Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MOTYWACJA - OSIĄGANIE SUKCESU W PRACY

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MOTYWACJA - OSIĄGANIE SUKCESU W PRACY"— Zapis prezentacji:

1 MOTYWACJA - OSIĄGANIE SUKCESU W PRACY
„ Działanie jest podstawowym kluczem do każdego sukcesu." Pablo Picasso JEDLIŃSK 22 stycznia 2014 rok Oprac. mgr Agnieszka Lewikowska

2 Podstawowe zasady dotyczące motywowania:
Motywacja człowieka oparta jest na wytworzonych opiniach dotyczących własnej wartości i zdolności. Na tej podstawie człowiek oczekuje sukcesu lub klęski (rozwija pozytywne lub negatywne uczucia). 2. Na kształtowanie motywacji mają wpływ czynniki zewnętrzne i wewnętrzne.

3 Psychologowie wymieniają trzy składniki motywacji:
Kierunek – co stara się zrobić dana osoba, Wysiłek – jak bardzo się stara, Wytrwałość – jak długo się stara,

4 Do najbardziej popularnych działań motywacyjnych należy:
Wyobrażanie sobie osiągniętego celu Wynagrodzenie Skupienie się na celu

5 Rola nauczyciela jako osoby motywującej:
Pokaż uczniom, jak sposób myślenia wpływa na ich nastrój i motywację oraz jak mogą panować nad myślami. Pomóż uczniom docenić samych siebie, poznać proces uczenia się oraz specyficzne czynności związane z nauką.

6 Rola nauczyciela jako osoby motywującej:
Daj uczniom szansę realizacji takich celów nauki, jakie są dla nich ważne, wspomagaj ich naturalne tendencje do uczenia się i przejmowania odpowiedzialności za własną naukę. Stwórz klimat osobistego i emocjonalnego wsparcia, w którym każdy uczeń jest doceniany i szanowany.

7 „Życie jest takie, jakim czynią je nasze myśli”
Warto zdać sobie sprawę z tego, że ogromna siła tkwi w naszym myśleniu i przyjętej przez nas „optyce” patrzenia na świat oraz nieustanym uczeniu się.

8 Nie ma sukcesu bez porażek
Porażkę obracaj w korzyść – każde niepowodzenie jest cenne, ponieważ paradoksalnie przybliża cię do realizacji celu. Trudność powinniśmy traktować jako wyzwanie. Samo spojrzenie na trudność jako wyzwanie ma w sobie czynnik motywujący.

9 „Aby nam się chciało chcieć”

10 Motywacja wewnętrzna i zewnętrzna
Naszymi działaniami według psychologów kierują dwa typy motywacji: Motywacja wewnętrzna – motywacja ta jest odpowiedzialna za samo działanie i czerpanie przyjemności z tego działania, to nasze osobiste pragnienia, samorealizacja. Motywacja zewnętrzna – jest ona ukierunkowana na realizację czynności ze względu na czekającą nas nagrodę po jej wykonaniu.

11 Czynniki motywacyjne

12 CYTATY "Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło." Oskar Wilde "Sukces to: śmiać się często i szczerze, zyskać szacunek inteligentnych ludzi i podziw dzieci, zasługiwać na dobrą ocenę uczciwych krytyków i cierpliwie znosić zdradę fałszywych przyjaciół, doceniać piękno, znajdować w bliźnich to, co najbardziej wartościowe, pozostawić świat nieco lepszym i mieć świadomość, że choćby jedna istota ludzka odetchnęła lżej dzięki temu, że my istnieliśmy na tym świecie." Emerson "Sukces to coś więcej niż pieniądze. To praca, możliwość tworzenia, wyznaczanie celów i ich osiąganie. To zwykła praca robiona w niezwykły sposób." Marszałek Nikodem

13 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ


Pobierz ppt "MOTYWACJA - OSIĄGANIE SUKCESU W PRACY"

Podobne prezentacje


Reklamy Google