Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

O języku polityków. Jakim językiem posługują się politycy i jak ich słowa wpływają na społeczeństwo? Czy istnieją techniki, za pomocą których pozyskują

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "O języku polityków. Jakim językiem posługują się politycy i jak ich słowa wpływają na społeczeństwo? Czy istnieją techniki, za pomocą których pozyskują"— Zapis prezentacji:

1 O języku polityków

2 Jakim językiem posługują się politycy i jak ich słowa wpływają na społeczeństwo? Czy istnieją techniki, za pomocą których pozyskują swoich zwolenników?

3

4 Manipulacja jest formą zmierzonego wywierania wpływu na osobę lub grupę, w taki sposób, aby realizowała działania zaspakajające potrzeby manipulatora.

5 Populizm to zachowanie polityczne, mające na celu głoszenie tych poglądów, które są najbardziej popularne w danej grupie społecznej w celu uzyskania poparcia.

6 Pokażmy kulturę polityczną, której brakuje innym partiom. Andrzej Lepper Szerokie masy narodu łatwiej ulegną dużemu niż małemu kłamstwu. Adolf Hitler Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Joseph Goebbels Mój optymizm jest optymizmem Polaków. Grzegorz Kołodko Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu. Fryderyk Nietzsche

7 Józef Stalin powiedział: Śmierć jednego człowieka to tragedia. Śmierć milionów ludzi to statystyka. Do czego prowadzi niczym niezmącona chęć władzy i dominacji nad drugim człowiekiem?

8 …Despotyzm …Chęć władzy …Terror …Śmierć Ofiary… Przemoc…

9 Historia pokazała, czym jest ustrój totalitarny i jakie zagrożenia ze sobą niesie. Jego przedstawiciele posługiwali się technikami manipulacji i perswazji, w celu pozyskania zwolenników.

10 Głównym zadaniem elit politycznych powinno być szerzenie wartości i ukazywanie wzorców, z którymi społeczeństwo się utożsamia. Głównym zadaniem elit politycznych powinno być szerzenie wartości i ukazywanie wzorców, z którymi społeczeństwo się utożsamia. Rzeczywistość pokazuje obraz, w którym wartości stają się relatywne, a komunikacja pomiędzy rządzącymi i społeczeństwem zaburzona. Rzeczywistość pokazuje obraz, w którym wartości stają się relatywne, a komunikacja pomiędzy rządzącymi i społeczeństwem zaburzona.

11

12 Źródła: http://fotospider.tbg.net.pl/images/http://fotospider.tbg.net.pl/images/ czarny.bmp http://fotospider.tbg.net.pl/images/ http://pl.wikipediahttp://pl.wikipedia. org/wiki/Manipulacja_%28psychologia%29 http://pl.wikipedia www.emonety.pl www.holocaust-history.org www.militaryimages.net www.polskiedzieje.pl http://pl.wikipedia.org/wiki/http://pl.wikipedia.org/wiki/ Perswazja http://pl.wikipedia.org/wiki/ http://pl.wikipedia.org/wiki/ Populizm http://pl.wikipedia.org/wiki/ www.gifownik.pl/ www.kominek.blox.pl www.koval.com.pl www.dziennik.pl www.microsoft.com/poland www.teloch.yoyo.pl www.satyryczny.com/powiedzonka.htm


Pobierz ppt "O języku polityków. Jakim językiem posługują się politycy i jak ich słowa wpływają na społeczeństwo? Czy istnieją techniki, za pomocą których pozyskują"

Podobne prezentacje


Reklamy Google