Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Być może wkrótce….  Zmiany w zakresie regulowanym do tej pory przez art. 25 z ind. 1 k.p.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Być może wkrótce….  Zmiany w zakresie regulowanym do tej pory przez art. 25 z ind. 1 k.p."— Zapis prezentacji:

1 Być może wkrótce…

2  Zmiany w zakresie regulowanym do tej pory przez art. 25 z ind. 1 k.p.

3 Zatrudnienie terminowe „po nowemu”  maksymalny okres zatrudnienia terminowego wynosi 33 miesiące.  w tym czasie będzie można zawrzeć maksymalnie trzy umowy terminowe.  czwarty kontrakt lub kontynuowanie pracy po upływie określonego terminu będzie traktowany już jako stałe zatrudnienie, czyli pracownik będzie traktowany jak zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony

4 Zatrudnienie terminowe „po nowemu”  długość okresu wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas określony ma być uzależniona od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy analogicznie, jak w przypadku umowy zawartej na czas nieokreślony

5 Zatrudnienie terminowe „po nowemu”  Okresy wypowiedzenia umowy na czas określony i na czas nieokreślony miałyby więc wynosić: - 2 tygodnie - w przypadku zatrudnienia u danego pracodawcy przez okres krótszy niż 6 miesięcy; - 1 miesiąc - w przypadku zatrudnienia przez okres co najmniej 6 miesięcy; - 3 miesiące - w przypadku zatrudnienia okresu co najmniej 3 lat.

6 Zatrudnienie terminowe „po nowemu”  Być może zlikwidowana będzie umowa na czas wykonania określonej pracy

7 Zatrudnienie terminowe „po nowemu”  Nastąpić ma wyraźne określenie celu zatrudnienia pracownika na podstawie umowy o pracę na okres próbny,  Mogłaby być więc zawarta w celu sprawdzenia kwalifikacji pracownika i możliwości jego zatrudnienia do wykonywania pracy określonego rodzaju.  Co do zasady pracodawca będzie mógł zatrudnić pracownika na okres próbny tylko raz.

8 Inne „nowości”  Pracodawca otrzymałby możliwość jednostronnego zwolnienia pracownika z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia umowy o pracę, niezależnie od jej rodzaju.  Byłoby to więc możliwe zarówno w przypadku umowy na czas nieokreślony, jak i na czas określony czy na okres próbny.  Pracodawca musiałby przy tym wypłacić pracownikowi wynagrodzenie, jakie ten by otrzymał, gdyby pracował.


Pobierz ppt "Być może wkrótce….  Zmiany w zakresie regulowanym do tej pory przez art. 25 z ind. 1 k.p."

Podobne prezentacje


Reklamy Google