Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WYDZIAŁ ELEKTRYCZNY PB

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WYDZIAŁ ELEKTRYCZNY PB"— Zapis prezentacji:

1 WYDZIAŁ ELEKTRYCZNY PB
KATEDRA AUTOMATYKI I ELEKTRONIKI Automatyka i Technika Mikroprocesorowa ścieżka dyplomowania na specjalności Automatyka Przemysłowa i Technika Mikroprocesorowa

2 WYDZIAŁ ELEKTRYCZNY PB
KATEDRA AUTOMATYKI I ELEKTRONIKI Automatyka i Technika Mikroprocesorowa Tematyka prowadzonych zajęć na specjalności obejmuje: projektowanie urządzeń elektronicznych analogowych i cyfrowych; programowanie i przykłady zastosowań układów mikroprocesorowych; wykorzystanie układów programowalnych VLSI; podstawy teorii i algorytmy sterowania w układach dynamicznych; wykorzystanie sterowników przemysłowych; zaawansowane metod analizy, identyfikacji i sterowania; wykorzystanie w automatyce metod sztucznej inteligencji.

3 WYDZIAŁ ELEKTRYCZNY PB
KATEDRA AUTOMATYKI I ELEKTRONIKI Laboratorium teorii sterowania i automatyki Stanowiska laboratoryjne są wyposażone w specjalistyczne modele obiektów sterowania. Komputerowe zdalne sterowanie eksperymentem. Realizacja zaawansowanych technik sterowania, między innymi projektowanie: - optymalnych układów sterowania; - inteligentnych układów sterowania z wykorzystaniem logiki rozmytej oraz sieci neuronowych.

4 WYDZIAŁ ELEKTRYCZNY PB
KATEDRA AUTOMATYKI I ELEKTRONIKI Laboratorium techniki mikroprocesorowej Zagadnienia z podstaw techniki mikroprocesorowej. Programowanie mikrokontrolerów oraz układów mikroprocesorowych na poziomie języka maszynowego, C i Bascom. Zilog, MCS51, AVR.

5 WYDZIAŁ ELEKTRYCZNY PB
KATEDRA AUTOMATYKI I ELEKTRONIKI Laboratorium techniki regulacji Budowa, analiza właściwości, identyfikacja i diagnostyka układów sterowania oraz cyfrowych systemów pomiarowych. Stanowiska laboratoryjne są wyposażone w fizyczne modele wybranych procesów przemysłowych.

6 WYDZIAŁ ELEKTRYCZNY PB
KATEDRA AUTOMATYKI I ELEKTRONIKI Laboratorium techniki cyfrowej i układów programowalnych Projektowanie układów kombinacyjnych oraz sekwencyjnych. Badanie właściwości i zastosowania podstawowych bloków funkcjonalnych. Synteza wybranych układów cyfrowych z wykorzystaniem programowalnych struktur logicznych (FPGA).

7 WYDZIAŁ ELEKTRYCZNY PB
KATEDRA AUTOMATYKI I ELEKTRONIKI Laboratorium sterowników Przemysłowe sterowniki PLC i ich programowanie. Automatyzacja procesów technologicznych. Użytkowanie przemysłowych regulatorów PID. Oprogramowanie typu SCADA monitorowanie i wizualizacja procesów przemysłowych.

8 WYDZIAŁ ELEKTRYCZNY PB
KATEDRA AUTOMATYKI I ELEKTRONIKI Laboratorium elektroniki samochodowej bloki funkcjonalne elektrycznej instalacji samochodowej; systemy zasilania i zapłonu; czujniki i elementy wykonawcze; systemy diagnostyczne.

9 WYDZIAŁ ELEKTRYCZNY PB
KATEDRA AUTOMATYKI I ELEKTRONIKI Przedmioty na ścieżce Automatyka i Technika Mikroprocesorowa: Semestr V Systemy cyfrowe 1 Metody sterowania Semestr VI Metody identyfikacji i diagnostyki Systemy sterowania 1 Mikrokontrolery 2 Systemy cyfrowe 2 Elektronika samochodowa Zastosowania systemów CAD Pracownia problemowa

10 WYDZIAŁ ELEKTRYCZNY PB
KATEDRA AUTOMATYKI I ELEKTRONIKI Przedmioty na specjalności Automatyka i Technika Mikroprocesorowa: Semestr VII Systemy cyfrowe 3 Systemy sterowania 2 Seminarium dyplomowe inżynierskie

11 WYDZIAŁ ELEKTRYCZNY PB
KATEDRA AUTOMATYKI I ELEKTRONIKI Przykłady tematów prac magisterskich Promotor: dr inż. Wojciech Trzasko „Projekt systemu monitoringu i sterowania magistralą parową z węzła WRP do zakładów mięsnych” „Modernizacja układów sterowania napędowego wózka transferowego” „Projekt wózka szynowego z układem dalmierza laserowego”

12 WYDZIAŁ ELEKTRYCZNY PB
KATEDRA AUTOMATYKI I ELEKTRONIKI Promotor: dr inż. Lech Grodzki „Wykrywacz metali z mikrokomputerem jednoukładowym” „Gniazdkowy licznik energii elektrycznej” „Blokada rodzicielska odbiornika telewizyjnego” „Programowalny sterownik do testowania opraw samochodowych” „Urządzenie zamieniające tekst ASCII na alfabet Braile'a” „Autonomiczny sterownik frezarki CNC” i inne np. na zlecenie firm z regionu (PLUM)

13 WYDZIAŁ ELEKTRYCZNY PB
KATEDRA AUTOMATYKI I ELEKTRONIKI Promotor: dr hab. inż. Jakub Dawidziuk „Analiza strat energii w przekształtnikach rezonansowych o pojedynczym cyklu” Promotor: dr inż. Andrzej Karpiuk „Stanowisko laboratoryjne do badania drgań chaotycznych w układach elektronicznych” „Uniwersalny impulsowy zasilacz diod LED dużej mocy”

14 WYDZIAŁ ELEKTRYCZNY PB
KATEDRA AUTOMATYKI I ELEKTRONIKI Promotor: dr inż. Marian Gilewski „Interfejs sterowania i wizualizacji z zastosowaniem wyświetlacza LCD z panelem dotykowym” „Implementacja interfejsów UART, Ethernet i USB w strukturze FPGA” „Moduł sterowania osią maszyny numerycznej”

15 WYDZIAŁ ELEKTRYCZNY PB
KATEDRA AUTOMATYKI I ELEKTRONIKI Promotor: dr inż. Wojciech Wojtkowski „System diagnostyki samochodowej bazujący na standardzie OBD” „Przetwarzanie równoległe danych pomiarowych z wykorzystaniem układów programowalnych FPGA” „Systemy akwizycji danych oraz sterowania poprzez sieć Internet z wykorzystaniem terminali mikroprocesorowych” „System zdalnego sterowania robotem mobilnym wykorzystujący czujniki przyśpieszenia”

16 WYDZIAŁ ELEKTRYCZNY PB
KATEDRA AUTOMATYKI I ELEKTRONIKI Sylwetka absolwenta Absolwent ścieżki Automatyka i Technika Mikroprocesorowa jest przygotowany do formułowania i rozwiązywania zadań w zakresie projektowania oprogramowania i diagnostyki zautomatyzowanych systemów pomiarowo – kontrolnych, projektowania systemów automatyki i ich składników. Poznaje również w trakcie studiów podstawy programowania i użytkowania systemów mikrokomputerowych ogólnego przeznaczenia oraz dedykowanych. Profil zatrudnienia absolwenta jest z założenia bardzo szeroki. Absolwenci są przygotowywani zarówno do realizacji samodzielnych zadań projektowych z zakresu mikroelektroniki cyfrowej i automatyki, jak i do współpracy w zespołach projektujących cyfrowe systemy pomiarowo - informacyjne i systemy sterowania.

17 WYDZIAŁ ELEKTRYCZNY PB
KATEDRA AUTOMATYKI I ELEKTRONIKI Zapraszamy


Pobierz ppt "WYDZIAŁ ELEKTRYCZNY PB"

Podobne prezentacje


Reklamy Google