Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

10 najbrzydszych zwierząt świata

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "10 najbrzydszych zwierząt świata"— Zapis prezentacji:

1 10 najbrzydszych zwierząt świata
Zuzia Polak Martyna Huta Zuzia Kuś Nicola Gubiec Kamil Kiszka Mateusz Gwioździk Filip Prajs Jacek Szpaczek

2 10 miejsce zajmuje Blobfish
Blobfish to rybka zamieszkująca głębiny oceanów, gdzie panuje bardzo duże ciśnienie. Kształtem przypomina piłkę zbudowaną z galarety i mazi.

3 9 miejsce zajmuje Tapir Tapir to ssak z rodziny tapirowatych. O dziwo tapir nie należy nawet do zwierząt spokrewnionych ze świnią. Usilnie próbując znaleźć jakieś cechy łączące go z ładniejszymi zwierzętami, tapir oszukał naukowców i większość teraz twierdzi – że blisko mu do koni bądź nosorożców.

4 8 miejsce zajmuje Minóg Minóg to ryba, z dodatkiem zębów układających się w kilka rzędów. Można go spotkać w dolnej Wiśle i jej dopływach. Jeśli boisz się pijawki, spróbuj sobie wyobrazić stworzenie kilkadziesiąt razy większe i bardzo podobne, właśnie wyobraziłeś sobie minoga! Jak można przypuszczać, jest to pasożyt – przyczepia się do ciała innych ryb i żywi się ich sokami i mięsem.

5 7 miejsce zajmuje Rekin Goblin
Rekiny to ryby bardzo dostojne i piękne, jednak warto w takiej grupie stworzyć kogoś, kto by przypominał o pięknie całej reszty. Rekin Goblin jest to rekin głębinowy - żyje poniżej 200 metrów. Jednak z powodu braku odpowiednich informacji na jego temat, nie można się zbytnio sugerować dostępnymi danymi. Nos rekina goblina służy mu w wykrywaniu swoich ofiar przy dnie i nie ma naturalnych wrogów - znane są natomiast dwa gatunki pasożytów, które wyspecjalizowały się w żywieniu rekinem goblinem. 

6 6 miejsce zajmuje Golec Golce to gryzonie, których największym szczęściem (i być może nieszczęściem) jest długość życia – do 28 lat. Golce budują kolonie złożone z osobników i żyją pod ziemią – prawie nigdy nie wychodząc. Z tego też powodu są prawie pozbawione owłosienia i ślepe, żywią się bulwami oraz korzeniami roślin.

7 5 miejsce zajmuje Gwiazdonos
Nie jesteśmy zbytnio przyzwyczajeni do widoku palcopodobnych rzeczy w miejscu, gdzie powinien być nos – stąd niezbyt miłe wrażenia estetyczne. Gwiazdonos żyje głównie pod ziemią, jednak dużą cześć pożywienia znajduje na powierzchni i w wodzie. Jak łatwo się domyślić, wyrostki w przedniej części czaszki służą do wykrycia i schwytania swojej ofiary, w czym jest rekordzistą, jeśli chodzi o szybkość. 

8 4 miejsce zajmuje Kot Sfinks
Sfinks to rasa kota. Sfinksy w Ameryce i Europie pochodzą od kanadyjskiego kota domowego, któremu w 1962 roku w wyniku samoistnej mutacji urodziły się dwa łyse młode.

9 3 miejsce zajmuje Seapig
Seapig to zamieszkująca dna morskie kreatura, żyjąca w stadach liczących kilkaset osobników. Przez internautów nazywane jest głęboko oceanicznym żyjącym kondomem z nóżkami, co odzwierciedla niezwykłą jego budowę. Mało kto wie, ale seapigsy są popularne w Japonii, gdzie można sobie kupić figurkę seapigsa i podarować np. dziewczynie.

10 2 miejsce zajmuje Chikilidae
Jakiś czas temu naukowcy indyjscy odkryli nowe stworzenie, które słusznie ukrywało się przed wzrokiem ludzkim. Chikilidae to beznogie płazy, które rosną do 10 centymetrów i składają jaja z młodymi. Okazuje się, że stworzenia te wykształciły unikalną drogę ewolucji od czasów dinozaurów. Myślę, że widok mamy Chikilidae ze swoimi dziećmi jest nader nieprzyjemnym widokiem, który zasługuje na wysokie miejsce w naszym rankingu.

11 1 miejsce zajmuje Śluzice
Śluzice to bezżuchwowce żywiące się padliną i prowadzą nocny tryb życia. W sumie, zauważyliście, że najbrzydsze zwierzęta żyją pod ziemią, na drzewach lub na dnie oceanów? A więc dalej, dorastają do prawie metra długości, jeśli ktoś chce je pochwycić – wydzielają dużą porcję śluzu, która ma to uniemożliwić. Ich otwór gębowy jest przystosowany do wwiercania się w padlinę, co dopełnia ich ciekawy wizerunek.

12 Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji ☺☻


Pobierz ppt "10 najbrzydszych zwierząt świata"

Podobne prezentacje


Reklamy Google