Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczne i widoczne dziecko na drodze. Idea społecznej odpowiedzialności biznesu Budimex SA jako jedna z największych firm budownictwa infrastrukturalnego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczne i widoczne dziecko na drodze. Idea społecznej odpowiedzialności biznesu Budimex SA jako jedna z największych firm budownictwa infrastrukturalnego."— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczne i widoczne dziecko na drodze

2 Idea społecznej odpowiedzialności biznesu Budimex SA jako jedna z największych firm budownictwa infrastrukturalnego w Polsce aktywnie angażuje się w projekty związane z życiem społeczności lokalnych, pośród których prowadzi inwestycje. Firma chce pozostawić po swojej pracy wartość dodaną, która według badan jest bezpieczeństwo dzieci W 2010 roku zaplanowała przeprowadzenie ogólnopolskiej akcji mającej na celu promocję bezpieczeństwa na drogach wśród dzieci pod nazwą Domofon ICE.

3 Zasady ICE ICE (In case of emergency) – angielski skrót informujący do kogo powinni zadzwonić ratownicy w razie nagłego wypadku. Zastosowanie na świecie: – w książce adresowej telefonu komórkowego - jako kontakt ICE wpisuje się numer telefonu wybranej osoby. Jeśli takich osób jest kilka, to wpisuje się je pod hasłami ICE1, ICE2 itd. Zastosowanie w Polsce: – na karcie ICE wielkości wizytówki z nadrukowanym imieniem, nazwiskiem i numerami kontaktowymi najbliższych osób. Dzięki takiemu rozwiązaniu służby ratownicze w razie wypadku wiedzą, z kim kontaktować się w sprawie osoby poszkodowanej. Skrót ICE jest znany przez ratowników na całym świecie, również w Polsce i może uratować życie.

4 Domofon ICE z powodzeniem realizowany jest od 2010 roku. Polega na organizacji uroczystych gal dla dzieci z klas I-III w szkołach objętych programem. Dodatkowo każda szkoła (nieobjęta programem wcześniej) może zgłosić się do niego indywidualnie. Dotychczas programem Domofon ICE objęto ponad 6500 dzieci z 59 szkół z ośmiu województw. Charakterystyka Domofon ICE

5 Program skierowany do dzieci klas I-III szkół podstawowych. Cele programu: - realne zwiększenie bezpieczeństwa dzieci na drogach - pogłębienie wiedzy z zasad ruchu drogowego - poszerzenie wiedzy dot. udzielania pierwszej pomocy - promocja kart ICE - zaangażowanie przedstawicieli lokalnych władz do działań edukacyjnych i wychowawczych. Wykorzystywane narzędzia: - uroczyste gale z elementami: prelekcji Policji, pokazu ratownictwa medycznego, teatrzykiem, rozdaniem kart Domofon ICE, konkursem (opcjonalnie).

6 Karty ICE – najważniejszy element programu Promocja kart w standardzie ICE to jeden z najważniejszych celów programu. Wraz z spersonalizowanymi kartami (nadruk na rewersie) dzieci otrzymują odblaskowe etui zawieszane podczas trwania uroczystej gali do plecaka. Karty czerwone – dla dziewczynek, niebieskie dla chłopców. Szkoły biorące udział w programie otrzymują bezpłatnie film instruktażowy nagrany na potrzeby programu Domofon ICE dotyczący bezpiecznego poruszania się dzieci po drodze.

7 Informacje szczegółowe Spotkanie informacyjne w celu pozyskania ambasadorów programu: – Dyrekcji szkół podstawowych – Przedstawicieli i władz Urzędu Miasta – Przedstawicieli Policji – Przedstawicieli Straży Pożarnej Zadanie ambasadorów: - promocja programu w miejscu pracy - zawieszenie plakatów - poinformowanie o prowadzonym programie

8 Dyrektorzy szkół otrzymują formularze oraz materiały informacyjne (jak najszybciej) Rodzice otrzymują ulotki informacyjne i wypełniają formularze Organizator odbiera wypełnione formularze Organizator personalizuje karty ICE i organizuje uroczyste gale Uroczysta gala Domofon ICE Harmonogram pracy

9 Przykładowe gale Domofon ICE

10 Scenariusz uroczystej gali Słowo wstępne – władze miasta/przedstawiciele Budimeksu

11 Scenariusz uroczystej gali Prelekcja nt. bezpieczeństwa dzieci na drodze - Policja

12 Scenariusz uroczystej gali Pokaz ratownictwa medycznego

13 Scenariusz uroczystej gali Teatrzyk dla dzieci

14 Scenariusz uroczystej gali Konkurs z zasad ruchu drogowego z nagrodami – Policja/NM

15 Scenariusz uroczystej gali Rozdanie kart ICE

16 Informacje organizacyjne Jako organizator programu proponujemy Państwa szkołom przeprowadzenie programu edukacyjnego w miejskiej sali widowiskowej lub w placówce posiadającej największą przestrzeń przeznaczoną do tego celu. Szkole, w której organizowana jest gala dostarczamy materiały biurowe niezbędne do wykonania dekoracji Sali lub zapewniamy ją sami. Pokrywamy wszystkie koszty związane z organizacją spotkania, w tym także transport dzieci na wyznaczone miejsce. Szkoły nie ponoszą żadnych kosztów związanych z uczestnictwem i otrzymaniem Domofonów ICE. Szkoły biorące udział w programie otrzymują bezpłatnie film instruktażowy nagrany na potrzeby programu Domofon ICE dotyczący bezpiecznego poruszania się dzieci po drodze. Po galach dla gości organizujemy uroczysty obiad. Bieżące informacje o programie można znaleźć na stronie www.domofonICE.pl. www.domofonICE.pl

17 Bezpieczne i widoczne dziecko na drodze Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Bezpieczne i widoczne dziecko na drodze. Idea społecznej odpowiedzialności biznesu Budimex SA jako jedna z największych firm budownictwa infrastrukturalnego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google