Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„ŚNIADANIE DAJE MOC” Klasa I A Szkoła Podstawowa im. prof. Wilhelminy Iwanowskiej w Pigży.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„ŚNIADANIE DAJE MOC” Klasa I A Szkoła Podstawowa im. prof. Wilhelminy Iwanowskiej w Pigży."— Zapis prezentacji:

1 „ŚNIADANIE DAJE MOC” Klasa I A Szkoła Podstawowa im. prof. Wilhelminy Iwanowskiej w Pigży

2 Przed przystąpieniem do pracy dokładnie umyliśmy ręce. Higiena to podstawa dla naszego zdrowia.

3  Przygotowanie śniadania zaczęliśmy od wykonania zdrowych i kolorowych kanapek. Na tym etapie zadania wykorzystaliśmy: chleb, masło, sery, wędliny, jajka i warzywa.

4  Postanowiliśmy wypróbować również prosty przepis na szybkie wykonanie zdrowego chleba.  Oto przepis: 3 łyżki otrąb owsianych, 2 łyżki otrąb pszennych, 1 jajko, 3 łyżki mleka, szczypiorek, sól i pieprz do smaku. Dokładnie wymieszać, wylać na patelnię i usmażyć. Polecamy! Jest pyszny i trochę wilgotny więc nie trzeba go smarować masłem. Polecamy! Jest pyszny i trochę wilgotny więc nie trzeba go smarować masłem. Świetnie nadaje się na drugie śniadanie do pracy i szkoły. Świetnie nadaje się na drugie śniadanie do pracy i szkoły.

5  Gdy kanapki były już gotowe zabraliśmy się za przygotowanie soków warzywno- owocowych. Świeże soki otrzymaliśmy wyciskając owoce i warzywa przez sokowirówkę. Świeże soki otrzymaliśmy wyciskając owoce i warzywa przez sokowirówkę.

6  Dziewczyny z naszej klasy nalewały soki w plastikowe kubeczki i układały je na tacach.

7  Jeżeli mówimy o zdrowiu dzieci musimy pamiętać o mleku w ich codziennej diecie. Z mleka przygotowaliśmy pyszne koktajle o smaku bananowym i malinowym.

8  Gdy wszystko było już gotowe, nakryliśmy do stołu i zaprosiliśmy na wspólne śniadanie naszą panią dyrektor oraz kolegów i koleżanki z klasy I B. Na śniadaniowym stole pojawiły się dodatkowo przyniesione przez nas z domu: jogurty, twarożki, owoce i woda mineralna. Na śniadaniowym stole pojawiły się dodatkowo przyniesione przez nas z domu: jogurty, twarożki, owoce i woda mineralna.

9  Naszymi pysznościami poczęstowaliśmy również innych uczniów z naszej szkoły.

10  Na zakończenie akcji „ Śniadanie Daje Moc” przygotowaliśmy wspólną pracę plastyczną. Po takim śniadaniu mieliśmy dużo siły i energii na naukę i zabawę. To był bardzo pracowity i pełny wrażeń dzień.


Pobierz ppt "„ŚNIADANIE DAJE MOC” Klasa I A Szkoła Podstawowa im. prof. Wilhelminy Iwanowskiej w Pigży."

Podobne prezentacje


Reklamy Google