Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Jest to komunikowanie się za pomocą mowy ciała oraz parajęzyka. Był to jedyny sposób komunikacji w epoce kamienia łupanego. Mimo rozwoju technologii,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Jest to komunikowanie się za pomocą mowy ciała oraz parajęzyka. Był to jedyny sposób komunikacji w epoce kamienia łupanego. Mimo rozwoju technologii,"— Zapis prezentacji:

1

2  Jest to komunikowanie się za pomocą mowy ciała oraz parajęzyka. Był to jedyny sposób komunikacji w epoce kamienia łupanego. Mimo rozwoju technologii, nadal posługujemy się komunikacją niewerbalną

3  Gestykulacja podczas rozmowy, tłumaczenie czegoś za pomocą gestów, uśmiechanie się do kogoś, postawa, mimika twarzy, sposób poruszania się, wygląd, sposób ubierania się.

4  To sposób komunikowania się za pomocą mowy. Jest to podstawowy sposób komunikacji od czasów kiedy człowiek nauczył się mówić. W komunikacji werbalnej ogromną rolę odgrywa akcent, płynność mowy, zawartość wypowiedzi, iloczas.

5  Odpowiadanie na wezwania, rozmowa telefoniczna, rozmowa ze znajomymi, śpiewanie piosenek, wyjaśnianie, opowiadanie, płacz.

6  Przez tysiące lat obowiązywała prosta reguła: chcesz się czegoś dowiedzieć, musisz spotkać się z innymi ludźmi. Ważne informacje, w przeciwieństwie do plotek, rozpowszechniane były więc wolno. Próbowano temu zaradzić na różne sposoby: niektóre ludy pierwotne wykorzystywały sygnały dymne i bębny, Inkowie posyłali gońców, a Egipcjanie hodowali gołębie pocztowe. Wszystkie te rozwiązania miały ten sam cel: przyspieszyć komunikację.

7  Jednak dopiero dzięki wynalazkom takim jak telegraf, a potem telefon możliwa stała się szybka komunikacja z dowolnym miejscem na świecie. Obecnie życie bez telefonu jest niemal nie do pomyślenia, choć jego pierwotna forma – aparat stacjonarny – straciła na znaczeniu. Teraz najważniejsza okazuje się komórka: użytkownik nie jest już przywiązany do miejsca, a chcąc podzielić się krótką informacją, po prostu pisze SMS, który może wysłać do wielu odbiorców jednocześnie.

8  Pomimo że mechaniczne maszyny liczące istniały od wielu stuleci, komputery w sensie współczesnym pojawiły się dopiero w połowie XX wieku, gdy zbudowano pierwsze komputery elektroniczne. Milowym krokiem w rozwoju środków komunikacji o globalnym zasięgu było rozpowszechnienie się internetu. Dzięki Sieci każdy może wymieniać się wiadomościami z każdym, niezależnie od różnicy czasu i dzielącej odległości. Dostrzegając i chcąc zaspokoić potrzebę elastyczności, producenci oferują nowe urządzenia komunikacyjne: dzięki smartfonom, netbookom i tabletom internetowym jesteśmy dostępni zawsze – również w podróży – niezależnie od tego, czy korzystamy z telefonu, poczty elektronicznej czy „fal” Google’a.

9  150 p.n.e. Sygnały ogniowe Grecy, a później również Rzymianie wykorzystywali do komunikacji system wież, na których palono ogniska.  1837 Telegraf Morse’a Samuel Morse opracował urządzenie oraz kod (Morse’a) – kamień węgielny współczesnej komunikacji.  1869 Pocztówka Zwana także widokówką, kartą pocztową lub odkrytką po raz pierwszy została wprowadzona do obiegu pocztowego na terenie Monarchii Austro-Węgierskiej.  1876 Telefon Już w 1850 roku prowadzono eksperymenty nad przesyłaniem mowy przez przewody elektryczne, jednak dopiero Alexander Graham Bell stworzył w pełni funkcjonalne urządzenie.  1958  Autotelefon Ogólnodostępna sieć mobilnych radiotelefonów będących poprzednikami komórek – urządzenia ważyły wówczas 16 kilogramów  1971 E-mail Ray Tomlinson stworzył pierwszego klienta poczty elektronicznej po cichu w swoim miejscu pracy – zajęło mu to dwa tygodnie.

10  1979 Usenet Przodek wszystkich list mailingowych służył z początku ograniczonemu gronu naukowców i miał stanowić alternatywę dla Arpanetu – poprzednika internet  Faks Poczta oficjalnie wprowadziła usługę wysyłania faksów, jednak podstawowym wyposażeniem biur urządzenia tego typu stały się dopiero we wczesnych latach 90  1983 Mobilny DynaTAC zaprojektowany przez Motorolę w 1973 roku dopiero 10 lat później pojawił się w sprzedaży. Kosztował 4000 dolarów.  1988 IRC/Chat Student Jarkko Olkarinen przeniósł ideę czatu z sieci naukowych do internetu.  1992 SMS Operatorzy chcieli za pośrednictwem SMS-ów przekazywać abonentom krótkie informacje. Usługa szybko stała się przebojem rynkowym.

11  2003 Skype Pojawia się wersja beta komunikatora, który stał się symbolem bezpłatnych rozmów VoIP.  2004 Portale społecznościowe Pojawił się Facebook – dostęp do największej obecnie sieci społecznościowej na początku mieli jedynie studenci Uniwersytetu Harvarda.  2006 Mikroblog Początkowo Twitter miał służyć za internetowy dziennik, jednak szybko stał się nowym kanałem wymiany wiadomości. Wpisy można zamieszczać przez stronę internetową, SMS lub email.  2009 Google Wave Po raz pierwszy możliwe jest umieszczanie w czasie rzeczywistym dowolnych treści multimedialnych – takich jak tekst, obrazy i filmy – w jednej „fali” wiadomości.  TREND Aby użytkownicy nie musieli logować się osobno do każdej usługi, np. u dostawcy poczty elektronicznej, na Twitterze i Facebooku, powstają specjalne strony umożliwiające dostęp do wszystkich kanałów wymiany informacji jednocześnie. A nowe wiadomości możemy odczytywać na ekranie komórki, e-booka lub telewizora.

12  Prezentację przygotowała Joanna Wojtanowska z klasy IH, korzystając ze stron internetowych: www.google.pl ; www.wikipedia.plwww.google.pl www.wikipedia.pl


Pobierz ppt " Jest to komunikowanie się za pomocą mowy ciała oraz parajęzyka. Był to jedyny sposób komunikacji w epoce kamienia łupanego. Mimo rozwoju technologii,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google