Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ćwiczenia 01 (czas trwania 90 minut)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ćwiczenia 01 (czas trwania 90 minut)"— Zapis prezentacji:

1 Ćwiczenia 01 (czas trwania 90 minut)
Praca na zajęciach IPCONFIG WINIPCFG PING Zapisywanie obrazów i tekstów pobranych z sieci Internet nazwa komputera a nazwa witryny w sieci Web Samodzielne wyszukiwanie informacji w sieci Internet 1 Pierwsze ćwiczenia to pewien pozytywny szok. Wielu myślało, że pod hasłem sieci kryje się wyłącznie łączenie jakichś kabelków. Ćwiczenia 01 (czas trwania 90 minut) Praca na zajęciach IPCONFIG WINIPCFG PING Zapisywanie obrazów i tekstów pobranych z sieci Internet nazwa komputera a nazwa witryny w sieci Web Samodzielne wyszukiwanie informacji w sieci Internet

2 Ćwiczenia 02 (czas trwania 90 minut)
Praca na zajęciach Konfiguracja programu pocztowego OutlookExpress Definiowanie tożsamości w programie OutlookExpress Testowanie poprawności działania poczty elektronicznej Wysyłanie załączników, wstawianie obrazów do poczty elektronicznej 2 Drugie ćwiczenia to właściwie to, co każdy już w swoim życiu robił, ale nigdy nie zastanawiał się po co i dlaczego. A właściwie jak to wszystko działa?

3 Ćwiczenia 03 (czas trwania 90 minut)
Praca na zajęciach Sprawdzenie tożsamości w programie OutlookExpress i ewentualna ponowna konfiguracja programu pocztowego OutlookExpress do pracy ze swoim kontem na serwerze edu.oeiizk.waw.pl (15 minut) Wskazanie różnic pomiędzy listą i grupą dyskusyjną Konfiguracja OutlookExpress do pracy z grupami dyskusyjnymi zawartymi na serwerze: news.tpi.pl Ogłaszanie wiadomości na grupach mieszczących się na serwerze news.tpi.pl Pakowanie (funkcje systemowe) Pakowanie i wypakowywanie plików graficznych stworzonych w programie Paint Instalacja darmowego programu pakującego PowerArchiver Program odnajdujemy na stronie opiekuna pracowni W dziale Przydatne oprogramowanie 3 Zapakuj, rozpakuj, zapakuj, rozpakuj. No tak ale jakie to przydatne. zawsze taniej i szybciej wysłać paczuszkę niż wyekspediować kontener. 

4 Ćwiczenia 04 (czas trwania 90 minut)
Praca na zajęciach Tworzenie struktury katalogów dla potrzeb własnej strony WWW (15 minut) Tworzenie od podstaw dokumentów index.html z hiperłączami do wszystkich pozostałych dokumentów Umieszczanie swojej strony WWW na serwerze edu.oeiizk.waw.pl 4 Pierwsza strona WWW! Pierwsza na tych zajęciach..., ale zawsze to sukces, szczególnie wtedy, gdy postara się zrozumieć kod html.

5 Ćwiczenia 05 (czas trwania 90 minut)
Praca na zajęciach Program Microsoft NetMeeting Wstępna konfiguracja (dane osobowe) Praca w parach (biała tablica) Praca w parach (przesyłanie obrazu aplikacji) Konferencja wielu użytkowników Ine programy komunikacji grupowej na przykładzie Microsoft Messenger ( Uzyskiwanie profilu Net Passport ( 5 Oooo... Tu wiele ciekawych opcji. Ale biała tablica to zbyt dziecinna zabawka. W poważniejszej pracy nie znajduje żadnego zastosowania!!!

6 Ćwiczenia 06 (czas trwania 90 minut)
Praca na zajęciach Linux Logowanie do systemu Linux (polecenie: telnet edu.oeiizk.waw.pl) Zmiana hasła w systemie Linux (polecenie: passwd) Strony kodowe witryn WWW Pobranie i instalacja programu do konwersji stron kodowych "Ogonki'97" (szukaj w ) Konwersja przykładowej witryny WWW do standardu ISO 6 To już wygląda bardzo poważnie. Do niedawna taką „zabawę” potraktował bym jako nieuprawnione włamanie. A tu po prostu zwyczajna konfiguracja. „Ogonki 97” to bardzo przydatny programik – jedna operacja i wszystkie prace mają odpowiednią stronę kodową.

7 Ćwiczenia 07 (czas trwania 90 minut)
Praca na zajęciach MS PowerPoint (Kim Jestem) Otworzyć stronę Odnaleźć spakowane Materiały dotyczące scenariusza Modułu 01 (5 minut) Wypakować (wyodrębnić) na Pulpit szablon prezentacji Kim jestem, o odpowiednim numerze wskazanym przez prowadzącego zajęcia Otworzyć z Pulpitu prezentację Kim jestem Uzupełnić i zapisać prezentację Kim jestem (30 minut) Utworzyć na pulpicie pusty folder i zapisać w nim prezentację Kim jestem jako Witrynę sieci Web 7 Można rzec, że główne pytanie ćwiczeń to: „Kim jestem?”. Nie odpowiem na nie, ale za to mogę pokazać swój wizerunek.


Pobierz ppt "Ćwiczenia 01 (czas trwania 90 minut)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google