Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Konkurs Grantowy Fundacji Aviva „To dla mnie ważne”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Konkurs Grantowy Fundacji Aviva „To dla mnie ważne”"— Zapis prezentacji:

1 Konkurs Grantowy Fundacji Aviva „To dla mnie ważne”

2 Stowarzyszenie na rzecz rozwoju lokalnego „Zendek” zwraca się z prośbą o wsparcie przedsięwzięcia, jakim będzie przeszkolenie przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej w Zendku z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Planujemy również zorganizowanie dla wszystkich mieszkańców naszego sołectwa, rodzinnego pikniku, który będzie zwieńczeniem naszej akcji.

3 ZENDEK – wieś w gminie Ożarowice, powiat tarnogórski, województwo śląskie. Ilość mieszkańców ok. 1150. Blisko nam do lotniska i lasu, a daleko do przychodni i szpitala.

4 Przystępując do Konkursu Grantowego Fundacji Aviva mamy nadzieję zdobyć fundusze na realizację niezmiernie dla nas ważnego zadania, a mianowicie przeszkolenia przedszkolaków i uczniów naszej szkoły w zakresie wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych.

5

6 Dzięki organizacji rodzinnego pikniku tematycznego, naszym szkoleniem obejmiemy również rodziców naszych uczniów oraz młodzież i dorosłych mieszkańców naszego sołectwa.

7 Pierwszą częścią naszego przedsięwzięcia będą warsztaty dla dzieci przedszkola i szkoły podstawowej w Zendku.

8 Dzięki zajęciom przeprowadzonym w formie zabawy, przedszkolaki dowiedzą się jakie niebezpieczeństwa czekają na nie w domu, a opatrując pluszaki, oswoją się z plastrami i bandażami. Dzieci nauczą się wybierać numer ratunkowy oraz dowiedzą się jak rozmawiać z dyspozytorem. Maluchy zdobędą podstawową, dostosowaną do ich wieku wiedzę z zakresu czynności pierwszej pomocy.

9 Program szkolenia uczniów klas młodszych, oprócz tematów omawianych z przedszkolakami poszerzony będzie o naukę resuscytacji krążeniowo – oddechowej i związanymi z nią czynnościami takimi jak ocena świadomości, sprawdzanie czynności życiowych czy udrażnianie dróg oddechowych.

10 Program kursu pierwszej pomocy dla najstarszych uczniów w szkole podstawowej będzie przede wszystkim poszerzony czasowo, a zagadnienia w nim poruszane dostosowane będą do wieku kursantów.

11 Ponad to w ramach bloku „Bezpieczni na drodze” oraz „Bezpieczne wakacje” wszystkim dzieciom zostaną przekazane zasady jak unikać i radzić sobie z zagrożeniami podczas poruszania się na drodze oraz w czasie wakacyjnych wyjazdów.

12 Drugą część naszego przedsięwzięcia wypełni piknik rodzinny. Podczas pikniku dzieci utrwalą zdobytą wcześniej wiedzę, a dorośli zostaną przeszkoleni z zakresu podstawowych zagadnień udzielania pierwszej pomocy.

13 W ramach zajęć na pikniku planujemy następujące działania: - Ćwiczenia na fantomach. - Ćwiczenia w kamizelce do zadławień. - Pokaz symulacji wypadku z udziałem samochodu. - Stanowiska z różnego rodzaju zdarzeniami losowymi (złamanie, podtopienie, oparzenie itp.) - Prezentacja ambulansu, zapoznanie się z jego wnętrzem, sprzętem i specyfiką pracy ratownika medycznego.

14 Planujemy zakupić do szkoły profesjonalną apteczkę, która służyć będzie dzieciom zarówno w czasie zajęć lekcyjnych jak i podczas wycieczek szkolnych.

15 Aby nasi młodzi „ratownicy’” byli bezpieczni podczas niesienia pomocy, zamierzamy zaopatrzyć wszystkich uczniów naszej szkoły w tzw. breloki ratownicze, zawierające maseczkę do resuscytacji i rękawiczki jednorazowe, plaster oraz gaziki ze środkiem odkażającym.

16 Przystępujemy do konkursu Fundacji Avivy pełni wiary w zasadność i powodzenie naszych działań. Dzięki możliwości udziału w akcji crowdfundingowej możemy uzyskać realną, finansową pomoc ze strony sympatyków projektu, przyjaciół, rodziny i znajomych. Tak wydane pieniądze mogą okazać się najcenniejszą z inwestycji!


Pobierz ppt "Konkurs Grantowy Fundacji Aviva „To dla mnie ważne”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google