Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Działanie jest podstawowym kluczem do każdego sukcesu." Pablo Picasso JEDLIŃSK 22 stycznia 2014 rok Oprac. mgr Agnieszka Lewikowska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Działanie jest podstawowym kluczem do każdego sukcesu." Pablo Picasso JEDLIŃSK 22 stycznia 2014 rok Oprac. mgr Agnieszka Lewikowska."— Zapis prezentacji:

1 Działanie jest podstawowym kluczem do każdego sukcesu." Pablo Picasso JEDLIŃSK 22 stycznia 2014 rok Oprac. mgr Agnieszka Lewikowska

2 Podstawowe zasady dotyczące motywowania: 1. Motywacja człowieka oparta jest na wytworzonych opiniach dotyczących własnej wartości i zdolności. Na tej podstawie człowiek oczekuje sukcesu lub klęski (rozwija pozytywne lub negatywne uczucia). 2. Na kształtowanie motywacji mają wpływ czynniki zewnętrzne i wewnętrzne.

3 Psychologowie wymieniają trzy składniki motywacji: Kierunek – co stara się zrobić dana osoba, Wysiłek – jak bardzo się stara, Wytrwałość – jak długo się stara,

4 Do najbardziej popularnych działań motywacyjnych należy: Wyobrażanie sobie osiągniętego celu Wynagrodzenie Skupienie się na celu

5 Rola nauczyciela jako osoby motywującej: Pokaż uczniom, jak sposób myślenia wpływa na ich nastrój i motywację oraz jak mogą panować nad myślami. Pomóż uczniom docenić samych siebie, poznać proces uczenia się oraz specyficzne czynności związane z nauką.

6 Rola nauczyciela jako osoby motywującej: Daj uczniom szansę realizacji takich celów nauki, jakie są dla nich ważne, wspomagaj ich naturalne tendencje do uczenia się i przejmowania odpowiedzialności za własną naukę. Stwórz klimat osobistego i emocjonalnego wsparcia, w którym każdy uczeń jest doceniany i szanowany.

7 Ż ycie jest takie, jakim czyni ą je nasze my ś li Warto zdać sobie sprawę z tego, że ogromna siła tkwi w naszym myśleniu i przyjętej przez nas optyce patrzenia na świat oraz nieustanym uczeniu się.

8 Nie ma sukcesu bez porażek Porażkę obracaj w korzyść – każde niepowodzenie jest cenne, ponieważ paradoksalnie przybliża cię do realizacji celu. Trudność powinniśmy traktować jako wyzwanie. Samo spojrzenie na trudność jako wyzwanie ma w sobie czynnik motywujący.

9 Aby nam się chciało chcieć

10 Motywacja wewnętrzna i zewnętrzna Naszymi działaniami według psychologów kierują dwa typy motywacji: Motywacja wewnętrzna – motywacja ta jest odpowiedzialna za samo działanie i czerpanie przyjemności z tego działania, to nasze osobiste pragnienia, samorealizacja. Motywacja zewnętrzna – jest ona ukierunkowana na realizację czynności ze względu na czekającą nas nagrodę po jej wykonaniu.

11 Czynniki motywacyjne

12 CYTATY "Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło." Oskar Wilde "Sukces to: śmiać się często i szczerze, zyskać szacunek inteligentnych ludzi i podziw dzieci, zasługiwać na dobrą ocenę uczciwych krytyków i cierpliwie znosić zdradę fałszywych przyjaciół, doceniać piękno, znajdować w bliźnich to, co najbardziej wartościowe, pozostawić świat nieco lepszym i mieć świadomość, że choćby jedna istota ludzka odetchnęła lżej dzięki temu, że my istnieliśmy na tym świecie." Emerson "Sukces to coś więcej niż pieniądze. To praca, możliwość tworzenia, wyznaczanie celów i ich osiąganie. To zwykła praca robiona w niezwykły sposób." Marszałek Nikodem

13


Pobierz ppt "Działanie jest podstawowym kluczem do każdego sukcesu." Pablo Picasso JEDLIŃSK 22 stycznia 2014 rok Oprac. mgr Agnieszka Lewikowska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google