Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa nr 7 Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Świeciu kl. II a 8 listopada 2013.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa nr 7 Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Świeciu kl. II a 8 listopada 2013."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa nr 7 Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Świeciu kl. II a 8 listopada 2013

2 Witajcie w naszej szkole! Zapraszamy na pyszne śniadanie!

3 Babcia Szymona, mama Emilki i mama Jasia pomogły nam przygotować zdrowe pyszności. Nasze koleżanki sprawnie nakryły do stołu. Zrobiły to świetnie! Dziewczynki znają się na rzeczy! Piątkowy dzień już od rana zapowiadał się bardzo ciekawie.

4 Nasze zaproszenie przyjęła Pani Anna – pracownik Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, która przedstawiła nam zasady zdrowego odżywiania i przypomniała, jak ważne dla zdrowia jest drugie śniadanie. Alicja przygotowała ciekawą prezentację na temat produktów mlecznych. „Smaczny nabiał to jest zdrowie, niech się każdy o tym dowie!”

5 Każdy z nas przygotował „wesołe kanapki”, które były naprawdę zabawne! Na kanapkach Oli były śmieszne myszki z ogonkami ze szczypiorku! Amelka zachwyciła nas kanapką – zajączkiem. Martynka z zainteresowaniem przygląda się kanapce koleżanki.

6 Nataniel opowiedział nam jak zrobił swoje kanapki – buźki. Jaś i Mateusz z uwagą słuchają kolegi. Nasza Pani była zachwycona naszą pomysłowością! Na nasze klasowe śniadanie zaprosiliśmy też Pana dyrektora, który bardzo wspierał nas podczas przygotowań do Dnia Zdrowego Śniadania.

7 Zanim usiedliśmy do stołu, wycisnęliśmy w sokowirówce sok z marchwi i jabłek. Każdy z nas wziął w tym udział. To było wspaniałe doświadczenie! Świeży, marchwiowo – jabłkowy sok był naprawdę pyszny! I chociaż nie dodaliśmy do niego ani grama cukru, był bardzo słodki! To taka naturalna słodycz. Samo zdrowie!

8 Nareszcie usiedliśmy do stołu. Ależ pięknie i smakowicie był zastawiony! Nie wiedzieliśmy od czego zacząć, wszystkiego chcieliśmy posmakować. Podczas jedzenia pamiętaliśmy o kulturze spożywania posiłków. Na stole królowały kolorowe kanapki. Nie zabrakło też jajek, mleka, jogurtów, miodu, owoców i soku. Miski pełne były kukurydzianych płatków. Mniam!

9 Wielką atrakcją było przygotowanie owocowych szaszłyków. Każdy z nas sam zrobił sobie taki przysmak, niektórzy zjedli ich nawet nawet kilka. Dominika jednak… wolała kanapkę! Bananowo-jabłkowe szaszłyki okazały się hitem. Do miejsca ich przygotowania ustawiła się długa kolejka. Ale warto było czekać. Były po prostu PYSZNE!

10 Oto nasze prace plastyczne przypominające o konieczności zjadania warzyw. Szkoda, że ten wyjątkowy dzień w szkole dobiegł już końca. Ale co najważniejsze - zapamiętaliśmy, że … ŚNIADANIE DAJE MOC! Pozdrawiamy Was serdecznie! Zdrowo najedzeni drugoklasiści z Siódemki.


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa nr 7 Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Świeciu kl. II a 8 listopada 2013."

Podobne prezentacje


Reklamy Google