Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ROBOTYKA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ROBOTYKA."— Zapis prezentacji:

1 ROBOTYKA

2 Historia Lego Mindstorms – seria produkowana przez Lego Group od 1998 roku, która łączy klocki Lego (głównie z serii Lego Technic) z czujnikami elektronicznymi, serwomechanizmami i komputerową jednostką centralną pozwalającą między innymi na konstruowanie robotów i układów automatyki oraz na ich odpowiednie oprogramowywanie. Obecnie istnieją trzy zestawy LEGO Mindstorms (RCX, NXT oraz NXT 2.0)

3 Robot mindstorm NXT Najważniejszą częścią robota jest moduł sterujący.
Ruch zapewniają siłowniki sterowane przez moduł główny. Ruch zapewniają siłowniki sterowane przez moduł główny.

4 Postrzeganie świata Robot także posiada kilka czujników które pozwalają mu ocenić odległość od przedmiotu i jego kolor, pozwalają one również na ocenę poziomu oświetlenia i wykrywanie dźwięków. Robot także posiada kilka czujników które pozwalają mu ocenić odległość od przedmiotu i jego kolor, pozwalają one również na ocenę poziomu oświetlenia i wykrywanie dźwięków.

5 Programowanie Na początku zajęć programowaliśmy nasze roboty przy użyciu oprogramowania Lego Mindstorm w języku blokowym. Na początku zajęć programowaliśmy nasze roboty przy użyciu oprogramowania Lego Mindstorm w języku blokowym.

6 Język C Na późniejszych zajęciach poznaliśmy język C który daje nam o wiele więcej możliwości. Głównym narzędziem używanym na zajęciach do pisania w języku C jest Bricx Comand Center

7 Robot w akcji

8 Roboty NXT układający kostkę Rubika
Dzięki czujnikowi koloru robot wie jakie kolory a program mówi mu co ma robić gdy wykryje dany kolor. Kliknij na film aby rozpocząć Kliknij na film aby rozpocząć

9 Robot potrafi… podać godzinę rozwiązać sudoku podać godzinę

10 Linki

11 Dziękuje za obejrzenie prezentacji
Kamil Ratajczak 2a Kamil Ratajczak 2a


Pobierz ppt "ROBOTYKA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google