Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykonała: Iwona Rąpała.  Werbalna  Niewerbalna Przekazywanie treści do adresata i sposób jej odbioru ma znaczenie w zależności od :

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykonała: Iwona Rąpała.  Werbalna  Niewerbalna Przekazywanie treści do adresata i sposób jej odbioru ma znaczenie w zależności od :"— Zapis prezentacji:

1 Wykonała: Iwona Rąpała

2  Werbalna  Niewerbalna Przekazywanie treści do adresata i sposób jej odbioru ma znaczenie w zależności od :

3  komunikacja z użyciem języka naturalnego, czyli mowy jako środka komunikacji. Jest to podstawowy sposób komunikacji międzyludzkiej. W szczątkowej postaci komunikacja werbalna występuje także u zwierząt, np. u szympansów, które rozwinęły w niektórych przypadkach także zdolność posługiwania się metaforą. Aby komunikacja werbalna mogła mieć miejsce, muszą istnieć osoby: mówiąca i słuchająca. Posługują się one kodem (językiem), który musi być znany obu osobom.

4  zespół niewerbalnych komunikatów nadawanych i odbieranych przez ludzi na wszystkich niewerbalnych kanałach jednocześnie. Informują one o podstawowych stanach emocjonalnych, intencjach, oczekiwaniach wobec rozmówcy, pozycji społecznej, pochodzeniu, wykształceniu, samoocenie, cechach temperamentu itd. Komunikaty te nadawane są i odbierane najczęściej na poziomie nieświadomym, jednak mogą być również nadawane i odbierane świadomie (tak jak większość gestów - emblematów czy wiele wyrazów mimicznych). Komunikacja niewerbalna może odgrywać równie istotną (lub nawet większą) rolę, co komunikacja werbalna.

5  Mimika  Gesty  Rysunki (np. petroglify)  Znaki i symbole  Symbole optyczne  Sygnały dźwiękowe

6  Listy  Doręczanie przesyłek za pomocą gołębi, konno lub przez posłańców  Komunikacja interpersonalna  Kody

7  Listy  Telegramy  Telegrafy  Telefony  Radio

8  Telekomunikacja  Komunikacja przez Internet: 1. Grupa dyskusyjna 2. Lista dyskusyjna 3. Forum dyskusyjne 4. Czat 5. BBS  Komunikacja interpersonalna  Komunikacja perswazyjna  Komunikacja międzykulturowa

9  W 18 krajach na świecie ponad 50% populacji ma już dostęp do Internetu. Liderem jest Szwecja gdzie 76.6% obywateli korzysta z globalnej sieci. Obecnie z Internetu regularnie korzysta 12.5% populacji świata (około 800 milionów ludzi). Liczba użytkowników większości usług internetowych podwaja się co cztery lata (przy czym warto zwrócić uwagę, że w biedniejszych rejonach świata – Afryce, Ameryce Południowej, na Bliskim Wschodzie – liczba ta potraja się, co wydaje się zadawać kłam prognozom o rosnącym podziale świata (ang. digital divide). Co więcej, analiza w dłuższym przedziale czasowym wskazuje na geometryczny charakter funkcji liczby użytkowników Internetu. W ciągu mniej niż trzech dziesięcioleci nasycenie komputerami z dostępem do Internetu na całym świecie powinno pokrywać się z dzisiejszymi statystykami nasycenia telewizorami i telefonami.

10  http://www.centrumego.eu/czytelnia2.php?i d=26 http://www.centrumego.eu/czytelnia2.php?i d=26  http://pl.wikipedia.org/wiki/Komunikacja_in terpersonalna http://pl.wikipedia.org/wiki/Komunikacja_in terpersonalna  http://pl.wikipedia.org/wiki/Komunikacja http://pl.wikipedia.org/wiki/Komunikacja  http://www.sienko.net.pl/cwp/cwp02.html http://www.sienko.net.pl/cwp/cwp02.html


Pobierz ppt "Wykonała: Iwona Rąpała.  Werbalna  Niewerbalna Przekazywanie treści do adresata i sposób jej odbioru ma znaczenie w zależności od :"

Podobne prezentacje


Reklamy Google