Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

10 najbrzydszych zwierząt świata Zuzia Polak Martyna Huta Zuzia Kuś Nicola Gubiec Kamil Kiszka Mateusz Gwioździk Filip Prajs Jacek Szpaczek.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "10 najbrzydszych zwierząt świata Zuzia Polak Martyna Huta Zuzia Kuś Nicola Gubiec Kamil Kiszka Mateusz Gwioździk Filip Prajs Jacek Szpaczek."— Zapis prezentacji:

1 10 najbrzydszych zwierząt świata Zuzia Polak Martyna Huta Zuzia Kuś Nicola Gubiec Kamil Kiszka Mateusz Gwioździk Filip Prajs Jacek Szpaczek

2 10 miejsce zajmuje Blobfish Blobfish to rybka zamieszkująca głębiny oceanów, gdzie panuje bardzo duże ciśnienie. Kształtem przypomina piłkę zbudowaną z galarety i mazi.

3 9 miejsce zajmuje Tapir Tapir to ssak z rodziny tapirowatych. O dziwo tapir nie należy nawet do zwierząt spokrewnionych ze świnią. Usilnie próbując znaleźć jakieś cechy łączące go z ładniejszymi zwierzętami, tapir oszukał naukowców i większość teraz twierdzi – że blisko mu do koni bądź nosorożców.

4 8 miejsce zajmuje Minóg Minóg to ryba, z dodatkiem zębów układających się w kilka rzędów. Można go spotkać w dolnej Wiśle i jej dopływach. Jeśli boisz się pijawki, spróbuj sobie wyobrazić stworzenie kilkadziesiąt razy większe i bardzo podobne, właśnie wyobraziłeś sobie minoga! Jak można przypuszczać, jest to pasożyt – przyczepia się do ciała innych ryb i żywi się ich sokami i mięsem.

5 7 miejsce zajmuje Rekin Goblin Rekiny to ryby bardzo dostojne i piękne, jednak warto w takiej grupie stworzyć kogoś, kto by przypominał o pięknie całej reszty. Rekin Goblin jest to rekin głębinowy - żyje poniżej 200 metrów. Jednak z powodu braku odpowiednich informacji na jego temat, nie można się zbytnio sugerować dostępnymi danymi. Nos rekina goblina służy mu w wykrywaniu swoich ofiar przy dnie i nie ma naturalnych wrogów - znane są natomiast dwa gatunki pasożytów, które wyspecjalizowały się w żywieniu rekinem goblinem.

6 6 miejsce zajmuje Golec Golce to gryzonie, których największym szczęściem (i być może nieszczęściem) jest długość życia – do 28 lat. Golce budują kolonie złożone z 20-300 osobników i żyją pod ziemią – prawie nigdy nie wychodząc. Z tego też powodu są prawie pozbawione owłosienia i ślepe, żywią się bulwami oraz korzeniami roślin.

7 5 miejsce zajmuje Gwiazdonos Nie jesteśmy zbytnio przyzwyczajeni do widoku palcopodobnych rzeczy w miejscu, gdzie powinien być nos – stąd niezbyt miłe wrażenia estetyczne. Gwiazdonos żyje głównie pod ziemią, jednak dużą cześć pożywienia znajduje na powierzchni i w wodzie. Jak łatwo się domyślić, wyrostki w przedniej części czaszki służą do wykrycia i schwytania swojej ofiary, w czym jest rekordzistą, jeśli chodzi o szybkość.

8 4 miejsce zajmuje Kot Sfinks Sfinks to rasa kota. Sfinksy w Ameryce i Europie pochodzą od kanadyjskiego kota domowego, któremu w 1962 roku w wyniku samoistnej mutacji urodziły się dwa łyse młode.

9 3 miejsce zajmuje Seapig Seapig to zamieszkująca dna morskie kreatura, żyjąca w stadach liczących kilkaset osobników. Przez internautów nazywane jest głęboko oceanicznym żyjącym kondomem z nóżkami, co odzwierciedla niezwykłą jego budowę. Mało kto wie, ale seapigsy są popularne w Japonii, gdzie można sobie kupić figurkę seapigsa i podarować np. dziewczynie.

10 2 miejsce zajmuje Chikilidae Jakiś czas temu naukowcy indyjscy odkryli nowe stworzenie, które słusznie ukrywało się przed wzrokiem ludzkim. Chikilidae to beznogie płazy, które rosną do 10 centymetrów i składają jaja z młodymi. Okazuje się, że stworzenia te wykształciły unikalną drogę ewolucji od czasów dinozaurów. Myślę, że widok mamy Chikilidae ze swoimi dziećmi jest nader nieprzyjemnym widokiem, który zasługuje na wysokie miejsce w naszym rankingu.

11 1 miejsce zajmuje Śluzice Śluzice to bezżuchwowce żywiące się padliną i prowadzą nocny tryb życia. W sumie, zauważyliście, że najbrzydsze zwierzęta żyją pod ziemią, na drzewach lub na dnie oceanów? A więc dalej, dorastają do prawie metra długości, jeśli ktoś chce je pochwycić – wydzielają dużą porcję śluzu, która ma to uniemożliwić. Ich otwór gębowy jest przystosowany do wwiercania się w padlinę, co dopełnia ich ciekawy wizerunek.

12 Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji ☺☻


Pobierz ppt "10 najbrzydszych zwierząt świata Zuzia Polak Martyna Huta Zuzia Kuś Nicola Gubiec Kamil Kiszka Mateusz Gwioździk Filip Prajs Jacek Szpaczek."

Podobne prezentacje


Reklamy Google