de Saint-Exupery'ego. Mimo dzielących ich 22 lat, stali się wielkimi przyjaciółmi. Zmarł w Paryżu, 13 grudnia 1955.

6

7

8

9

10 Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś. Jesteś odpowiedzialny za twoją różę. A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

11

12

13

14 Muzeum Małego Księcia Powstało w niewielkiej miejscowości wypoczynkowej Hakone w Japonii. Muzeum prezentuje pamiątki po autorze Małego Księcia, przybliża zwiedzającym jego życie (odtworzony został m.in. pokój, w jakim mieszkał w Cap Juby. Obok sal wystawowych na zwiedzających czeka kawiarenka oraz sklep z licznymi pamiątkami i książkami.

15 Dywizjon 1/33 Chociaż Antoine de Saint-Exupery kojarzony jest z dywizjonem samolotów zwiadowczych 2/33, pod koniec wojny tak formalnie był pilotem dywizjonu 1/33. Nic więc dziwnego, że właśnie ten dywizjon nosi wsród swoich symboli Małego Księcia. Obecnie dywizjon ten lata na samolotach Mirage F1CR. Na ogonie samolotów drugiej eskadry widnieje postać Małego Księcia.

16 Mały Książę z klocków lego

17 Francuski banknot 50 rocznica śmierci musiała więc zostać zauważona. Bank francuski postanowił uczcić ją wydaniem 50- frankowego banknotu z podobizną autora "Małego Księcia" oraz rysunkami bohatera.

18 Białoruska moneta Druga moneta z serii "Bajki Narodów Świata" wydana na Białorusi prezentuje postacie znane z "Małego Księcia"

19 Balon Mały Książę W 2003 roku kilka kilometrów od Angers, trwało jedno z bardziej prestiżowych spotkań balonowych The French Balloon Championship. Wśród balonów, które wzbiły się w powietrze, wypatrzeć można było jeden z Małym Księciem.

20 Wydawnictwa pocztowe

21

22

23

24

25

26 Karty telefoniczne

27 Inspiracje artystyczne - teatr

28 Inspiracje artystyczne - film

29 Humor Baranek zbuntowany szesnastolatek Baranek na krawędzi Baranek walentynkowy Baranek anestezjolog Baranek cyklop wąż boa

30 Autor prezentacji Irena Kasica


Pobierz ppt "Mały książę O autorze O autorze Antoine Marie Roger de Saint - Exupery Urodził się w Lyonie 29 czerwca 1900 roku Mając 21 lat otrzymał dyplom pilota."

Podobne prezentacje


Reklamy Google