Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zapoznaj się z informacjami zawartymi na podanych stronach internetowych i uzupełnij definicję. ZG.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zapoznaj się z informacjami zawartymi na podanych stronach internetowych i uzupełnij definicję. ZG."— Zapis prezentacji:

1 Zapoznaj się z informacjami zawartymi na podanych stronach internetowych i uzupełnij definicję. ZG ZG ZG Szkodliwe dla roślin uprawnych bakterie, grzyby, wirusy,owady, nicienie, gryzonie, chwasty to:

2 Wykorzystując wiedzę zdobytą podczas lekcji oraz informacje ze stron internetowych ZDEFINIUJ POJĘCIE OCHRONY ROŚLIN

3 Ciekawe linki

4 Fito-endo-herbo Po zapoznaniu się z informacjami w podanych powyżej linkach zdefiniuj pojęcia: Fitopatologia Entomologia stosowana Herbologia

5 CHOROBY ROŚLIN Blin Blin Podaj definicję choroby roślin i wymień objawy chorobowe, jakie można zaobserwować na roślinach.

6 Opisz zmiany chorobowe wywołane obumieraniem tkanek: NekrozaZgniliznaZrakowacenieMumie

7 PATOGENY TO:

8 WIROZY I BAKTERIOZY Wymień najczęstsze choroby wirusowe roślin rolniczych Dopasuj nazwę choroby do obrazka: a) liściozwój ziemniaka a) liściozwój ziemniaka b) kędzierzawka płaszczyńcowa buraka b) kędzierzawka płaszczyńcowa buraka c) smugowatość ziemniaka c) smugowatość ziemniaka d) mozaika ziemniaka d) mozaika ziemniaka

9

10 Na plantacji ziemniaków w twoim gospodarstwie wystąpiła smugowatość ziemniaka. Zaplanuj kompleksowe zwalczanie choroby. Pomogą ci w tym linki: Potato virus Y (PVY)

11 Wyjaśnij pojęcie: Bakterie chorobotwórcze to względne saprofity

12 Choroby wywoływane przez bakterie to:

13 Zwalczanie bakteryjnych chorób roślin

14 Choroby wywoływane przez grzyby to mikozy: Na czym polega szkodliwość mikoz? Do jakich gromad należą grzyby wywołujące mikozy? Co to są choroby podsuszkowe? Jak rozprzestrzeniają się grzyby?

15 Rozpoznaj choroby

16 Linki pomocne w opisie chorób pochodzenia grzybowego roslin/stop_fuzariozom,d8fe1c9e3326c0f23090.html roslin/stop_fuzariozom,d8fe1c9e3326c0f23090.html roslin/stop_fuzariozom,d8fe1c9e3326c0f23090.html roslin/stop_fuzariozom,d8fe1c9e3326c0f23090.html

17 Zaplanuj kompleksowe zwalczanie rizoktoniozy ziemniaka.


Pobierz ppt "Zapoznaj się z informacjami zawartymi na podanych stronach internetowych i uzupełnij definicję. ZG."

Podobne prezentacje


Reklamy Google