Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak robić własne style w Word’dzie 2010? Poradnik W 2012 roku.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak robić własne style w Word’dzie 2010? Poradnik W 2012 roku."— Zapis prezentacji:

1 Jak robić własne style w Word’dzie 2010? Poradnik W 2012 roku

2 1. Otwieramy w Wordzie dokument. Klikamy na pasku narzędzi na Narzędzia główne i w okienku Style klikamy na znaczek w prawym dolnym rogu okienka. 2. Otworzy nam się okienko w którym klikamy Nowy Styl znajdujący się w lewym dolnym rogu.

3 3. W nowym oknie możemy wpisać nazwę tworzonego przez nas stylu.

4 4. Po kliknięciu na Format rozwija się menu, które umożliwia wprowadzenie odpowiadających nam ustawień. Wybierając na przykład Czcionka, określimy rodzaj i wygląd czcionki.

5 5. Jeśli tekst widoczny na podglądzie już nam się podoba, klikamy na OK, wracając w ten sposób do okna Nowy styl. Możemy w nim ponownie kliknąć na Format i rozwinąć znane z punktu 2. Menu, by dalej modyfikować ustawienia.

6 6. Jeśli wybierzemy już wszystkie potrzebne cechy naszego stylu i chcemy by szablon został zapisany klikamy Dodaj do listy szybkich stylów a potem klikamy OK

7 7. W tym momencie szablon jest już gotowy i dostępny w okienku Style. Można go w każdej chwili zmodyfikować, klikając Zarządzanie Stylami, następnie wybierając nasz styl i klikając Modyfikuj... Pora przejść do Ćwiczeń leszcze ;)

8 Ćwiczenie 1. Skopiuj tekst z końca prezentacji do nowego dokumentu Stwórz styl, który: -będzie wcinać text z lewej strony o 1 cm. -stworzy obramowanie tylko z lewej i prawej strony -ustawi czcionkę na pogrubioną kursywę w kolorze ciemny niebieski -zastosuj swój stworzony styl do wcześniej skopiowanego tekstu -ciesz się mega efektem

9 Ćwiczenie 2. Zmodyfikuj swój wcześniej stworzony styl zmieniając tą brzydką ramkę, na o wiele bardziej estetyczne pełne obramowanie z cieniem.

10 Ćwiczenie 3. Spróbujcie używając wyłącznie samodzielnie stworzonych stylów, zmodyfikować tekst w taki sposób, aby wyglądał jak na ilustracji podanej na następnym slajdzie.

11

12 Microsoft OGÓLNE INFORMACJE JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH NA ŚWIECIE FIRM Z BRANŻY TECHNOLOGII INFORMACYJNYCH. NAJBARDZIEJ ZNANA JAKO PRODUCENT SYSTEMÓW OPERACYJNYCH MS-DOS, MICROSOFT WINDOWS I OPROGRAMOWANIA BIUROWEGO MICROSOFT OFFICE. SPÓŁKA PUBLICZNA Z SIEDZIBĄ W REDMOND W STANIE WASZYNGTON. ZAŁOŻONA W 1975 ROKU PRZEZ BILLA GATESA I PAULA ALLENA. OBECNYM SZEFEM FIRMY, PO WYCOFANIU SIĘ GATESA, JEST STEVE BALLMER. PRZYKŁADOWE PRODUKTY: Microsoft Windows Microsoft Office Visual Studio Konsole Xbox


Pobierz ppt "Jak robić własne style w Word’dzie 2010? Poradnik W 2012 roku."

Podobne prezentacje


Reklamy Google