Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ROLA I ZADANIA OCHRONY ROŚLIN W NOWOCZESNYM ROLNICTWIE CHOROBY ROŚLIN UCZEŃ: Definiuje pojęcie ochrony roślin Definiuje pojęcie ochrony roślin Przedstawia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ROLA I ZADANIA OCHRONY ROŚLIN W NOWOCZESNYM ROLNICTWIE CHOROBY ROŚLIN UCZEŃ: Definiuje pojęcie ochrony roślin Definiuje pojęcie ochrony roślin Przedstawia."— Zapis prezentacji:

1 ROLA I ZADANIA OCHRONY ROŚLIN W NOWOCZESNYM ROLNICTWIE CHOROBY ROŚLIN UCZEŃ: Definiuje pojęcie ochrony roślin Definiuje pojęcie ochrony roślin Przedstawia jej zadania Przedstawia jej zadania Wymienia straty wywołane przez agrofagi Wymienia straty wywołane przez agrofagi Definiuje pojęcie choroby Definiuje pojęcie choroby Wymienia czynniki chorobotwórcze i charakteryzuje ich objawy chorobowe Wymienia czynniki chorobotwórcze i charakteryzuje ich objawy chorobowe Opisuje choroby wirusowe i bakteryjne Opisuje choroby wirusowe i bakteryjne Omawia sposoby rozprzestrzeniania się tych chorób Omawia sposoby rozprzestrzeniania się tych chorób Rozpoznaje choroby Rozpoznaje choroby

2 OCHRONA ROŚLIN Co to są agrofagi i jakie organizmy zaliczamy do nich? Co to są agrofagi i jakie organizmy zaliczamy do nich? Wymień podstawę prawną regulującą warunki ochrony roślin? Wymień podstawę prawną regulującą warunki ochrony roślin? Jak zdefiniujesz pojęcie ochrony roślin? Jak zdefiniujesz pojęcie ochrony roślin?

3 Wyjaśnij pojęcia: fitopatologia entomologia stosowana herbologia Wyjaśnij pojęcia: fitopatologia entomologia stosowana herbologia Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy planowaniu i przeprowadzaniu zabiegów ochrony roślin? Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy planowaniu i przeprowadzaniu zabiegów ochrony roślin? Jak kształtują się koszty ochrony roślin w gospodarstwach ekstensywnych i intensywnych? Jak kształtują się koszty ochrony roślin w gospodarstwach ekstensywnych i intensywnych?

4 CHOROBY ROŚLIN Co to jest choroba roślin i dlaczego należy z nią walczyć? Co to jest choroba roślin i dlaczego należy z nią walczyć? Jak dzielimy czynniki chorobotwórcze? Jak dzielimy czynniki chorobotwórcze? Co to są objawy chorobowe? Co to są objawy chorobowe? Jak dzielimy objawy chorobowe? Jak dzielimy objawy chorobowe? Nazwij i scharakteryzuj objawy chorobowe! Nazwij i scharakteryzuj objawy chorobowe!

5 INFEKCYJNE CZYNNIKI CHOROBOTWÓRCZE Co to są patogeny? Co to są patogeny? Najczęściej spotykanymi sprawcami chorób roślin są: Najczęściej spotykanymi sprawcami chorób roślin są: Wyjaśnij pojęcia: Wyjaśnij pojęcia: Pasożyty obligatoryjne Pasożyty fakultatywne Saprofity fakultatywne Saprofity obligatoryjne

6 WIRUSY Jak nazywają się choroby wywoływane przez wirusy? Jak nazywają się choroby wywoływane przez wirusy? Jakie rośliny są najczęściej porażane przez choroby wirusowe? Jakie rośliny są najczęściej porażane przez choroby wirusowe? Najczęściej spotykane wirozy to: Najczęściej spotykane wirozy to: Jakie są podstawowe objawy chorób wirusowych? Jakie są podstawowe objawy chorób wirusowych? Jak rozprzestrzeniają się wirusy i w jaki sposób dochodzi do zakażenia wirusem? Jak rozprzestrzeniają się wirusy i w jaki sposób dochodzi do zakażenia wirusem? Co to są wektory? Co to są wektory? Jak zwalczamy choroby wirusowe? Jak zwalczamy choroby wirusowe?


Pobierz ppt "ROLA I ZADANIA OCHRONY ROŚLIN W NOWOCZESNYM ROLNICTWIE CHOROBY ROŚLIN UCZEŃ: Definiuje pojęcie ochrony roślin Definiuje pojęcie ochrony roślin Przedstawia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google