Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Powrót do Topilca. Warsztaty rozpoczęliśmy od deszczowego, pochmurnego poranka. Optymizm nas jednak nie opuszczał. Reporter, zwłaszcza ten wścibski, nie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Powrót do Topilca. Warsztaty rozpoczęliśmy od deszczowego, pochmurnego poranka. Optymizm nas jednak nie opuszczał. Reporter, zwłaszcza ten wścibski, nie."— Zapis prezentacji:

1 Powrót do Topilca

2 Warsztaty rozpoczęliśmy od deszczowego, pochmurnego poranka. Optymizm nas jednak nie opuszczał. Reporter, zwłaszcza ten wścibski, nie boi się wyzwań, a my do takich należymy. Po przybyciu do wsi Topilec zasiedliśmy przy drewnianych stołach w świetlicy wiejskiej i wysłuchaliśmy planu działania. Każda z grup otrzymała określone cele, a naszym zadaniem było wnikliwym okiem reportera cicho i bezszelestnie podejrzeć pracę grup.

3 Każda wieś ma swoją historię, a wieś Topilec kryje w sobie wiele historycznych tajemnic. Pan Henryk Zdanowicz rozpoczął barwną dzieje o wsi Topilec. Wraz z nim udaliśmy się na cmentarz, gdzie każdy grób miał swoją historię, a zwłaszcza grób Mikołaja Wasilewskiego, Mikołaja Leszuka i Stefana Abramowicza. Zostali oni rozstrzelani jednego dnia – 13 lutego 1946 roku.

4 Dyskretnie opuściliśmy grupę historyczną, aby sprawdzić co się dzieje w innych zespołach. Kolejna grupa zajmowała się wiaderkami bokashi, nazwa obcobrzmiąca, ale służąca ekologii. Przeprowadziliśmy krótki wywiad z panem Tadeuszem Maciejewskim na temat gospodarowania odpadami organicznymi w naszym domu. To była prawdziwa lekcja ekologii.

5 Postanowiliśmy znaleźć również grupę pani Bożeny Zdanowicz, która wykonywała swoje zadania w ciepłym i przytulnym domku. Grupa plastyczna postanowiła malować obrazy roślinami. Na początku zostały zebrane rośliny, a następnie naturalnymi barwnikami malowano obrazy. W wolnym czasie powstało piękne ciasto z rabarbarem.

6 Grupa reporterska zmagała się z pogodą. Postanowiliśmy być wodoodporni. Zawitaliśmy do gospodarstwa agroturystycznego we wsi Topilec, gdzie można w ciszy i spokoju odpoczywać. Miejsce to jest dobrym rajem dla wędkarzy. Jednak pomimo poszukiwań, nie udało nam się znaleźć nikogo łowiącego ryby. Pogoda była górą. Mimo deszczu, pokonywania toru przeszkód: kałuż i błota, humory nam dopisywały.


Pobierz ppt "Powrót do Topilca. Warsztaty rozpoczęliśmy od deszczowego, pochmurnego poranka. Optymizm nas jednak nie opuszczał. Reporter, zwłaszcza ten wścibski, nie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google