Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Źródła soli pokarmowych - klasyfikacja  OBSZAROWE – pochodzą z wielu pojedynczych lokalizacji  PRZESTRZENNE – wymywanie biogenów na skutek np. spływu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Źródła soli pokarmowych - klasyfikacja  OBSZAROWE – pochodzą z wielu pojedynczych lokalizacji  PRZESTRZENNE – wymywanie biogenów na skutek np. spływu."— Zapis prezentacji:

1

2 Źródła soli pokarmowych - klasyfikacja  OBSZAROWE – pochodzą z wielu pojedynczych lokalizacji  PRZESTRZENNE – wymywanie biogenów na skutek np. spływu powierzchniowego  PUNKTOWE – ujścia kolektorów ściekowych, dopływy wód powierzchniowych do zbiorników  ROZPROSZONE – są to ścieki z terenów nieskanalizowanych, nie podlegają one kontroli np.wyciekają z nieszczelnego szamba  LINIOWE – drogi, które biegną prostopadle do zbiorników wodnych, z nich sole biogeniczne są zwiewane przez wiatr i zmywane przez opady do zbiorników wodnych

3 Ogromy ładunek fosforu spowodował nieograniczony wzrost nitkowatych alg, które zablokowały dostęp światła makroglonom, co spowodowało wyginięcie makrofitów razem z fauną która zamieszkuje te „podwodne lasy’’.


Pobierz ppt "Źródła soli pokarmowych - klasyfikacja  OBSZAROWE – pochodzą z wielu pojedynczych lokalizacji  PRZESTRZENNE – wymywanie biogenów na skutek np. spływu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google