Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Krąg osiemnastu klejnotów

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Krąg osiemnastu klejnotów"— Zapis prezentacji:

1 Krąg osiemnastu klejnotów

2 Tajemniczy horoskop Majów
Majowie (indiański lud, który w pierwszych wiekach naszej ery stworzył wysoko rozwiniętą cywilizację) stworzyli kalendarz, który był podzielony na 18 miesięcy, z których każdy obejmował 20 dni (razem 360 dni). Majowie uznawali, że każdy miesiąc jest pod opieką innego bóstwa oraz przypisanego mu materiału. Stąd też horoskop Majów zwany jest też Kręgiem Osiemnastu Klejnotów.

3 Ametyst ( ) Zawsze kierują się zdrowym rozsądkiem, są ambitni, maja wiele energii. Potrafią trafnie ocenić ludzi i sytuacje. Budzą zaufanie, ale bywają despotyczni. Pomagają innym, sami jednak liczą tylko na własne siły. W sprawach finansowych i uczuciowych są ostrożni.

4 AMETYST Nazwa ta odpowiada jego właściwościom w uwalnianiu nas od rozmaitych uzależnień, w tym również od pijaństwa. Położony pod poduszką zapewnia spokojny sen wolny od nocnych koszmarów. Właściwość ta dotyczy jasnofioletowej i przejrzystej jego odmiany. Ametyst pod poduszką sprawia również, że nie budzimy się z tzw. “ciężką głową”. Minerał ten znakomicie sprawdza się w leczeniu chorób skóry oraz w przypadku obniżonego ciśnienia. Kamień ten ma zdolność do oczyszczania z negatywnych energii. Chroni właściciela od  nieszczęść,  a dodatkowo wzmacnia nerwy i siłę woli, uwalnia od lęków i depresji. Ametyst silnie wzmacnia naszą intuicję. Pomaga to nam zajrzeć do własnego wnętrza i poznać siebie, również na bardzo głębokich  poziomach. Ten niezwykły kryształ może obudzić nasze zdolności parapsychiczne. Potrafi złagodzić  ból głowy, ale również uspokoić wzburzone emocje.  Noś go aby dodać sobie odwagi, wzmocnić pamięć, usunąć stres i skutecznie uporać się z nałogami. Zaufaj mocy tkwiącej w tym niezwykłym fioletowym kamyku i noś go zawsze blisko ciała. Ametyst Symbol czystości duchowej i fizycznej. Kolor kamienia to fiolet. Jest to barwa pokory, zapomnienia. Od wieków ceniony i szanowany nie tylko dla piękna, ale i właściwości. Ametyst jest posłańcem łaski, symbol władzy i szczęścia. Kamień ten patronuje rozwojowi ducha. Powoduje on specjalne wibracje, które unicestwiają złe myśli, nieszczere intencje. Strzeże dom przed złodziejami i katastrofami. Powinni go nosić ludzie szybko wpadające w gniew lub poddające się melancholii. Nosząc pierścień z tym kamieniem myśli będą pogodne, a nerwy opanowane. Uchronisz się przed złymi konsekwencjami. Zachowasz również umiar w piciu alkoholu.

5 Malachit ( ) Nade wszystko cenią sobie życzliwe otoczenie. Dbają o to, by pokazać się ludziom z jak najlepszej strony. Wolą słuchać zwierzeń niż opowiadać o sobie. Nie lubią zajmować się rzeczami nieistotnymi. Boją się zmian, bo mają trudności z przystosowaniem do nowej sytuacji. Są sentymentalni, ale potrafią ocenić swojego partnera.

6 MALACHIT Malachit jest rudą miedzi i często występuje w jej sąsiedztwie. To ozdobny kamień, który po oszlifowaniu ujawnia na swej powierzchni skomplikowane wzory tworzone przez jasne i ciemne pasma zieleni. Jest minerałem szmaragdowozielonym we wszystkich odcieniach. Malachit przynosi równowagę i harmonię, otwiera serce na bezwarunkową miłość. Jest kamieniem transformacji – jeżeli będziesz go nosić przy sobie, będziesz mieć odwagę, żeby przeprowadzić konieczne zmiany w życiu. Malachit przynosi ulgę osobom cierpiącym na astmę i reumatyzm. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Niesie pociechę w nieszczęśliwej miłości. Kamień ten stanowi idealną pomoc w medytacji, jest źródłem nowej nadziei i pomaga odzyskiwać wewnętrzną harmonię. Ma działanie uspokajające i nasenne. Poprawia krążenie, pobudza tworzenie czerwonych ciałek krwi i odnawia tkankę nerwową. Malachit wyciąga z nas chorobotwórcze energie i przyjmuje je na siebie. Naukowcy odkryli,  że chorobotwórcze bakterie giną w naczyniach z malachitu – niszczy je miedź, wydzielająca się z kamienia. Dla firmy – przyciąga lojalnych klientów i zapobiega niespodziewanym niebezpieczeństwom.

7 Turkus ( ) Turkusy odznaczają się zgodnym charakterem. Ludzie ci są sprawiedliwi i życzliwi wobec innych. Nie ma w nich wyniosłości ani zarozumialstwa. W sprawach uczuciowych bywają nadmiernie wrażliwi, co utrudnia im okazywanie uczuć. Kochają jednak wiernie. W małżeństwie są czułymi i odpowiedzialnymi partnerami. Kobiety - Turkusy obdarzają dzieci mądrą miłością. Są przyjaciółmi i tolerancyjnymi doradcami.

8 Turkus Kamień błękitnego nieba
Turkus Kamień błękitnego nieba. To klejnot dzieci, amulet dziewic i młodych żon. Obdarza je pogodą umysłu, opanowaniem, siłą psychiczną, strzeże przed upadkiem. Turkus jest kamieniem ochronnym. Wzmacnia refleks ludzi za kierownicą, chroni przed wypadkami. Kto lubi go nosić zapewnia mu powodzenie w sprawach materialnych i szczęście rodzinne. Pomaga w rozwikłaniu problemów. Turkus zmienia barwę gdy właściciel jest chory lub grozi mu niebezpieczeństwo. Wtedy blednie i szarzeje. Obserwując go zauważymy, że żyje on jakby naszym życiem. Wierzono, że kto nosi ten kamień, temu nigdy nie zabraknie chleba. Amulet wykonany z turkusa to potężna broń przeciwko wrogom, przeciwnościom losu. Podarowany ukochanej zapewnia uczucie czyste i niezmienne. Turkusy prezentują całą gamę barwną od odcieni zieleni, poprzez całą skalę barw błękitu i niebieskiego. Tybetańczycy twierdzą, że turkus, ma niezwykłą moc, kóra przynosi jego posiadaczowi szczęście i chroni go, a zwłaszcza jego duszę przed złem. Turkus ściśle łączy się z czakrą gardła, obdarzając osobę, która turkus nosi darem łatwego wypowiadania się i precyzyjnego formułowania myśli w trakcie wypowiedzi. Posiada niezwykle silne właściwości absorbowania wszelkiego rodzaju negatywnej energii, dlatego używa się go do wszystkich amuletów ochronnych. Poza tym sam z siebie wydziela bardzo pozytywna aurę, dlatego nosząc turkus na sobie, czujemy się bardziej "doładowani" energetycznie:)

9 Onyks ( ) Onyksy rzadko mają silny charakter. Brak im wytrwałości, często zmieniają cele życiowe i zainteresowania. Ich bogate życie wewnętrzne, pełne marzeń rozmyślań, jest czasem przeszkodą w realizacji planów. Dobrze czują się w towarzystwie osób o silnej osobowości. Spokojne i nieśmiałe, potrzebują mocnego bodźca, by pokazać co potrafią. Obdarzone są dobrą pamięcią, a także zdolnościami muzycznymi. Lubią spokojny tryb życia.

10 Onyks W naturze spotykamy onyks czarny, zielony i złoty. Największa moc ujawnia onyks czarny. Onyks to kamień fatalistyczny. Niesie wibracje wiedzy i intelektu. Kamień ten zawiera spokój i harmonię. Chroni od niesławy i upodlenia. Jest przyjacielem ludzi wybranych, którzy dążą do poznania i pogłębiania życia. Przynosi szczęście i równowagę. Za to innych niszczy i zabiera bliskich. Dawca odrodzenia i śmierci. Onyks nazywany jest też kamieniem czarnoksiężników. Noszą go osoby rozumiejącą mroczną stronę życia ONYKS Kamienie prawie całe czarne, czarno-białe we wzory, czarno-brązowe i czarno-szare. Onyks w delikatny sposób zmniejsza gwałtowność uczuć i emocji . Osłabia poczucie tęsknoty za dawną miłością, która już jest przeszłością. Energia onyksu wzmacnia zdolność do odbierania i prawidłowego odczytywania znaków od duchowych przewodników, łączy też z własną pamięcią, przywołuje te wspomnienia, które w danej sytuacji są potrzebne do podjęcia właściwych decyzji. Onyks daje wsparcie jeśli ma się do czynienia z sytuacją trudną i skomplikowaną, gdzie jest dużo zamieszania i związany z tym stres i napięcie. Łączy z własną siłą i jednocześnie z siłami wyższymi, daje poczucie że człowiek nie jest ofiarą wydarzeń, ale osobą która steruje swoim życiem, ma wpływ na rzeczywistość i poradzi sobie.

11 Diament ( ) Wśród Diamentów rodzą się ludzie odznaczający się silną wolą, energią niesamowitą pracowitością. Osiągają sukcesy. Bywa też, że trwonią siły podejmując się zbyt wielu zadań. Są przekorni i często się kłócą. Kobiety - Diamenty w małżeństwie lubią rządzić, jako matki są obowiązkowe i pełne poświęceń, ale czasem nie potrafią okazać czułości.

12 Diament Największa zaleta tego kamienia to jego trwałość. Symbol władzy, śmiałości i potęgi. Blask tego kamienia zależy od zdolności załamywania światła i od stopnia rozczepienia białego promienia na jego części składowe. Diament skupia i kondensuje w sobie ogromną ilość światła. Posiada najwięcej blasku. Obdarza dobrych ludzi zdolnością koncentracji, przynosi radość i szczęście, dodaje odwagi. Daje również zwycięstwo w miłości. Diament uważany jest za symbol czystości i pokoju, kamień święty. Należy chronić go przed spojrzeniem złych ludzi. Gdy w pobliżu dzieje się zło, jego blask mętnieje. Swoich podopiecznych chroni i odbija krążące wokół złe myśli i słowa. Pomoże również w odnalezieniu wewnętrznego spokoju. Jego blask sprawi, że będziesz zdrowy i szczęśliwy. Diament zdobyty nieuczciwą drogą przynosi nieszczęście. Diament dobrze wpływa na gospodarkę hormonalną człowieka.

13 Rubin ( ) Mają silną osobowość. Zależy im na władzy, dobrze czują się jako przywódcy grupy. Są uparci, praktyczni, oszczędni i zaradni w sprawach domowych. Nie lubią się nad sobą roztkliwiać. Na partnerów wybierają ludzi o podobnym usposobieniu. Potem często z nimi rywalizują. Wobec swych dzieci są niezwykle wymagający.

14 Rubin jest „kamieniem obfitości i dynamizmu”
Rubin jest „kamieniem obfitości i dynamizmu”. To jeden z tych minerałów, które najsilniej oddziaływuje na wiele sfer życia równocześnie. Osobom zgaszonym lub wypalonym, potrzebującym energii, przywrócona zostaje pasja i chęć działania, a życie staje się prostsze i przyjemniejsze. Osobom myślącym negatywnie lub rozczarowanym życiem - odbudowuje wiarę i optymizm. Aktywność psychofizyczna, odwaga w podejmowaniu trudnych decyzji oraz ugruntowująca pewność siebie powracają, aby znów poczuć sens życia w tym, co najbardziej istotne - w rodzinie, pracy, przyjaźni czy po prostu w naturze. Energia Rubinu wpływa zarówno na dostatek uczuć w naszych osobistych relacjach, na godną pozycję społeczną i zdrowy prestiż w pracy zawodowej. Entuzjazm nie opuści nas nawet w trudnych sytuacjach. Jednak przede wszystkim Rubiny oddziałują na obfitość naszego związku intymnego oraz przyciągają do nas pozytywnych ludzi i zdarzenia. Z drugiej strony - jeśli nie potrafimy usiedzieć w miejscu, trzeciego dnia urlopu chcemy wracać do pracy, pociąga nas wszystko to, co zwiększa poziom adrenaliny we krwi - podczas noszenia Rubinu zharmonizujemy nasz wewnętrzny ogień i uspokoimy myśli, by móc funkcjonować i czuć się dobrze odpoczywając i ładując akumulatory „tu i teraz”.

15 Szafir ( ) To ludzie roztropni o wrodzonej, życiowej mądrości. Są pracowici i wytrwali. Ogromną wagę przywiązują do spraw materialnych. Zanim zrobią jakichś krok, najpierw dokładnie wszystko przemyślą. W małżeństwie są wiernymi i odpowiedzialnymi partnerami. Dbają o rodzinę, poświęcają jej dużo czasu. Za wszelką cenę starają się zapewnić bliskim bezpieczeństwo finansowe. Lubią dobrze zjeść.

16 Właściwości i moc kamieni - Szafir Oto magiczne i terapeutyczne właściwości, które nasi przodkowie przypisywali kamieniom szlachetnym i półszlachetnym. Szafir jest kamieniem szlachetnym. Kryształowa pieczęć niebios stanowi niebieską odmianę korundu. Moc i właściwości terapeutyczne Oprócz tego, że klejnot ten sprzyja szlachetności serca i umysłu, dobremu zachowaniu, wartościom moralnym i jest w stanie uczynić noszącego go szczęśliwym i odważnym, to ma także zdolność odpędzania złych duchów lub oddalania magicznych zaklęć, które jak wiemy były częste i powszechnie spotykane w Średniowieczu. Ale to nie wszystko. Ponieważ zawsze miał wszelkie właściwości kamienia magicznego, uważano, że może wyleczyć praktycznie ze wszystkiego. „Gdy osoba jest całkowicie opanowana przez gniew, powinna włożyć szafir do ust, a jej gniew zniknie. Gdy ktoś pragnie poprawić swoją percepcję i inteligencję, to każdego ranka przy pustym żołądku powinien wkładać sobie szafir do ust (...). Gdy ktoś ma problemy ze wzrokiem, powinien wziąć szafir do ręki w celu ocieplenia go. Następnie musi dotykać tym kamieniem oczu przez trzy kolejne ranki i wieczory. Jego wzrok się wtedy polepszy (...). Jeśli ktoś cierpi na reumatyzm do tego stopnia, że nie jest w stanie więcej znosić bólu, to należy włożyć mu szafir do ust, a jego ból zaniknie.

17 Agat ( ) Urodzeni w pierwszych dziesięciu dniach są pracowici i solidni. Pozostali bywają lekkomyślni, zmienni, rzadko interesują ich opinie innych. W dzieciństwie, choć rzadko odznaczają się pilnością, nie maja kłopotów z nauką. Inteligencja i talenty artystyczne to ich wielkie atuty. Ale wierność i stałość w uczuciach nie jest ich najmocniejszą stroną. Kobiety - Agaty źle czują się zamknięte w czterech ścianach.

18 Agat- kamień wewnętrznego ognia
Agat jest odmianą chalcedonu, skrytokrystaliczną odmianą kwarcu. Występuje w wielu żywych barwach (czerwień, róż, zielony, niebieski, pomarańczowy). Ma budowę słoistą lub wstęgową. Jest to kamień ognisty, wzmaga odwagę, hart ducha, rozpala wewnętrzny ogień. Wydobywa to, co jest w nas, nasze wewnętrzne pokłady energii, uwalnia potencjał - sam niczego nie stwarza. Pomaga zaakceptować nadchodzące zmiany, odkryć to, co powinno zostać odkryte. Budzi w nas poczucie dumy, wzmacnia nasz szacunek do samych siebie, pomaga nam odbudować wewnętrzną pewność siebie. Dzięki niemu łatwiej nam podjąć wyzwania, jakie stawia przed nami życie. Chroni przed wpadaniem w kompleksy i hodowaniem w sobie poczucia niedoskonałości. Agat wzmacnia ciało i ducha. Agat o barwie biało-różowej zwany jest czasem kamieniem miłości, gdyż podarowany w pierścionku zaręczynowym zapewnia trwałe uczucie, oddala zdradę. Agaty zielone w żółte plamy są talizmanami rolników: zapewniają udane plony. Jest kamieniem cenionym w magii. Chroni przed ukąszeniami owadów, żmij czy skorpionów. Wzmacnia narządy rozrodcze, pomaga uśmierzyć ból. Wspomaga działanie okrężnicy i układu krążenia.

19 Chalcedon ( ) Nie interesują ich przyziemne sprawy, wolą się zajmować prawdziwymi problemami. Szukają duchowych przywódców. W kontaktach partnerskich nie zwracają uwagi na pochodzenie i majątek, najważniejsze jest zrozumienie. Nie są wierne. Chcą za wszelką cenę zachować niezależność. Jako matki mają lepszy kontakt ze starszymi dziećmi, z którymi mogą dzielić swoje zainteresowania.

20 Chalcedon jest kamieniem stabilizującym równowagę między ciałem, umysłem i duszą. Uspokaja gniew, łagodzi agresję i irytację. Ma właściwości oczyszczające aurę i stablizujące emocje. Niegdyś zawieszony na szyi magów, chalcedon odganiał zwodnicze iluzje. Kamień ten chroni przed negatywnymi wpływami, pozwalając wnikać tylko tym pozytywnym; przyczynia się do zwiększenia sił witalnych, wytrzymałości i wytrwałości. Rozwija dobre nastawienie do świata, serdeczność i życzliwość. Przez rdzenną ludność amerykańską był uważany za święty kamień - wierzono, że zwiększa poczucie braterstwa i dobrej woli. Chalcedon przemienia stany melancholijne w radość, łagodzi wątpienie w siebie, wprowadza otwartość i entuzjazm. Jest to dobry kamień przywracający spokój i jasność umysłu, pobudza także zdolności telepatyczne. Ze względu na swoje właściwości równoważące, jego obecność wskazana jest w chaotycznym otoczeniu np. jako przycisk do papieru albo element dekoracyjny - wprowadzi harmonię i porządek w głowach systematyzując pracę. Ten fantastyczny minerał jest skutecznym amuletem chroniącym przed niebezpieczeństwami powiązanymi z wodą, takimi jak np. utonięcie. Jest tarczą odbijającą negatywną energię skierowaną do noszącej go osoby. Odpędza koszmary i pozwala pozbyć się strachu przed ciemnością. Jako talizman przynosi szczęście w sprawach sądowych i ogólnie związanych z prawem, zapewnia zdrowie i bezpieczeństwo - także w podróżach. Używany w celu odnalezienia w sobie siły, zyskania energii i przyciągania sukcesów w przedsięwzięciach. Działanie chalcedonu na ciało: przynosi ulgę w bólach szyi, migdałków i problemami ze strunami głosowymi. Ochrania przed infekcjami i wszelkimi innymi rodzajami zapaleń. Chalcedonowa woda jest pomocna w zwalczaniu chrypki. Przynosi ulgę w problemach z woreczkiem żółciowym, śledzioną i układem krążenia. Pomaga na otwarte rany, pobudza laktację a także ułatwia odnalezienie instynktów macierzyńskich.

21 Selenit ( ) To ludzie łagodnego usposobienia. Cenią takt, grzeczność, dobre maniery. Razi ich zbyt swobodny sposób bycia. Są wrażliwi i nie łatwo im znaleźć partnera. Kiedy są w stałym związku, można liczyć na ich lojalność i oddanie. Nie lubią zmian. Kobiety - Selenity mają w sobie dużo ciepła, są subtelne, serdeczne i czułe. Los obdarzył je wyjątkową intuicją.

22 SELENIT Selenit to włóknista odmiana gipsu, wykazująca księżycową poświatę, a niekiedy także efekt kociego oka. Podobnie jak inne odmiany gipsu powstaje na drodze parowania mórz  i słonych jezior. Selenit może mieć kolor przeźroczysty, biały, czerwony, pomarańczowy, szary aż do czarnego. Zależy jakimi pierwiastkami jest zabarwiony. Przez wieki ludzie wykorzystywali ten minerał robiąc z niego amulety i ozdoby. W sferze zdrowia dobrze wpływa na  kobiety w ciąży. ponieważ reguluje równowagę hormonalną  i chroni kobietę przed wymiotami , lub łagodzi te stany. Ogólnie minerał ten pozytywnie wpływa na  śledzionę, żołądek, jelita, cykl menstruacyjny, popęd płciowy . Pomaga  przy chorobach wątroby, oczu, nerek , pęcherza moczowego i chorobach krwi. Pozytywnie działa przy problemach  górnych dróg oddechowych , płuc, paraliżu i wylewie krwi do mózgu. Zwalcza problemy dermatologiczne takie jak trądzik, egzema, łuszczyca i wrażliwość skóry. Przeciwdziała utracie płodności, wypadaniu włosów, epilepsji i nadwrażliwości na światło. Chroni organizm od zatrucia amalgamatem rtęciowym uwalniającym się z plomb. Wzmacnia kręgosłup i czyni go bardziej giętkim. Pomaga w stanach związanych z wolnymi rodnikami, w tym raka dotyczącego organów płciowych u kobiet i mężczyzn. Kamień ten pomocny jest przy problemach z umysłowymi zaburzeniami , zwalcza depresję i tęsknotę. Posiada zdolność uwalniania człowieka od brzemienia starości. Wśród  zmagań dnia codziennego gubimy kierunek swojego życia, swoje marzenia i nadzieje. Selenit potrafi uleczyć ten upadek ducha, ten zamęt w umyśle i wyczerpanie ciała. Zatrzymuje narastającą  i zauważalną ruinę życia. Moc kryształów czystego selenitu może dać efekt w postaci odmłodzenia. Oczy zaczną  błyszczeć,  powróci uśmiech, czasem może nastąpić pojędrnienie  skóry,  zwłaszcza na twarzy na której nosimy ślady wielu emocji. Selenit obdarza nas spokojem ducha i  jasnością myśli . Można stosować go z innymi kamieniami.  Myślę ,że selenit to wspaniały kamień, ale podobnie działają chyba inne odmiany gipsu takie jak alabaster i róża pustyni.

23 Szmaragd ( ) Młodość to dla nich trudny okres. Przechodzą twardą szkołę życia, szybko stają się dojrzali i odpowiedzialni. Są inteligentni, dynamiczni, pomysłowi. Gdy coś robią, wkładają w to całe serce. Bez względu na wiek cieszą się powodzeniem. Osoby przez siebie wybrane darzą gorącą miłością. Kobiety-Szmaragdy nie przepadają za pracami domowymi. Jako matki są czułe i zbyt pobłażliwe.

24 Szmaragd Kamień o wielkiej mocy i wyjątkowej urodzie
Szmaragd Kamień o wielkiej mocy i wyjątkowej urodzie. Porywa do walki ze słabościami i ułomnościami natury ludzkiej. Zsyła próby doświadczenia i daje szanse na rozwój duchowy. Klejnot tylko dla wybranych, ludzi mocnych, zdecydowanych. Jego barwa zielona zamyka w sobie niezgłębioną tajemnicę spokoju. Przynosi wyciszenie emocjonalne, sprzyja harmonii, ukojeniu. Szmaragd działa leczniczo na choroby oczu, obniża gorączkę, łagodzi stany podniecenia. Wpływa na poprawię nastroju, ucisza gniew. Sprzyjają również jasnowidzeniu osobą, która posiada wysokie zalety duchowe. Jest szczęśliwym klejnotem mocno zakochanych. Chroni również swego właściciela przed zdradą. W dawnych czasach szmaragd był uważany za, króla kamieni szlachetnych. Ten najcenniejszy z beryli o wzorze chemicznym Al2Be3(Si6O18), znajdowany był w grobowcach faraonów, odkryto ten kamień również w Pompejach i Herkulanum. Wzmianki o nim można też znaleźć w Starym i Nowym Testamencie. Szmaragdy można oglądać w niezliczonych skarbcach świata. Najstarsze kopalnie tych niezwykłych zielonych kamieni znajdują się w Górnym Egipcie i są to słynne „Kopalnie Kleopatry”. Według Pliniusza Starszego, szmaragd oszlifowany jako soczewka, pomagał cesarzowi Neronowi oglądać walki gladiatorów i pochodził właśnie z Górnego Egiptu. Przez długi czas, te historyczne kopalnie zostały zapomniane, a szmaragdy stały się niezwykle rzadkie i cenne.

25 Topaz ( ) Mają wesołe usposobienie, są życzliwi i serdeczni. Zdarza się, że bywają porywczy, ale nie potrafią się długo gniewać. Są eleganccy, cenią komfort życia codziennego. Lubią komplementy i pochlebstwa. Mają wielkie ambicje zawodowe (często udaje im się je zrealizować). Kobiety-Topaz mają wiele uroku, czasem bywają zbyt pewne siebie. Są śmiałe rezolutne, przewodzą w towarzystwie.

26 Topaz Święty kamień. Mistrz słowa i moc oddziaływania na innych
Topaz Święty kamień. Mistrz słowa i moc oddziaływania na innych. Topaz ułatwia skupienie uwagi, pomaga w koncentracji, pokonywaniu przeszkód i trudności. Ożywia umysł, a jego żółty kolor symbolizuje moc i siłę. Wypowiadanym słowom daje siłę wyrazu i przekonania. Jednych obdarza dużą intuicją. Innym pomaga rozwiązywać trudne sprawy, zawiłe problemy. Kamień ten udziela daru wyczuwania fałszywych sytuacji i obłudnych przyjaciół. Może również korzystnie wpłynąć na rozwój duchowy. Wzmacnia organizm, koi nerwy, rozszerza zdolności percepcyjne. Topaz uchroni przed negatywnymi wibracjami i oddali wszelkie choroby. Kto nosi Topaz, tego nie splami nigdy oszczerstwo i złość. Sygnet z topazem powinni nosić kaznodzieje, adwokaci, literaci, trybun, dziennikarze.

27 Jadeit ( ) W życiu prywatnym i zawodowym dopisuje im szczęście. Zawsze potrafią wykorzystać sprzyjające okazje. Działają dyplomatycznie. Na partnerów wybierają osoby wyróżniające się pod każdym względem z otoczenia. Kobiety-Jadeity są dobrymi paniami domu, gospodarują oszczędnie. Pragną by ich pociechy jak najszybciej stały się samodzielne.

28 JADEIT - Święty Kamień Mistyków
Jadeit - Święty kamień władzy, długowieczności, płodności, mądrości i równowagi. Jadeit: jest minerałem z gromady krzemianów łańcuchowych, zaliczany do grupy piroksenów. Zazwyczaj mówiąc o jadeicie kojarzymy go z kolorem zielonym ,ale istnieją tez jadeity o innych barwach np. niebieski, lawendowy, biały, żółty, czerwony ,pomarańczowy czy czarny. Jadeit potocznie jest też nazywany żadem i jest to wspólna nazwa dla jadeitu i nefrytu(żad nefrytowy i żad jadeitowy). Często te kamienie ze względu na podobieństwo są ze sobą mylone, jednak wyraźnie różnią się gęstością (nefryt jest znacznie twardszy). Jadeit rzadziej występuje na ziemi przez co jest kamieniem cenniejszym. Jasnozielony jadeit pomocny jest w schorzeniach nerek i pęcherza. Stosuje się do leczenia grypy, półpaśca, opryszczki, zaburzeń trawienia. Pomaga przy bólach kręgosłupa. Minerał ten odpręża nerwy, daje spokojny sen, pomocny jest w medytacji.  Jego odprężające wibracje pozwalają przeżywać piękno wszechświata we wszelkich formach i postaciach. Jadeit nefrytowy jest dobry dla uzdrowienia cielesnego. Jadeit kremowy obdarza relaksem i odprężeniem Niebieski jadeit pomaga w medytacji. Jadeit pomarańczowy wzmacnia energię i ochronę. Czarny jadeit oferuje ochronę przed negatywnymi siłami. Lawendowy jadeit inspiruje miłość i optymizm. Biały jadeit wzmacnia umiejętność praktycznego stosowania sił duchowych.

29 Karneol ( ) Zawsze kierują się zdrowym rozsądkiem. Obdarzeni mądrością życiową, potrafią omijać trudności. Choć są bezpośredni i otwarci, nie lubią się spoufalać. Kobiety- Kareneole interesują się wieloma dziedzinami. Lubią imponować otoczeniu i mieć dobrą pozycję towarzyską. Jako żony pomagają mężczyznom osiągać wysokie stanowiska. W stosunku do dzieci mają ogromne ambicje.

30 Karneol - Kamień szlachetny występujący w naturze jako drobnokrystaliczne odmiany skały kwarcowej. Swoją intensywnie pomarańczową barwę zawdzięcza domieszkom minerałów żelaza, głównie hematytu i goethytu. Są one rozłożone w strukturze kamienia nieregularnie, co niekiedy powoduje powstawanie barwnych pasm w wielu odcieniach koloru pomarańczowego i brunatnego. Niestety większość kamieni sprzedawanych dziś na rynku jako Karneole to barwione a następnie poddawane działaniu wysokiej temperatury Agaty.  Nazwa Karneolu pochodzi od łacińskiego słowa „caro” oznaczającego „mięso”, co jest nawiązaniem do jego czerwono-pomarańczowej barwy. Karneol nazywany jest „kamieniem odwagi”, gdyż silnie oddziałuje na nasze centrum aktywności i działania w każdej sferze życia, w szczególności na relacje z płcią przeciwną. Można powiedzieć, że wręcz pobudza apetyt na życie. Wpływa na motywację do osiągania „więcej” i „lepiej”. Jest ona szczególnie ważna dla ludzi, którzy wykazują skłonności do apatii, zaniedbują własne zdrowie, rzadko osiągają sukcesy lub mają pesymistyczne nastawienie do otoczenia. Energetyczne właściwości Karneolu powodują pozytywne zmiany w postaci spontaniczności, otwartości, ciekawości świata, akceptacji siebie takim, jakim się jest. Będziemy mogli poczuć się bardziej atrakcyjni, co odzwierciedli się w percepcji naszej osoby przez innych. Karneol pomaga w osiągnięciu sukcesu także w biznesie, szczególnie u osób, które pracują w sprzedaży i usługach. Dodaje pewności siebie, umacnia wiarę we własne możliwości i zwiększa efektywność działań. Paradoksalnie kamień ten wskazany jest również dla osób, które prowadzą intensywny tryb życia wypełniony wyłącznie rozrywką i przyjemnościami, stanowiącymi substytut tego, czego w życiu brakuje im najbardziej (intensywne życie towarzyskie, pracoholizm, nadmiar używek, jedzenia, oglądania telewizji). Tacy ludzie łagodnieją, zaczynają dążyć do stabilizacji, równowagi życiowej oraz szczęścia swojego i bliskich.

31 Lazuryt - Lapis ( ) Cechuje ich zgodny charakter, słynną z pogody ducha. Są życzliwi wobec innych, nigdy nie zjada ich nadmierna ambicja ani żądza władzy, ale ... bardzo lubią adorację i komplementy. Niezwykle szybko osiągają sukcesy finansowe. Uczą się łatwo, chętnie sami zajmują się nauczaniem. Nie przepadają za codziennymi sprawami i życiem rodzinnym.

32 Od dawien dawna lapis - lazuryt uznawany jest za kamień magiczny i lekarski. W starych arabskich przekazach zalecano, by wodą, w której moczył się kawałek tego minerału, przemywać chore oczy. Uważano go również za skuteczny środek na brodawki, kurzajki i inne skórne narośla, np. kłykcie. Podobno wystarczy - w fazie ubywającego Księżyca - pocierać nim przez trzy dni, trzy razy dziennie, chore miejsca, a nieprzyjemna narośl zniknie. Oczywiście po każdej takiej czynności kamień należy starannie umyć pod bieżącą wodą. Współcześnie terapeuci, wspomagający leczenie wibracjami minerałów, stosują go również w zapaleniach gardła, przełyku, krtani i górnych dróg oddechowych. Niektórzy uważają, że bywa pomocny przy leczeniu raka krtani. Potwierdzono także jego właściwości uspokajające, ponieważ reguluje pracę tarczycy - łagodzi napięcia i niepokój. Wzmacnia także system limfatyczny, przysadkę i grasicę oraz doskonale oczyszcza ciało z toksyn. Ponadto energetyzuje czakram gardła oraz wzmacnia wszystkie meridiany. Położony na czole sprzyja uzyskaniu jasności umysłu i rozwija wewnętrzną dyscyplinę. Kieruje naszą uwagę do wewnątrz i pozwala czerpać wiedzę z nieskończonych bogactw naszej istoty, a także ułatwia kontakt z naszym duchowym przewodnikiem. Sprawia, że stajemy się bardziej otwarci na otaczający nas świat i jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć rządzące nim prawa. Położony na czakrze serca, szybko łagodzi jego zaburzenia, przynosi ulgę i spokój. Jest również kamieniem prawdziwej przyjaźni - sprzyja powstawaniu harmonii i zrozumienia między ludźmi.

33 Opal ( ) Zawsze są gotowi do walki. Ich celem nie jest zdobycie korzyści materialnych, lecz ociągnięcie znaczącej pozycji lub zgłębienie wiedzy. Są zdolni do wielkich namiętności. Angażują się całym sercem, nie bacząc na konsekwencje. Często zajmują stanowiska kierownicze. Gdy nie maja wielkich zadań, popadają we frustrację. Bywają zaborczy, ale są lojalni i wierni.

34 Opal to unikatowy kamień, jeden z najdroższych na świecie uważany jest za niezwykle szczęśliwy kamień. Jest symbolem wiary i zaufania, niegdyś wierzono, że jest darem niebios, który spadł na ziemię w świetlistych błyskach. Jest to kamień rozwijający wyobraźnię i kreatywność a także pomagający uwolnić się od zahamowań i poprawiający pamięć. Wierzono, że opal pozwala stać się niewidzialnym - w sytuacjach, kiedy nie chciano, by ktoś bryła surowego opalu zauważył obecność osoby go noszącej, po prostu jej nie dostrzegano. Przynosi dobre, szczęśliwe sny i ułatwia proces zmiany. Równoważy emocje i wydobywa wewnętrzne piękno. Pozwala zachować emocjonalną i fizyczną równowagę. Sprzyja miłości, przyjaźni, lojalności i kreatywności. Noszenie, dotykanie, czy obserwowanie Opalu pomaga rozwijać umysłowe zdolności takie jak kreatywna wyobraźnia i inne nieuświadomione moce umysłu. Łączy z wyższymi formami życia, pogłębiając intuicję i wspomnienia z wcześniejszych wcieleń a także rozwija zdolności prorocze. Pozwala dostrzec różne możliwości w danej sytuacji. Opal pogłębia kosmiczną świadomość i sprzyja wizjom. Stymuluje oryginalność, intensyfikuje emocje i pozwala uwolnić się od blokad i zahamowań. Przyciąga pomyślny los i sprzyja dobrobytowi a także wyzwala naturalną spontaniczność i pomaga wyrazić swoje prawdziwe Ja. Opale używane były niegdyś do produkcji magicznych mikstur, które miały leczyć ciało, strzec przed koszmarami. Znany jest z tego, że zwiększa wolę życia. Powiązany z sercem, stymuluje gruczoły i reguluje przemianę materii. Pomocny jest również przy chorobach oczu i przywracaniu ostrości wzroku. Kamień ten stosowany był przy zwalczaniu depresji a także pozwalał przyciągnąć prawdziwą miłość. Już w starożytności używano go do leczenia chorób serca, uspokojenia nerwów, przy zbytniej melancholii. Jest dobry dla oczu, krążenia krwi, przeciwdziała białaczce, gruźlicy i wzmacnia kości. Opal obniża poziom cholesterolu i niskie ciśnienie krwi , stymuluje regenerację tkanek i działa przeciwko osteoporozie. przeciwko utracie przytomności.

35 Akwamaryn ( ) Mają skomplikowany charakter i trudną do rozszyfrowania osobowość. Na ogół życzliwi, potrafią być bardzo uparci, jeżeli wymaga tego sytuacja. Są wspaniałymi przyjaciółmi. W miłości mają wysokie wymagania, ale gotowi są do poświęceń. Nie przywiązują wagi do pieniędzy, mimo to często osiągają bardzo wysoki poziom życia.

36 Klejnot inny niż wszystkie
Akwamaryn to beryl, najczęściej w kolorach bladozielonym i niebieskim(znaleziono również różowy w okolicach Madagaskaru). Jego twardość szacuje się pomiędzy 7,5 a 8 w skali Mohsa. Można je spotkać na Syberii, w Indiach, Birmie i Brazylii. Coś więcej niż talizman Beryl posiada niepowtarzalną moc. Odstrasza złe duchy, przyciągając jedynie te, przynoszące dobro i piękno. Osoby czczące klejnot miały po swojej stronie duchy żywiołów, elfy, które strzegły je przed niepowodzeniami na lądzie bądź na morzu. Przynosi bogactwo i wesołość. We Włoszech akwamaryny cieszyły się mianem talizmanów rodzinnych. Zapewniały jej szczęście i pomyślność. Posiadały również moc uzdrawiania. Zielone i błękitne leczą oczy i przynoszą ulgę skołatanym nerwom. Picie wody, w której zanurzony był kamień miało – leczyło choroby narządów wewnętrznych. Niekiedy nazywa się je klejnotami przyszłości. Wierzono, że pełnię mocy osiągną w okresie Wodnika. Akwamaryn stanie się amuletem odkrywców. Da im odwagę i siłę na stworzenie nowego, lepszego świata. Miejsca gdzie będą dominować poświęcenie i braterstwo, dając początek nowym ideom i prądom.

37 Koral ( ) Są weseli, pełni energii i bardzo sprawni. Optymistycznie patrzą na życie, czasem podejmują decyzje zbyt impulsywnie, nie biorąc pod uwagę ryzyka. Nie przejmują się życiowymi niepowodzeniami. W uczuciach bardziej kierują się swoim temperamentem niż sentymentami. Żyją chwilą, nie są przesądnie oszczędni. Mają opiekuńczy stosunek do zwierząt.

38 Koral nazywany jest "kwiatem morza" i symbolizuje bogactwo, siłę i wysoki status społeczny. Ma silne właściwości ochronne - od dawna naszyjniki z korali zawieszało się nad kołyskami noworodków, w celu ochrony przed "złym okiem". Uważano, że ochraniają właściciela przed demonami i pokusami. Kamienie te często wybierane były przez osoby zajmujące się wróżbiarstwem. Koral obdarza osobę noszącą go mądrością i skromnością. Redukuje lęki, stresy i sprzyja stabilnemu życiu rodzinnemu. Eliminuje zbytnią nerwowość, panikę i tendencje samobójcze. Koral wzmaga witalność, odwagę i sprzyja urzeczywistnianiu zamierzeń. Jest także pomocny przy rozwijaniu zdolności dyplomatycznych. Ma działanie wyciszające zbyt rozbudzone emocje, działa harmonizująco i zapobiega zmęczeniu. Korale poświęcano bogini Wenus, gdyż miały pobudzać uczucie miłości, zapewniając jednocześnie spokój i równowagę. Koral rozwija intuicję i wyobraźnię, sprzyja wizualizacji. Ma działanie ochronne - strzeże przed złymi energiami. Szeroki jest zakres działania korala w celach leczniczych. Ma działanie rozgrzewające i ożywiające. Niegdyś rozdrobnione i wymieszane z wodą korale stosowane były do leczenia chorób gardła. Używano ich również w celu przyśpieszenia gojenia ran i tamowania krwotoków. Uważa się, że korale wzmacniają pamięć, polecane są również przy leczeniu seksualnych problemów. Noszonym na szyi koralom przypisuje się moc łagodzenia chorób nerwowych i uwalniania od tików. Korale działają korzystnie na układ krwionośny, wzmacniają kości i regenerują tkanki. Właściwości lecznicze korali są powiązane z kobietami - polepszają płodność i regulują cykl menstruacyjny. Kamień ten jest również tradycyjnym prezentem dla kobiet spodziewających się dziecka jako ochronny amulet. Koral pomaga pozbyć się nadmiaru cholesterolu z układu krążenia przez zwiększenie produkcji i absorpcji niacyny. Jest polecany przy niedoborach żywieniowych. Prochy ze spalonych korali przyśpieszają gojenie się ran a także są pomocne przy leczeniu wrzodów.

39 Dla www.rotfl.com.pl opracowała - monaliza


Pobierz ppt "Krąg osiemnastu klejnotów"

Podobne prezentacje


Reklamy Google