Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest."— Zapis prezentacji:

1

2 Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest.

3 NARKOTYKI są to środki odurzające pochodzenia roślinnego lub syntetycznego, powodujące - w zależności od dawki – uspokojenie, zniesienie bólu, odurzenie, euforię lub sen; wielokrotne stosowanie powoduje przyzwyczajenie i tzw. głód narkotyczny, a w konsekwencji narkomanię.

4 Narkotyk jest WROGIEM. Wrogiem, który podstępnie wdziera się do naszego życia i przejmuje nad nim panowanie. Każdy z nas ma własną strategię walki. Niektórzy nie wpuszczają wroga na swoje terytorium (po prostu mówią NIE narkotykom), inni pokonują go zaraz w pierwszym starciu. Są jednak tacy, którzy się poddają...

5 Z narkomanią spotykamy się wszędzie: w szkole, na ulicy, w domu. Niektórzy z nas boją się jej, dla innych ma ona posmak "owocu zakazanego". W wielu domach narkomania to temat, którego nie należy poruszać, aby nie wzbudzać w dziecku ciekawości. Tymczasem niewiedza ta najlepiej służy producentom i handlarzom narkotyków. Z łatwością udaje się im przekonać nieświadomego nastolatka do kupna środka odurzającego. Wystarczy roztoczyć wizję ogromnych korzyści i poprawy samopoczucia jaka występuje po zażyciu określonej substancji... Handlarze nie wspominają o kosztach, o uzależnieniu i złudzeniach, które zabijają. Sami tworzą narkotyczne legendy i mity, które zręcznie podsuwają młodzieży.

6 ŚRODKI WZIEWNE- Kleje i Rozpuszczalniki HALUCYNOGENNE- Marihuana, LSD, Grzyby POBUDZAJĄCE- Amfetamina, Extasy, Kokaina OPIATY- Opium, Heroina, Kompot, Morfina, Kodeina, PCP LEKI- Psychotropy

7 Zobojętnienia na problemy, zapomnienia o kłopotach. Rozluźnienia, pozbycia się własnych kompleksów i zahamowań w kontaktach z innymi. Nowych wrażeń, innych stanów psychicznych. Świat potencjalnego narkomana jest szary i pusty. Obrony przed lekiem, negatywnymi emocjami, samotnością.

8 uważasz, że tylko dzięki narkotykowi (marihuanie, LSD, amfetaminie) jesteś w stanie dobrze się bawić i "rozluźnić", potrzebujesz pomocy sztucznego środka aby móc poradzić sobie z kłopotami, na chwilę o nich zapomnieć, uważasz, że tylko dzięki amfetaminie jesteś w stanie nauczyć się zadanego materiału, jesteś gotów ryzykować własne zdrowie za cenę akceptacji grupy kolegów, sądzisz, że całkowicie zapanowałeś nad sytuacją i tylko TY decydujesz czy wziąć narkotyk, czy też nie, zażywanie narkotyków kojarzysz z przyjemnością. potrzebujesz coraz więcej narkotyku i zażywasz go coraz częściej, zaczynasz prowadzić podwójne życie, nie wyobrażasz sobie dnia bez narkotyku, zaczynasz tracić "trzeźwych" przyjaciół, coraz więcej energii wkładasz w oszukiwanie otoczenia, straciłeś swoje dawne zainteresowania, utraciłeś kontrolę nad narkotykami i swoim życiem.

9 konsekwencje zdrowotne, społeczne skutki narkomanii, konsekwencje kryminogenne.

10 Im więcej spraw narkotyk pomaga ci "załatwić", tym większe szansę na to, że pewnego dnia "załatwi" on również i ciebie! Możesz być sobą. Możesz być kimś zupełnie nowym i innym. To nie zależy od narkotyku. To wszystko zależy od ciebie.

11

12

13

14

15


Pobierz ppt "Nikt nie jest tak bardzo zniewolony jak ktoś, kto czuje się wolnym, podczas gdy w rzeczywistości nim nie jest."

Podobne prezentacje


Reklamy Google