Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jan Sebastian Bach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jan Sebastian Bach."— Zapis prezentacji:

1 Jan Sebastian Bach

2 Twórczość Jana Sebastiana Bacha
Do dzisiaj większość z nas pamięta o nim. Jest napisana o nim piosenka której uczą się dzieci szkoły podstawowej. Skomponował rekordową liczbę kantat. Do dziś nazywa się go mistrzem organów. Grał na organach skrzypcach klawesynie altówce gitarze

3 Największe dzieła Bacha
Toccata i fuga D-dur. Preludium C-dur . Magnificat D-dur. Lass Fürstin, lass noch einen Strahl. Das Wohltemperierte Klavier. Kantaty: chłopska, o kawie. Koncert na dwoje skrzypiec d-moll. 6 suit wiolonczelowych. 4 pasje z czego do dnia dzisiejszego zachowały się tylko 2. Nuty Jana

4 Co trzeba wiedzieć o Janie Sebastianie Bachu
Urodził się 21 marca 1685 w Eisenach. Pochodził z umuzykalnionej rodziny-Ojciec uczył go gry na skrzypcach. Gdy miał 9 lat został sierotą. Brat opiekował się nim i uczył go gry na organach oraz sztuki kompozycji. Był pilnym uczniem. Podjął pracę jako nadworny organista i koncertmistrz na dworze książęcym w Weimarze.

5 Jest autorem ponad 1000 utworów.
Jeden z najlepszych kompozytorów muzycznych. Niedoceniany w swoich czasach. Był mistrzem muzyki polifonicznej. Bach jest uważany za największego kompozytora baroku. Zmarł w 1750r.

6 Ciekawostki Miał trzy żony. Miał dwadzieścioro dzieci.
Wieku dorosłego dożyło tylko dziewięcioro jego dzieci. Prawie wszystkie jego dzieci zostały muzykami. Przez ostatnie 1,5 roku był ślepy. Lubił podróżować, przeszedł pieszo ponad 400 km.

7 Prezentacje wykonali Adam Kosakowski Bartosz Filipowicz


Pobierz ppt "Jan Sebastian Bach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google