Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ćwiczenia 01 (czas trwania 90 minut) Praca na zajęciachPraca na zajęciach IPCONFIGIPCONFIG WINIPCFGWINIPCFG PINGPING Zapisywanie obrazów i tekstów pobranych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ćwiczenia 01 (czas trwania 90 minut) Praca na zajęciachPraca na zajęciach IPCONFIGIPCONFIG WINIPCFGWINIPCFG PINGPING Zapisywanie obrazów i tekstów pobranych."— Zapis prezentacji:

1

2 Ćwiczenia 01 (czas trwania 90 minut) Praca na zajęciachPraca na zajęciach IPCONFIGIPCONFIG WINIPCFGWINIPCFG PINGPING Zapisywanie obrazów i tekstów pobranych z sieci InternetZapisywanie obrazów i tekstów pobranych z sieci Internet nazwa komputera a nazwa witryny w sieci Webnazwa komputera a nazwa witryny w sieci Web Samodzielne wyszukiwanie informacji w sieci InternetSamodzielne wyszukiwanie informacji w sieci Internet Pierwsze ćwiczenia to pewien pozytywny szok. Wielu myślało, że pod hasłem sieci kryje się wyłącznie łączenie jakichś kabelków.

3 Ćwiczenia 02 (czas trwania 90 minut) Praca na zajęciachPraca na zajęciach Konfiguracja programu pocztowego OutlookExpressKonfiguracja programu pocztowego OutlookExpress Definiowanie tożsamości w programie OutlookExpressDefiniowanie tożsamości w programie OutlookExpress Testowanie poprawności działania poczty elektronicznejTestowanie poprawności działania poczty elektronicznej Wysyłanie załączników, wstawianie obrazów do poczty elektronicznejWysyłanie załączników, wstawianie obrazów do poczty elektronicznej Drugie ćwiczenia to właściwie to, co każdy już w swoim życiu robił, ale nigdy nie zastanawiał się po co i dlaczego. A właściwie jak to wszystko działa?

4 Zapakuj, rozpakuj, zapakuj, rozpakuj. No tak ale jakie to przydatne. zawsze taniej i szybciej wysłać paczuszkę niż wyekspediować kontener. Ćwiczenia 03 (czas trwania 90 minut) Praca na zajęciachPraca na zajęciach Sprawdzenie tożsamości w programie OutlookExpress i ewentualna ponowna konfiguracja programu pocztowego OutlookExpress do pracy ze swoim kontem na serwerze edu.oeiizk.waw.pl (15 minut)Sprawdzenie tożsamości w programie OutlookExpress i ewentualna ponowna konfiguracja programu pocztowego OutlookExpress do pracy ze swoim kontem na serwerze edu.oeiizk.waw.pl (15 minut) Wskazanie różnic pomiędzy listą i grupą dyskusyjnąWskazanie różnic pomiędzy listą i grupą dyskusyjną Konfiguracja OutlookExpress do pracy z grupami dyskusyjnymi zawartymi na serwerze: news.tpi.plKonfiguracja OutlookExpress do pracy z grupami dyskusyjnymi zawartymi na serwerze: news.tpi.pl Ogłaszanie wiadomości na grupach mieszczących się na serwerze news.tpi.plOgłaszanie wiadomości na grupach mieszczących się na serwerze news.tpi.pl Pakowanie (funkcje systemowe)Pakowanie (funkcje systemowe) Pakowanie i wypakowywanie plików graficznych stworzonych w programie PaintPakowanie i wypakowywanie plików graficznych stworzonych w programie Paint Instalacja darmowego programu pakującego PowerArchiverInstalacja darmowego programu pakującego PowerArchiver Program odnajdujemy na stronie opiekuna pracowni http://sbs.oeiizk.waw.pl W dziale Przydatne oprogramowanieProgram odnajdujemy na stronie opiekuna pracowni http://sbs.oeiizk.waw.pl W dziale Przydatne oprogramowanie

5 Ćwiczenia 04 (czas trwania 90 minut) Praca na zajęciachPraca na zajęciach Tworzenie struktury katalogów dla potrzeb własnej strony WWW (15 minut)Tworzenie struktury katalogów dla potrzeb własnej strony WWW (15 minut) Tworzenie od podstaw dokumentów index.html z hiperłączami do wszystkich pozostałych dokumentówTworzenie od podstaw dokumentów index.html z hiperłączami do wszystkich pozostałych dokumentów Umieszczanie swojej strony WWW na serwerze edu.oeiizk.waw.plUmieszczanie swojej strony WWW na serwerze edu.oeiizk.waw.pl Pierwsza strona WWW! Pierwsza na tych zajęciach..., ale zawsze to sukces, szczególnie wtedy, gdy postara się zrozumieć kod html.

6 Ćwiczenia 05 (czas trwania 90 minut) Praca na zajęciachPraca na zajęciach Program Microsoft NetMeetingProgram Microsoft NetMeeting Wstępna konfiguracja (dane osobowe)Wstępna konfiguracja (dane osobowe) Praca w parach (biała tablica)Praca w parach (biała tablica) Praca w parach (przesyłanie obrazu aplikacji)Praca w parach (przesyłanie obrazu aplikacji) Konferencja wielu użytkownikówKonferencja wielu użytkowników Ine programy komunikacji grupowej na przykładzie Microsoft Messenger (http://messenger.microsoft.com)Ine programy komunikacji grupowej na przykładzie Microsoft Messenger (http://messenger.microsoft.com) Uzyskiwanie profilu Net Passport (http://www.passport.net)Uzyskiwanie profilu Net Passport (http://www.passport.net) Praca w parach (biała tablica)Praca w parach (biała tablica) Praca w parach (przesyłanie obrazu aplikacji)Praca w parach (przesyłanie obrazu aplikacji) Konferencja wielu użytkownikówKonferencja wielu użytkowników Oooo... Tu wiele ciekawych opcji. Ale biała tablica to zbyt dziecinna zabawka. W poważniejszej pracy nie znajduje żadnego zastosowania!!!

7 Ćwiczenia 06 (czas trwania 90 minut) Praca na zajęciachPraca na zajęciach LinuxLinux Logowanie do systemu Linux (polecenie: telnet edu.oeiizk.waw.pl)Logowanie do systemu Linux (polecenie: telnet edu.oeiizk.waw.pl) Zmiana hasła w systemie Linux (polecenie: passwd)Zmiana hasła w systemie Linux (polecenie: passwd) Strony kodowe witryn WWWStrony kodowe witryn WWW Pobranie i instalacja programu do konwersji stron kodowych "Ogonki'97" (szukaj w http://www.pcworld.pl )Pobranie i instalacja programu do konwersji stron kodowych "Ogonki'97" (szukaj w http://www.pcworld.pl ) Konwersja przykładowej witryny WWW do standardu ISO-8859-2Konwersja przykładowej witryny WWW do standardu ISO-8859-2 To już wygląda bardzo poważnie. Do niedawna taką zabawę potraktował bym jako nieuprawnione włamanie. A tu po prostu zwyczajna konfiguracja. Ogonki 97 to bardzo przydatny programik – jedna operacja i wszystkie prace mają odpowiednią stronę kodową.

8 Ćwiczenia 07 (czas trwania 90 minut) Praca na zajęciachPraca na zajęciach MS PowerPoint (Kim Jestem)MS PowerPoint (Kim Jestem) Otworzyć stronę http://liderzy.oeiizk.waw.plOtworzyć stronę http://liderzy.oeiizk.waw.pl Odnaleźć spakowane Materiały dotyczące scenariusza Modułu 01 (5 minut)Odnaleźć spakowane Materiały dotyczące scenariusza Modułu 01 (5 minut) Wypakować (wyodrębnić) na Pulpit szablon prezentacji Kim jestem, o odpowiednim numerze wskazanym przez prowadzącego zajęciaWypakować (wyodrębnić) na Pulpit szablon prezentacji Kim jestem, o odpowiednim numerze wskazanym przez prowadzącego zajęcia Otworzyć z Pulpitu prezentację Kim jestemOtworzyć z Pulpitu prezentację Kim jestem Uzupełnić i zapisać prezentację Kim jestem (30 minut)Uzupełnić i zapisać prezentację Kim jestem (30 minut) Utworzyć na pulpicie pusty folder i zapisać w nim prezentację Kim jestem jako Witrynę sieci WebUtworzyć na pulpicie pusty folder i zapisać w nim prezentację Kim jestem jako Witrynę sieci Web Można rzec, że główne pytanie ćwiczeń to: Kim jestem?. Nie odpowiem na nie, ale za to mogę pokazać swój wizerunek.


Pobierz ppt "Ćwiczenia 01 (czas trwania 90 minut) Praca na zajęciachPraca na zajęciach IPCONFIGIPCONFIG WINIPCFGWINIPCFG PINGPING Zapisywanie obrazów i tekstów pobranych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google