Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Norwegia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Norwegia."— Zapis prezentacji:

1 Norwegia

2 Flaga Norwegii -jeden z symboli państwowych Norwegii w postaci niebiesko-białego krzyża skandynawskiego , umieszczonego na czerwonym tle.

3 Herb Norwegii jest jednym z najstarszych symboli państwowych w Europie
Herb Norwegii jest jednym z najstarszych symboli państwowych w Europie. Został zaczerpnięty z osobistego herbu rodziny królewskiej.

4 Oslo – stolica i największe miasto
Norwegii. W Oslo warto zwiedzić takie miejsca jak: Park Rzeźb Vigelanda , Holmenkollen , Twierdza Akershus(okuszys) , Norweskie Muzeum Nauki, Techniki i Medycyny.Można zobaczyć Pałac królewski i siedzibę parlamentu.

5 Trondheim (trumhajm) to trzecie największe miasto Norwegii
Trondheim (trumhajm) to trzecie największe miasto Norwegii. Wybierając się w te rejony, nie sposób nie zwiedzić największej gotyckiej świątyni w całej Skandynawii, czyli Katedry Nidaros.

6 Fiordy- występują w Norwegii
Fiordy- występują w Norwegii. Fiordy czyli rodzaj głębokiej zatoki, mocno wcinającej się w głąb lądu ,często rozgałęzionej ,z charakterystycznymi stromymi brzegami,powstałej przez zalanie żłobów i dolin polodowcowych

7 Stavkirke(strovika)- to norweskie kościoły słupkowe wznoszone w okresie od X do XIII wieku, czyli w okresie gdy chrześcijaństwo mieszało się z wiarą pogańską. Wiele budowli jest pokrytych gontem, przypominającym smoczą łuskę, często ozdabiają je runiczne inskrypcje oraz ochronne pentagramy. Spośród ponad 1000 kościołów zachowało się jedynie 30. Najciekawsze znajdują się w Urnes, Borgund, Lom, Vik i Heddal.

8 Bergen uważane jest za bramę do krainy fiordów
Bergen uważane jest za bramę do krainy fiordów. Warto wybrać się na spacer uliczkami wykładanymi drewnem, albo wjechać kolejką Fløibanen, na wzgórze Fløyen, skąd rozpościera się wspaniała panorama miasta.

9 Korzystałam z: Google,Wikipedia, Norwegofil

10 Dziękuję za uwagę Magdalena Kąkol


Pobierz ppt "Norwegia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google