Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wyk. Łukasz Syldatk, Karolina Kretkowska, Krystian Petryk, Pamela Toczek.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wyk. Łukasz Syldatk, Karolina Kretkowska, Krystian Petryk, Pamela Toczek."— Zapis prezentacji:

1 Wyk. Łukasz Syldatk, Karolina Kretkowska, Krystian Petryk, Pamela Toczek

2 Część zamków w Szkocji stało się sławnych nie ze względu na ich potęgę ale piękno, jednakże te najbardziej pamiętne są znaczące w obu tych dziedzinach. Piękno jego położenia przyciągało uwagę królów podczas tworzenia królewskich rezydencji, którymi kolejno były zamki Dumbarton, Stirling, Perth i Edynburg.

3 W zamierzchłych czasach tylko kilka zamków mogło rościć sobie prawo do posiadania większej potęgi niż Dunnottar w Kincardineshire, niedaleko Stonehaven. Półwysep, na którym stoi wznosi się na znaczną wysokość ponad poziom morza i niespokojne fale Morza Północnego rozbijają się o trzy strony jego podstawy.

4 St Andrews Castle to ruiny średniowiecznej fortecy położone w St Andrews w Szkocji. Zamek trzech stron otacza morze a z czwartej dostępu doń broni fosa. Forteca założona została w 1200 roku a przez kolejne stulecia była rozbudowywana.

5

6 Fort George ( Gaelic : DUN Deòrsa lub Gearastan, co oznacza dosłownie "garnizon"), jest duży 18 wieku twierdza pobliżu Ardersier, na północny- wschód od Inverness w Highland obszarze Rady z Szkocji. Został zbudowany do pacyfikacji Highlands w następstwie Jacobite rosnące z roku 1745, zastępując wcześniejszą Fort George zbudowany w tym samym celu po 1715 Jacobite rośnie. Twierdza nigdy nie została zaatakowana i pozostaje w ciągłym użyciu, jako garnizon.

7 http://pygaman.w.interia.pl/szkocja/zamki.htm Www.wikipedia.pl http://www.google.pl/imghp?hl=pl&tab=wi

8 Dziękujemy za uwagę ;)


Pobierz ppt "Wyk. Łukasz Syldatk, Karolina Kretkowska, Krystian Petryk, Pamela Toczek."

Podobne prezentacje


Reklamy Google