Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Katedra Systemów Wytwarzania - B4/II p. prof. AGH, dr hab. inż. Marek Hryniewicz; Inżynieria.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Katedra Systemów Wytwarzania - B4/II p. prof. AGH, dr hab. inż. Marek Hryniewicz; Inżynieria."— Zapis prezentacji:

1 Katedra Systemów Wytwarzania - B4/II p. www.kutios.agh.edu.pl prof. AGH, dr hab. inż. Marek Hryniewicz; mhryniew@agh.edu.pl www.kutios.agh.edu.pl Inżynieria systemów wytwarzania IW Profil dyplomowania: Ukierunkowany jest w szczególności na działalność : dla małych i średnich przedsiębiorstw MSP (SME - Small Medium Enterprises) Chcemy wykształcić INŻYNIERA związanego z MSP (często współwłaściciela małej firmy), który będzie posiadał: wiedzę z zakresu projektowania inżynierskiego (także CAD/CAM), umiejętność organizacji produkcji (także od strony logistycznej), wiedzę z zakresu nowych technologii stosowanych w firmach klasy MSP, znajomość aktualnych trendów rozwoju urządzeń produkcyjnych. a poszukującym dalszego rozwoju, proponujemy studia II stopnia na specjalności: Inżynieria systemów wytwarzania, z interesującymi przedmiotami specjalistycznymi.

2 Jak to realizujemy? Proponujemy do wyboru dwa przedmioty o różnych treściach: Inżynieria maszyn wytwórczych Istotnymi cechami systemów maszyn w procesach wytwarzania są przepływy energii oraz strumieni materiałów. Celami przedmiotu są: zdobycie wiedzy o projektowaniu i modelowaniu typowych układów napędowych (elektromechanicznych) UEM oraz o strukturach przepływu materiałów w procesach wytwarzania. Logistyka w procesach produkcyjnych W przedsiębiorstwach produkcyjnych niezwykle istotna jest integracja procesów logistycznych w procesach zaopatrzenia w materiały i części zamienne, wytwarzania oraz dystrybucji wyrobów. Współczesne strategie zmierzają do stosowania w produkcji systemów klasy Lean Manufacturing. Celem przedmiotu jest nabycie specjalistycznej wiedzy z zakresu inżynierii logistycznej w procesach produkcyjnych, a także z metod ilościowych i sterowania przepływami w systemach produkcyjnych (m.in. JiT, Kanban, 5S).

3 Jak to realizujemy? Proponujemy ciekawe tematy prac przejściowych i dyplomowych: PP:Algorytmy obliczania i doboru mechanizmów podnoszenia i jazdy (dla wybranych schematów kinematycznych mechanizmu) PD:Projekt wciągarki przejezdnej o udźwigu Q (z wykorzystaniem programu SolidWorks, Catia) PP: Projektowanie form wtryskowych z wykorzystaniem pakietów oprogramowania komputerowego PD:Projekt formy wtryskowej elementu instalacji elektrycznej z wykorzystaniem pakietu oprogramowania Unigraphics PP: Badania symulacyjne procesu brykietowania materiałów żelazonośnych PD:Projekt prasy walcowej do brykietowania odpadów żelazonośnych PP: Zastosowanie narzędzi jakościowych w praktyce przemysłowej PD:Projekt sterowania procesem eksploatacji środka transportu z użyciem narzędzi jakościowych PP: Metody identyfikacji procesów stosowane w Lean Manufacturing PD:Projektowanie przepływu materiałów w firmie OKNOPLAST (mapowanie strumienia wartości VSM)


Pobierz ppt "Katedra Systemów Wytwarzania - B4/II p. prof. AGH, dr hab. inż. Marek Hryniewicz; Inżynieria."

Podobne prezentacje


Reklamy Google