Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Atrakcje polskiego wybrzeża”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Atrakcje polskiego wybrzeża”"— Zapis prezentacji:

1 „Atrakcje polskiego wybrzeża”
Prezentacja Multimedialna wykonana w programie Microsoft PowerPoint Autorki: Inga Płaczek, Aleksandra Brydniak, Oliwia Cefal, Patrycja Lisowska

2 Kołobrzeg Historia latarni morskiej w Kołobrzegu rozpoczyna się już w XVII wieku i pierwszy raz światło zostało zapalone w 1666 roku. Początkowo światło to było zapalane tylko podczas oczekiwania oraz zawijania statków do portu

3

4 Gdańsk Bazylika Mariacka Nad budową gdańskiej starówki góruję potężna bryła kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, jeden z największych ceglanych świątyń Europy. Budowa trwała sto lat- prace ukończono w 1502r. O talentach architektów świadczą wspaniałe sklepienia. W kościele znajdują się dwie cenne konstrukcje.

5

6 Puck Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy w Pucku – muzeum powołane w 1980 roku. W 1975 roku otworzono dział etnograficzny, 1976 roku historyczny, a w drugiej połowie lat 70. stanowisko archeologiczne w zakolu Zatoki Puckiej. Miasto przekazało muzeum budynek kuźni oraz kamienicę przy rynku.

7

8 Ustronie morskie Na południe od drogi prowadzącej do Koszalina, tuż za Podczelem, w tzw. Lesie Kołobrzeskim, rosną dwa niezwykłe dęby. "Bolesław" to najstarszy dąb w Polsce. Imię otrzymał w 2000 r. na cześć Bolesława Chrobrego. "Warcisław" to drzewo nieco młodsze - ma "zaledwie" 640 lat. Do dębów można dotrzeć, idąc lub jadąc na rowerze wzdłuż niebieskiego szlaku, prowadzącego do Kołobrzegu.

9

10 Tczew Tczew bywa nazywany miastem mostów- doliczono się ich tutaj około dwudziestu. Większość z nich to wspaniałe realizacje XIX-wiecznej myśli inżynierskiej. Na szczególne zainteresowanie zasługuje jedna przeprawa. Jest to wsparty na siedmiu filarach most zbudowany w latach jako most drogowo-kolejowy, zaprojektowany przez Carla Lentza.

11

12 Ustka Ustka od lat cieszy się popularnością jako kąpielisko i uzdrowisko. Do najcenniejszych zabytków tego miasteczka należy XIX-wieczna latarnia morska usytuowana tuż przy nadmorskim deptaku przy wejściu na portowe molo.

13


Pobierz ppt "„Atrakcje polskiego wybrzeża”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google