Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

2010-04-29 Projekt współnansowany ze srodków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "2010-04-29 Projekt współnansowany ze srodków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."— Zapis prezentacji:

1 Projekt współnansowany ze srodków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 Czym jest „Akademia Kompetencji Sprzedażowych”?
Jest to bezpłatny dla uczestników projekt szkoleniowy, który wprowadza w tajniki sztuki nowoczesnej sprzedaży. Skierowany jest do osób mieszkających na terenie Śląska, pragnących rozpocząć karierę w nowym zawodzie związanym ze sprzedażą. To także szkolenie dla osób odchodzących z rolnictwa i dla ich rodzin.

3 Udział w programie obejmuje:
12-dniowe szkolenia stacjonarne analizę stylów zachowania DISC omówienie analizy DISC przez certyfikowanego trenera warsztaty z negocjacji w formie gry „Nieruchomości pod Wawelem” doradztwo indywidualne

4 Jaki jest cel projektu? Nadrzędnym celem uczestnictwa w „Akademii Kompetencji Sprzedażowych” jest wprowadzenie uczestników szkoleń w tajniki nowoczesnej sztuki sprzedaży. Projekt ma na celu zmianę postawy, zwiększenie wiary we własne siły, budowanie pewności siebie w oparciu o posiadane kompetencje, uruchomienie motywacji do zmieniania swojej sytuacji zawodowej na lepsza.

5 Jaki jest cel projektu? Celem jest zmiana uczestników projektu w prawdziwych sprzedawców, przekazanie wszystkim związanym z branżą handlową uczestnikom szkoleń praktycznej wiedzy dotyczącej ich zakresu działalności. Przekwalifikowanie osób odchodzących z rolnictwa i ich rodzin

6 Jakie wymierne korzyści płyną z uczestnictwa w projekcie?
Uczestnicy nie płacą za udział w projekcie. Nabywają kompetencje sprzedawców/handlowców. Ćwiczą umiejętności negocjacyjne. Indywidualne spotkania z doradcą zawodowym pomagają w wybraniu indywidualnej i właściwej ścieżki kariery.

7 Czego dotyczą tematy zajęć?
Tematyka nastawiona na zastosowanie w praktyce: poruszanie się na rynku pracy określanie ścieżki kariery automotywacja rozmowa handlowa i techniki sprzedaży techniki negocjacyjne

8 Czego dotyczą tematy zajęć?
zarządzanie rynkiem prezentacja handlowa i autoprezentacja organizacja czasu pracy zarządzanie stresem

9 Korzyści z uczestnictwa
Opanowanie skutecznej komunikacji i autoprezentacji w biznesie. Nabycie umiejętności kreowania efektywnych prezentacji handlowych. Nabycie umiejętności budowania trwałych relacji z klientami. Poznanie zasad motywowania siebie i radzenia sobie ze stresem. Poznanie zasad efektywnego planowania czasu.

10 Metodyka szkolenia warsztaty z wykorzystaniem technik audiowizualnych: dyskusji, analizy przypadków ćwiczenia oparte na realnych zadaniach zawodowych uczestników szkolenia, praca z kamerą mini wykłady połączone z prezentacjami multimedialnymi

11 Rezultaty uczestnictwa w projekcie
Oprócz wiedzy praktycznej, którą uczestnicy nabywają na zajęciach rezultatem szkoleń jest zmiana postawy. Chęć robienia nowych rzeczy, otwarcie się na nowe możliwości. Pani Marzena w trakcie kursu podjęła kilka ważnych życiowych decyzji. Nowy etap w swoim życiu rozpoczęła od zmiany miejsca zamieszkania i znalezienia dobrze płatnej pracy.

12 Rezultaty uczestnictwa w projekcie
Pani Asia jest szalenie aktywną osobą – śpiewa w chórze, udziela się w społeczności lokalnej, jest radną, a prywatnie matką i żoną. Przyszła na kurs z ciekawości. Wiedza, umiejętności i kontakty z innymi uczestnikami skłoniły ją do zmiany pracy – została menedżerem w dużej sieci hotelowej. Pani Aldona - samotna matka, wychowującą dwójkę dzieci. Rozpoczynała kurs w trudnej i niestabilnej sytuacji osobistej. Już po pierwszym szkoleniu poszła na rozmowę kwalifikacyjną, podczas której poradziła sobie bardzo dobrze i dostała dobrze płatną pracę dużej firmie usługowej.

13 Rezultaty uczestnictwa w projekcie
Pani Kasia, której marzeniem było znalezienie pracy na stanowisku przedstawiciela medycznego – było to zgodne z jej kierunkiem studiów i zainteresowaniami. Niestety nie udawało jej się to z powodu braku doświadczenia. Jak sama mówi, udział w Akademii Kompetencji Sprzedażowych wiele jej uświadomił zarówno o sobie, swoich oczekiwaniach względem pracy i o podejściu do klienta. Obecnie Kasia jest zatrudniona na stanowisku młodszego handlowca w międzynarodowej firmie farmaceutycznej. Więcej opinii uczestników poznają Państwo oglądając film znajdujący się na końcu prezentacji.

14 „Nieruchomości pod Wawelem”
Gra negocjacyjna „Nieruchomości pod Wawelem” ulubiona przez uczestników forma ćwiczenia umiejętności negocjacyjnych

15 Warsztaty z technik negocjacji
Jedną z podstawowych umiejętności przydatnych w handlu i biznesie jest znajomość sztuki negocjacji Na potrzeby projektu „Akademia Kompetencji Sprzedażowych” powstała specjalna gra negocjacyjna „Nieruchomości pod Wawelem” Istotą gry jest aby w atmosferze zabawy polegającej na wcieleniu się w rolę właścicieli lub nabywców krakowskich kamienic gracze mogli ćwiczyć umiejętności i zdobywać podstawową wiedzę na temat negocjacji.

16 Warsztaty z technik negocjacji
Dzięki udziałowi w grze - „inwestorzy” /gracze mogą eksperymentować i wyciągać wnioski w warunkach bardzo zbliżonych do rzeczywistych. Gra odzwierciedla wszystkie mechanizmy, które występują w trakcje rzeczywistych negocjacji.

17 Cel edukacyjny „Negocjacji pod Wawelem”
Gra ma duży potencjał edukacyjny, dzięki symulacji uczestnicy mogą między innymi lepiej zrozumieć: na czym polega planowanie negocjacji jak duże jest znaczenie przygotowania do negocjacji w jaki sposób uzyskuje się informacje o partnerach handlowych do czego służy analiza stanowiska i interesów stron

18 Statystycznie rzecz ujmując
Wykres obok prezentuje ile osób rozpoczęło, zakończyło, przerwało, czy też kontynuuje udział w projekcie. Dodatkowo wprowadzono podział na płeć.

19

20 Kilka słów na temat Domu Szkoleń i Doradztwa
Dom Szkoleń i Doradztwa to firma szkoleniowa, której misją jest pomaganie w rozwoju ludzi i firm. Cel ten realizuje od 2002 roku. Klientami DSD są głównie firmy sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz instytucje. Jesteśmy członkiem Polskiej Izby Firm Szkoleniowych oraz Małopolskiego Zawiązku Pracodawców - „Lewiatan”. Prowadzimy szkolenia otwarte i zamknięte, doradztwo indywidualne oraz biznesowe, coaching i mentoring.

21 Pozostałe filmy dotyczące projektu zostały wgrane na drugą płytę DVD.
Zapraszamy do obejrzenia poniższego filmu i poznania uczestników naszych szkoleń. Pozostałe filmy dotyczące projektu zostały wgrane na drugą płytę DVD.

22 ul. Tarnowskiego 6/1-2 30-528 Kraków biuro@domszkolen. com www
ul. Tarnowskiego 6/ Kraków 22

23 Projekt współnansowany ze srodków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pobierz ppt "2010-04-29 Projekt współnansowany ze srodków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google